Руїни як елемент оформлення саду — кілька стильних прийомів
З метою оформлення садів і територій відкритого типу досить часто використовуються руїни. Перші появи даних декоративних елементів датуються початком сімнадцятого століття.
Ландшафтний дизайн під поняттям «руїни» трактує різного роду споруди - башти, пам'ятники, містки, фонтани, каскади і т.д. Їх напівзруйнований вигляд відмінно вписується в античні стилістичні рішення.

Відзначимо той факт, що руїни - це не тільки можливість підкреслити той чи інший дизайнерський напрямок. Даного типу споруди є досить функціональними. Вони можуть служити альтанкою, маскувати господарські будівлі, мати утилітарну функцію.

Важливо розуміти, що руїни повинні мати відповідний вигляд і фактуру. Шляхом штучного старіння каменю і поверхні інших матеріалів фахівці отримують необхідний зовнішній вигляд. Підкреслити незавершеність побудови вам допоможуть розкидане каміння навколо елемента.
Якщо говорити про ефект старовини, то кращими матеріалами для виготовлення подібного роду елементів є пористі натуральні камені за типом туфу або вапняку. Відмінним способом підкреслити монументальність будови є використання плетистих рослин. Виноград, папороть або жимолость стануть витонченими елементами на тлі натуральних каменів.

Сьогодні все частіше можна зустріти сади, оформлення яких ґрунтується не на історичних стилях, а на сюжетах з книг або фільмів. Характерні риси та елементи дозволяють віднести стилістику до того чи іншого кінотворів. У даній ситуації, також, активно використовуються руїни і недобудовані будівлі, які обумовлюють необхідну атмосферу.
Якщо говорити про основні аспекти, на які варто спиратися в процесі декорування садів руїнами, необхідно відзначити кілька тез:
• використання історичного сюжету або літературного світу в якості основи для експозиції;
• застосування натуральних матеріалів для побудови руїн (або звернення до ефекту старовини, який досягається шляхом використання спеціальних пристроїв і складів);
• озеленення рослинами, які будуть обплітати елементи;
• зонування простору. Недобудовані елементи можуть бути розташовані на одному або декількох ділянках.