Сад в стилі Прованс — як правильно підібрати рослини

Написати нам

Стиль Прованс відрізняється м'якими і спокійними тонами, простими і оригінальними рішеннями. Якщо ви хочете оформити свою ділянку в кращих французьких традиціях, необхідно правильно підібрати рослини.

Основна складність полягає в тому, що далеко не всі рослини, якими характеризуються дане стилістичне спрямування, можуть повноцінно рости і цвісти в наших кліматичних умовах. Численні сорти гинуть вже під час першої зимівлі.

Озеленення території в стилі Прованс визначає використання темно-зелених кольорів, доповнених відтінками лаванди і сріблясто-сірими тонами. Як доповнення може використовуватися один / два кольори, не більше.

Шанувальники французької стилістики можуть з полегшенням зітхнути, так як деякі види лаванди - найбільш характерного рослини в рамках даного рішення - успішно акліматизовані в нашій країні. Вони відмінно поводяться в період холодів і радують буйним цвітінням в сезон.

Композиції французьких садів наповнені сонячним світлом, що говорить про використання теплолюбних рослин. Огорожі та декоративні елементи можуть бути повиті виноградниками, а також декоративними сортами троянд і клематиса.

Проводячи аналогію з кипарисами, які часто використовуються для оформлення французьких садів, можна віддати перевагу туї, ялівцю, лоху сріблястому, колір листя якого відмінно впишеться в колірне рішення даного стилю.

Ландшафтний дизайн саду пропонує безліч варіантів, кожен з яких підкреслить витонченість і стриманість Провансу. Важливим аспектом є не тільки зовнішній вигляд рослин, але і аромат, який вони випромінюють. Французьке рішення ландшафту дозволяє активно використовувати лофант, рукколу, материнку, а також більш звичні нам базилік, аніс, м'яту.

Тут ви можете дозволити собі поєднання декоративних видів рослин з їстівними. Характерним поєднанням композицій даного напрямку є розарії, прикрашений гарбузами або клумби з алісум і агрусом.

Виходячи їх того, що Прованський сад передбачає велику кількість відкритих територій, тут повинні бути розташовані і території, приховані від сонця навісами або перголами. Закриті тераси, як правило, прикрашаються чагарниками насиченого зеленого кольору.

Пам'ятайте про те, що надмірно «кошлаті» чагарники завжди можна підстригти, сформувавши акуратну і естетичну крону. Теж саме стосується дерев.

Популярні статті
2022-09-27
Як вибрати місце на ділянці для басейну
Обираючи місце для басейну на ділянці, потрібно враховувати весь комплекс факторів. Звичайно, пріоритетом буде наявність вільної площі, але звертати увагу варто і на тип басейну, і на наявність комунікацій, і на розташовані поруч об'єкти.Найпростіше розібратися, як краще розмістити басейн на ділянці, можна, спільно працюючи над прое
Детальніше
2022-09-27
Ландшафтний дизайн у стилі кантрі
Мабуть, одним із найпростіших у реалізації рішень при благоустрої території буде оформлення дачної ділянки в кантрі стилі. Стиль кантрі в ландшафті виглядає природно навіть за мінімальної підготовки — але якщо до завдання докладе руку професіонал, то результат буде значно кращим.Який вигляд має ландшафт у стилі кантрі, і на що варто
Детальніше
2022-08-02
Штучний та натуральний, рулонний та посівний газон: у чому різниця і що вибрати?
При благоустрої території часто виникає питання – штучний газон чи натуральний вибрати для відкритих ділянок? Однозначної відповіді на нього немає: і штучна трава, і натуральний лужок мають свої переваги. Крім того, натуральний газон можна виростити традиційним способом або купити у вигляді рулонів – і це також варто враховувати!Тож
Детальніше
2022-07-11
10 свіжих ідей ландшафтного дизайну
Фахівці, прагнучи створювати оригінальні композиції, постійно шукають нових ідей ландшафтного дизайну для саду або присадибної території. Звичайно, є класика, що не старіє, але й актуальні тренди варті уваги.Які сучасні ідеї ландшафтного дизайну варто обміркувати, плануючи вашу ділянку, і як їх втілити в життя – розповімо у нашому о
Детальніше
2022-07-11
Сад у стилі модерн
Стриманий, лаконічний і при цьому привабливий ландшафт у стилі модерн буде сучасним не лише за назвою. Це справді найбільш актуальне рішення для благоустрою ділянки – при цьому територія буде і красивою, і комфортною.Що потрібно враховувати, плануючи озеленення у стилі модерн – розповімо у нашій статті.
Детальніше
04
Написати нам
Контактні дані
Ім'я та прізвище

як до Вас звертатися?

E-mail

ми Вам зможемо надіслати наші пропозиції

Номер телефону

номер, за яким ми зможемо з Вами зв'язатися

Повідомлення

напишіть Ваше питання