Державне підприємство
Енергоатом

Локація
Державне підприємство Енергоатом м. Київ, вул.Гоголівська, 22-24
Площа
14 соток
Статус
Реалізовано
Команда
Юрій Корольчук — директорТетяна Бричак — менеджер з реалізаціїНаталя Кунець — дендрологБорис Третьяков — інженер
Головна задача:
Створити яскраву та багаторівневу композицію, що стане зеленим острівцем у серці галасливого мегаполіса. Підібрати озеленення таким чином, аби створити максимально довгий період квітнення різних видів рослин. Вписати в майбутній ландшафт наявні рослини: голубі ялини Picea Glauca, ялівці Skyrocket.
Складності під час реалізації
Реалізація даного об’єкту припала на кінець осені та початок зими 2019 року, тому погодні умови вносили в процес робіт свої корективи. Досить широкий асортимент рослин, під які окремо змішувались різні види та пропорції ґрунтів, аби забезпечити необхідне середовище для кожного насадження.
Істотний перепад висоти для, порівняно, невеликої площі ділянки. Локація в центрі міста завжди створює додаткові проблеми та вимагає більше часу на розміщення техніки, завезення матеріалів та рослин, узгодження всіх процесів з державними структурами міста. Зношеність комунікацій: системи електрики, водопостачання.
Детальніше про ландшафт
Реалізація йшла чітко по розробленому дендроплану: враховувалось розміщення всіх рослин, виходячи з умов збільшення габаритів у майбутньому, аби розростаючись вони не заважали одна одній та заповнювали весь вільний простір.
Рослини були підібрані з урахування кліматичної зони України, антропогенного завантаження столиці та не вибагливі у догляді.
Терасування дозволило використати максимум невеликої території, шляхом розумно скомпонованих композицій, де рослини доповнюють одна одну і дають можливість з однієї оглядової точки побачити повний спектр та буйність фарб всього скверу.
У даній концепції не використовується декоративна відсипка. Ґрунтопокривні рослин: Перстач, Чебрець, Пахісандра, Очиток, різні сорти Кизильнка, Ялівець горизонтальний Prince of Wales та лускатий Blue Carpet природно заповнили простір між рослинами.
Серед кущів теж досить широке різноманіття рослин: Гортензії різних видів, Лапчатка. Для яскравих акцентів були використані сорти Барбарису. Багаторічники представлені Лавандою, Дереном та Шавлією.
Крупноміри додали багаторівневість композиції, тут перевагу надали: Дубу Болотному, Клену Цукровому, Ялині Голубій. Різноманітні вічнозелені рослини незамінні в композиціях, адже навіть взимку виглядають естетично та привабливо.
Злакові теж представлені досить широким асортиментом: Пеннісетум щетинистий, Імперата циліндрична Ред Барон, Спірея Японська, Міскантус, Просо та інші рослини. Вони не лише додають яскравих фарб та створюють багаторівневість композиції, їх гнучкі пагони неймовірно рухаються навіть від легкого віяння вітру. Саме це додає динамічності та цікавості всій експозиції.
Це унікальний сквер, який змінюється чи не щомісячно, адже всі рослини квітнуть почергово. Влітку, наприклад, клумби наповненні неймовірним розмаїттям барв, запахів та фарб — центральну роль в цей період забирає гортензія. Каміння виступає естетичним елементом, що до того ж і функціонально обумовлене та виконує роль укріплення схилу.
Підпірні стінки біля вхідної групи теж багатофункціональні. Вони терасують сквер та є місцем відпочинку для працівників підприємства та жителів міста. Лави з натурального дерева дозволяють проводити час біля клумб, надихаючись атмосферою в будь-яку пору року.
На об’єкті також відбулась заміна дорожнього покриття та прокладена нова система доріжок, яка дозволяє безпечно пересуватись сходами через сквер. Тут передбачені широкі площадки, що дозволяють зупинитись та помилуватись зеленим оазисом з усіх сторін.
На всій території, окрім основного, зроблено декоративне освітлення: з-під землі — для хвойних крупномірів, бокове — для головного виходу та сходів на паркінг, а також ліхтарі в композиційних вузлах рослинних груп.
04
Написати нам
Контактні дані
Ім'я та прізвище

як до Вас звертатися?

E-mail

ми Вам зможемо надіслати наші пропозиції

Номер телефону

номер, за яким ми зможемо з Вами зв'язатися

Повідомлення

напишіть Ваше питання