Руїни як елемент оформлення саду — кілька стильних прийомів

Написати нам

З метою оформлення садів і територій відкритого типу досить часто використовуються руїни. Перші появи даних декоративних елементів датуються початком сімнадцятого століття.

Ландшафтний дизайн під поняттям «руїни» трактує різного роду споруди - башти, пам'ятники, містки, фонтани, каскади і т.д. Їх напівзруйнований вигляд відмінно вписується в античні стилістичні рішення.

Відзначимо той факт, що руїни - це не тільки можливість підкреслити той чи інший дизайнерський напрямок. Даного типу споруди є досить функціональними. Вони можуть служити альтанкою, маскувати господарські будівлі, мати утилітарну функцію.

Важливо розуміти, що руїни повинні мати відповідний вигляд і фактуру. Шляхом штучного старіння каменю і поверхні інших матеріалів фахівці отримують необхідний зовнішній вигляд. Підкреслити незавершеність побудови вам допоможуть розкидане каміння навколо елемента.

Якщо говорити про ефект старовини, то кращими матеріалами для виготовлення подібного роду елементів є пористі натуральні камені за типом туфу або вапняку. Відмінним способом підкреслити монументальність будови є використання плетистих рослин. Виноград, папороть або жимолость стануть витонченими елементами на тлі натуральних каменів.

Сьогодні все частіше можна зустріти сади, оформлення яких ґрунтується не на історичних стилях, а на сюжетах з книг або фільмів. Характерні риси та елементи дозволяють віднести стилістику до того чи іншого кінотворів. У даній ситуації, також, активно використовуються руїни і недобудовані будівлі, які обумовлюють необхідну атмосферу.

Якщо говорити про основні аспекти, на які варто спиратися в процесі декорування садів руїнами, необхідно відзначити кілька тез:

• використання історичного сюжету або літературного світу в якості основи для експозиції;

• застосування натуральних матеріалів для побудови руїн (або звернення до ефекту старовини, який досягається шляхом використання спеціальних пристроїв і складів);

• озеленення рослинами, які будуть обплітати елементи;

• зонування простору. Недобудовані елементи можуть бути розташовані на одному або декількох ділянках.

Популярні статті
2022-09-27
Як вибрати місце на ділянці для басейну
Обираючи місце для басейну на ділянці, потрібно враховувати весь комплекс факторів. Звичайно, пріоритетом буде наявність вільної площі, але звертати увагу варто і на тип басейну, і на наявність комунікацій, і на розташовані поруч об'єкти.Найпростіше розібратися, як краще розмістити басейн на ділянці, можна, спільно працюючи над прое
Детальніше
2022-09-27
Ландшафтний дизайн у стилі кантрі
Мабуть, одним із найпростіших у реалізації рішень при благоустрої території буде оформлення дачної ділянки в кантрі стилі. Стиль кантрі в ландшафті виглядає природно навіть за мінімальної підготовки — але якщо до завдання докладе руку професіонал, то результат буде значно кращим.Який вигляд має ландшафт у стилі кантрі, і на що варто
Детальніше
2022-08-02
Штучний та натуральний, рулонний та посівний газон: у чому різниця і що вибрати?
При благоустрої території часто виникає питання – штучний газон чи натуральний вибрати для відкритих ділянок? Однозначної відповіді на нього немає: і штучна трава, і натуральний лужок мають свої переваги. Крім того, натуральний газон можна виростити традиційним способом або купити у вигляді рулонів – і це також варто враховувати!Тож
Детальніше
2022-07-11
10 свіжих ідей ландшафтного дизайну
Фахівці, прагнучи створювати оригінальні композиції, постійно шукають нових ідей ландшафтного дизайну для саду або присадибної території. Звичайно, є класика, що не старіє, але й актуальні тренди варті уваги.Які сучасні ідеї ландшафтного дизайну варто обміркувати, плануючи вашу ділянку, і як їх втілити в життя – розповімо у нашому о
Детальніше
2022-07-11
Сад у стилі модерн
Стриманий, лаконічний і при цьому привабливий ландшафт у стилі модерн буде сучасним не лише за назвою. Це справді найбільш актуальне рішення для благоустрою ділянки – при цьому територія буде і красивою, і комфортною.Що потрібно враховувати, плануючи озеленення у стилі модерн – розповімо у нашій статті.
Детальніше
04
Написати нам
Контактні дані
Ім'я та прізвище

як до Вас звертатися?

E-mail

ми Вам зможемо надіслати наші пропозиції

Номер телефону

номер, за яким ми зможемо з Вами зв'язатися

Повідомлення

напишіть Ваше питання