Сад в грецькому стилі — використання середземноморського стилю в ландшафтному дизайні

Написати нам

Мистецтво створення грецького саду зародилося більше трьох тисяч років тому. Сучасний ландшафтний дизайн пропонує нам величезну кількість рішень для територій відкритого типу. Це можуть бути сучасні або класичні стилістики. Однак є варіації, які знаходяться поза часом і актуальних тенденцій. І середземноморський сад є відмінним тому підтвердженням.

Для того, щоб зробити оформлення достовірним, тобто, наблизитися до традиційних грецьких «прийомів», слід зазначити кілька історичних аспектів. Наприклад, були поширені сади-гаї, присвячені певним античним богам, героям.

Середземноморські сади завжди припускали наявність зелених зон, де проводилися філософські бесіди. Як правило, досить близько перебували храми, архітектурні споруди.

Важливо відзначити непрості кліматичні умови, в яких були змушені існувати рослини на території Греції. Квіти, кущі та дерева, які використовуються в якості зелених насаджень, були світлолюбними, легко переносили спеку і вологий зимовий холод. Дуже часто, через не родючі ґрунти, квіти садили в горщики, якими була прикрашена територія і рулонний газон.

Якщо говорити про створення красивого і оригінального саду в середземноморському стилі, необхідно відзначити кілька ключових напрямків.

1. Розподіл території на зони. Грецькі сади були розділені на кілька функціональних ділянок - для відпочинку, для навчання, для прогулянок, для проведення обідів і вечерь.

2. Використання рослин, які є стійкими до різного роду кліматичних умов - особливо до підвищених температур повітря. Відмінною рисою насаджень є розміри рослин і контрасти в їх поєднаннях. Відмінно поєднуються хвойні рослини з карликовими, оливкові дерева з сукулентами, квіти у вазонах і їстівні ароматні рослини (шавлія, петрушка, кріп, чебрець).

3. Кольорове оформлення, переважно, виконується в пастельних тонах. Середземноморський стиль відрізняється легкістю, яку варто підкреслити світлими тонами.

4. Як не дивно, але сади Греції, на відміну від римських і італійських, не передбачають використання скульптур, великих декоративних елементів. Тут будуть досить недоречно виглядатимуть фонтани, мармурові конструкції. Аскеза не дозволить «перевантажити» території. Вони будуть виглядати цілком природно.

Популярні статті
2022-09-27
Як вибрати місце на ділянці для басейну
Обираючи місце для басейну на ділянці, потрібно враховувати весь комплекс факторів. Звичайно, пріоритетом буде наявність вільної площі, але звертати увагу варто і на тип басейну, і на наявність комунікацій, і на розташовані поруч об'єкти.Найпростіше розібратися, як краще розмістити басейн на ділянці, можна, спільно працюючи над прое
Детальніше
2022-09-27
Ландшафтний дизайн у стилі кантрі
Мабуть, одним із найпростіших у реалізації рішень при благоустрої території буде оформлення дачної ділянки в кантрі стилі. Стиль кантрі в ландшафті виглядає природно навіть за мінімальної підготовки — але якщо до завдання докладе руку професіонал, то результат буде значно кращим.Який вигляд має ландшафт у стилі кантрі, і на що варто
Детальніше
2022-08-02
Штучний та натуральний, рулонний та посівний газон: у чому різниця і що вибрати?
При благоустрої території часто виникає питання – штучний газон чи натуральний вибрати для відкритих ділянок? Однозначної відповіді на нього немає: і штучна трава, і натуральний лужок мають свої переваги. Крім того, натуральний газон можна виростити традиційним способом або купити у вигляді рулонів – і це також варто враховувати!Тож
Детальніше
2022-07-11
10 свіжих ідей ландшафтного дизайну
Фахівці, прагнучи створювати оригінальні композиції, постійно шукають нових ідей ландшафтного дизайну для саду або присадибної території. Звичайно, є класика, що не старіє, але й актуальні тренди варті уваги.Які сучасні ідеї ландшафтного дизайну варто обміркувати, плануючи вашу ділянку, і як їх втілити в життя – розповімо у нашому о
Детальніше
2022-07-11
Сад у стилі модерн
Стриманий, лаконічний і при цьому привабливий ландшафт у стилі модерн буде сучасним не лише за назвою. Це справді найбільш актуальне рішення для благоустрою ділянки – при цьому територія буде і красивою, і комфортною.Що потрібно враховувати, плануючи озеленення у стилі модерн – розповімо у нашій статті.
Детальніше
04
Написати нам
Контактні дані
Ім'я та прізвище

як до Вас звертатися?

E-mail

ми Вам зможемо надіслати наші пропозиції

Номер телефону

номер, за яким ми зможемо з Вами зв'язатися

Повідомлення

напишіть Ваше питання