Вплив факторів на незахищені садові конструкції

Написати нам

Такими факторами є фізичний і хімічний вплив від природних і антропогенних складових.

Фізичні фактори. Саме вони впливають на покриття і конструктивні елементи ділянки. Погодні умови, контраст холоду і тепла, звукові резонанси, велика вологість, є механічними шкідниками садових елементів.

Відповідно, необхідно підбирати покриття і матеріали для садового обладнання, враховуючи екстремальність впливу цих факторів на всю ділянку в цілому, і на окремі конструкції. Тільки так можна складати індивідуальний проект, будувати, утримувати в порядку, проводити поточний ремонт і користуватися реалізованої конструкцією.

Температурні коливання, а також їх різка зміна дуже сильно можуть відображатися на матеріалах. Вони можуть викликати напругу від сильного розтягування до зсуву.

Якщо говорити про термін служби матеріалів і конструкцій, що використовуються під відкритим небом, необхідно враховувати відповідність навантажень з підставою конструкції, несучими елементами і розподілом розширювальних зазорів.

Якщо на ландшафтній ділянці (лісопарк, парк, сквер, сад) планується максимальна експлуатація і навантаження, необхідно приділити більше уваги підбору матеріалів для поверхонь і вибирати більш міцні, із захистом від ковзання, наприклад.

Для того, щоб було легше утримувати садові споруди в чистоті і порядку, доцільно підбирати такі матеріали, з яких легко видаляються забруднення.

До числа теплових навантажень можна зарахувати холод, мороз, тепло, сонячне випромінювання, їх сукупний вплив. Ці дії також призводять до виникнення внутрішніх напружень в матеріалах, відповідно, є причиною несподіваних і небажаних пошкоджень.

Теплові навантаження на будинок можна регулювати за допомогою настінних біорешеток, які можна увивати рослинами.

Регулювати навантаження від сонячного впливу на будинок (терасу, балкон) можна за допомогою рослин і садових споруд, наприклад: за допомогою рослин, посаджених перед будинком, які скидають листя або ліан на перголі; за допомогою трав'янистого газону або іншого покриття, влаштованого перед будинком; за допомогою декоративного ставка, що діє, як водне дзеркало і в зимовий період збільшує інсоляцію будинку, якщо його розташувати на відповідній відстані.

Інсоляцію будинку і комфортність влітку на терасі можна регулювати за допомогою рослин, які скидають листя взимку, таким чином підвищуючи інсоляцію будинку на 80-90%. А влітку, наприклад, якщо увити перголу, затінюють терасу, виноградом або диким виноградом, можна домогтися 100% інсоляції.

Вплив на верхні шари будівель і покриттів, що викликаються опадами, необхідно запобігати за допомогою обробки відомими засобами захисту.

Вплив забруднень. Поверхня садових споруд і покриттів, а також фарба, якою вони пофарбовані, мають, в основному негативний заряд, відповідно, порошинки і інші частинки, які знаходяться в підвішеному стані в повітрі, мають позитивний заряд. Через це поверхні притягують до себе пил і інші забруднення, після чого втрачають своє забарвлення і якість.

Крім різних фізичних факторів, на садові будови і обладнання впливає багато інших несприятливих, а саме хімічних впливів, які супроводжуються поширенням хімікалій.

Наприклад, це може бути:

• вбирання кислотних вод з ґрунту (якщо погана, недостатня ізоляція);

• проникнення кислотної дощової води в основу конструкції, внаслідок чого, вона починає «цвісти»;

• зміна забарвлення покриттів, в основному, облицювальної цегли, якщо вона пориста через те, що затримуються на поверхні лугу і кислоти;

• корозія і фізичне руйнування вбудованих сталевих конструкцій в облицюванні або поверхневих шарах, в слідстві того, що він промокає;

• знебарвлення, яке викликають рослини-індикатори.

Популярні статті
2022-06-21
Як доглядати газон влітку?
Регулярний догляд за газоном – запорука того, що трав'яне покриття буде щільним, здоровим, насичено-зеленим та достатньо однорідним. При цьому в літні місяці газон розвивається дуже активно і тому вимагає регулярної уваги з боку власника (або запрошених фахівців).Як доглядати газон влітку?
Детальніше
2022-06-21
Види газонів у ландшафтному дизайні
Сьогодні різні газони у ландшафтному дизайні застосовується як поодинці, так і у різноманітних поєднаннях. Уміло комбінуючи різні типи газонів, ландшафтний дизайнер може радикально змінити ділянку – причому відкриті простори будуть органічно вписані у загальну концепцію.Незважаючи на те, що вибір типу галявини зазвичай робить профес
Детальніше
2022-06-21
Газон, який не потрібно косити
Плануючи благоустрій присадибної території, власники земельних ділянок часто запитують — який газон не потребує догляду? Інтерес цілком зрозумілий: не завжди є час, сили та кошти для того, аби повноцінно доглядати трав'яне покриття. І якщо з поливом зазвичай проблем не виникає, то стрижка — найважчий етап догляду — стає головним болем власників.
Детальніше
2021-11-11
Спірея сіра у ландшафтному дизайні вашого саду
Якщо ви хочете прикрасити свій сад невибагливими, красивими та недорогими рослинами, які будуть радувати ефектним цвітінням – зверніть увагу на сіру спірею. Цей чагарник характеризується надзвичайно пишним цвітінням та безліччю видом. А ще його легко доглядати.За допомогою спіреї можна прикрасити будь-яку зону саду. Різні сорти цвітуть упродовж весняно-літнього періоду і ви зможете підіб
Детальніше
2021-11-11
Як оформити ствольні дерева: кращі ідеї
У ландшафтному дизайні присадибної ділянки важливо, щоб усі елементи виглядали впорядковано та гармонійно, а рослини були доглянутими та здоровими. Якщо говорити про дерева, це стосується не лише їхньої наземної частини, а й кореневої системи. Тому ви повинні подбати про пристовбурні круги, правильне оформлення яких зробить рослини здоровими і додадуть саду привабливості.Приствольними ко
Детальніше
04
Написати нам
Контактні дані
Ім'я та прізвище

як до Вас звертатися?

E-mail

ми Вам зможемо надіслати наші пропозиції

Номер телефону

номер, за яким ми зможемо з Вами зв'язатися

Повідомлення

напишіть Ваше питання