Садові шпалери і трельяжі — як красиво і стильно декорувати ділянку

Написати нам

Садова шпалера представлена ​​конструкцією у вигляді решітки, що служить опорою для рослин. Починаючи з вісімнадцятого століття шпалери активно застосовувалися в якості декоративного елемента. Особливо популярними гратчасті конструкції були в Англії, Франції та Італії, де вони були частиною забору і основною опорою для в'юнких рослин.

З плином часу шпалери видозмінювалися. Варіації, які не припускали стабільноїі міцної фіксації рослин, трансформувалися в трельяжі, які поєднували в собі регулярне і пейзажне планування.

Відзначимо важливий аспект шпалер - це спосіб установки. Решітчастий каркас спирається на стіну або може служити частиною огорожі, в той час як трельяж може існувати окремо від інших композицій. Шпалера відмінно підходить для декорування ділянки, якщо мова йде про використання плетистих чагарників, ліан, декоративних сортів винограду.

Сучасний ландшафтний дизайн пропонує нам використання трельяжів і шпалер як на великих і масштабних ділянках, так і в якості додатків до альтанок, комплексам з лавок.

Вже дуже давно представлені вироби часто застосовуються не тільки з господарською метою, але і в якості самостійного елементу, який прикрашає сад, робить його стилістику цікавою, вишуканою і природною.

Шпалери і трельяжі можуть бути виготовлені з декількох видів матеріалів. До варіантів, які використовуються частіше за інших, можна віднести дерево, метал, пластик. Тут важливо відзначити такі якості матеріалу виготовлення, як стійкість до вологи, ультрафіолету і механічних пошкоджень.

Важливий аспект - це зовнішній вигляд елемента. Шпалери можуть виділятися із загального дизайнерського рішення і бути значущим акцентом за кольором і розміром. У той же час, фахівці ландшафтного дизайну часто створюють рішення, які не виділяють трельяжі, а грамотно вписують їх в проект.

Відзначимо особливість використання шпалер - це розподіл простору. За допомогою «живих» стін, оповитих плетистими рослинами, ви можете відокремити зону відпочинку від частини, де будуть розташовані такі об'єкти, як дитячий майданчик, басейн, барбекю і т. д.

Озеленення саду має обумовлювати наявність певного типу рослин, якщо в саду встановлені шпалери або трельяжі. Відмінним вибором є невибагливі плетисті квіти, які досить довго цвітуть, або рослини з великою кількістю листя.

Популярні статті
2022-09-27
Як вибрати місце на ділянці для басейну
Обираючи місце для басейну на ділянці, потрібно враховувати весь комплекс факторів. Звичайно, пріоритетом буде наявність вільної площі, але звертати увагу варто і на тип басейну, і на наявність комунікацій, і на розташовані поруч об'єкти.Найпростіше розібратися, як краще розмістити басейн на ділянці, можна, спільно працюючи над прое
Детальніше
2022-09-27
Ландшафтний дизайн у стилі кантрі
Мабуть, одним із найпростіших у реалізації рішень при благоустрої території буде оформлення дачної ділянки в кантрі стилі. Стиль кантрі в ландшафті виглядає природно навіть за мінімальної підготовки — але якщо до завдання докладе руку професіонал, то результат буде значно кращим.Який вигляд має ландшафт у стилі кантрі, і на що варто
Детальніше
2022-08-02
Штучний та натуральний, рулонний та посівний газон: у чому різниця і що вибрати?
При благоустрої території часто виникає питання – штучний газон чи натуральний вибрати для відкритих ділянок? Однозначної відповіді на нього немає: і штучна трава, і натуральний лужок мають свої переваги. Крім того, натуральний газон можна виростити традиційним способом або купити у вигляді рулонів – і це також варто враховувати!Тож
Детальніше
2022-07-11
10 свіжих ідей ландшафтного дизайну
Фахівці, прагнучи створювати оригінальні композиції, постійно шукають нових ідей ландшафтного дизайну для саду або присадибної території. Звичайно, є класика, що не старіє, але й актуальні тренди варті уваги.Які сучасні ідеї ландшафтного дизайну варто обміркувати, плануючи вашу ділянку, і як їх втілити в життя – розповімо у нашому о
Детальніше
2022-07-11
Сад у стилі модерн
Стриманий, лаконічний і при цьому привабливий ландшафт у стилі модерн буде сучасним не лише за назвою. Це справді найбільш актуальне рішення для благоустрою ділянки – при цьому територія буде і красивою, і комфортною.Що потрібно враховувати, плануючи озеленення у стилі модерн – розповімо у нашій статті.
Детальніше
04
Написати нам
Контактні дані
Ім'я та прізвище

як до Вас звертатися?

E-mail

ми Вам зможемо надіслати наші пропозиції

Номер телефону

номер, за яким ми зможемо з Вами зв'язатися

Повідомлення

напишіть Ваше питання