Композиція ділянки — художня система, що зв'язує всі елементи в одне ціле

Написати нам

Досить часто спостерігається ситуація, коли ландшафтний дизайн присадибної ділянки здається незавершеним.

Деяким проектам не вистачає цілісності, так як елементи декору не пов'язані між собою належним чином.

Для того, щоб композиція ділянки виглядала стильно, оригінально, красиво, і, що найголовніше, органічно, необхідно підбирати всі елементи, виходячи з одного стилістичного рішення.

Вашій увазі пропонується кілька рекомендацій, які дозволять створити відчуття цілісності в процесі облаштування території:

1. Головним завданням є правильне розміщення елементів. Безумовно, з плином часу ландшафт буде доповнюватися певними виробами та декорами. Однак, спочатку, необхідно створити «картину» з наявних елементів.

Чільним аспектом є розташування будинку. Після цього слід відзначити місця виконання всіх необхідних будинків (господарського і декоративного призначення). Тепер ви можете визначити місцезнаходження клумб, квітників, топіарі.

2. Всі елементи повинні відповідати одному стилю. Однак не варто забувати і про такі характеристики, як колір, фактура, матеріал виготовлення.

Це не означає, що слід використовувати один колір або матеріал. Визначте ряд матеріалів, які ви хочете застосувати і оціните їх сполучуваність між собою. Колористичний ряд може бути один або декілька. Але не варто перевантажувати проект, так як зайва кількість яскравих квітів створить ілюзію хаосу.

3. Пропорції елементів, також, мають важливе значення. Наявність головних і другорядних частин припускають такі сфери, як архітектура, озеленення. Якщо ви хочете виділити певні рослини в клумбі, його необхідно підкреслити квітами, які будуть мати менший розмір, або менш насичений відтінок.

Однак контраст не повинен бути надто яскравим і таким, що кидається в очі. Те ж саме стосується архітектурних форм. Поєднуючи масивні елементи з меншими ви досягнете необхідного результату.

4. Композиція ділянки, як правило, відштовхується від розмірів присадибної території. Якщо ви є власником невеликого саду, найкраще уникати занадто великих елементів. Якщо ж він буде, то тільки один і в якості центру композиції.

Відстань між декорами і виробами повинно бути відповідним - дозволяти легко і вільно пересуватися по ділянці. Одна рослина не повинна заважати цвітінню і зростанню іншої.

Популярні статті
2022-06-21
Як доглядати газон влітку?
Регулярний догляд за газоном – запорука того, що трав'яне покриття буде щільним, здоровим, насичено-зеленим та достатньо однорідним. При цьому в літні місяці газон розвивається дуже активно і тому вимагає регулярної уваги з боку власника (або запрошених фахівців).Як доглядати газон влітку?
Детальніше
2022-06-21
Види газонів у ландшафтному дизайні
Сьогодні різні газони у ландшафтному дизайні застосовується як поодинці, так і у різноманітних поєднаннях. Уміло комбінуючи різні типи газонів, ландшафтний дизайнер може радикально змінити ділянку – причому відкриті простори будуть органічно вписані у загальну концепцію.Незважаючи на те, що вибір типу галявини зазвичай робить профес
Детальніше
2022-06-21
Газон, який не потрібно косити
Плануючи благоустрій присадибної території, власники земельних ділянок часто запитують — який газон не потребує догляду? Інтерес цілком зрозумілий: не завжди є час, сили та кошти для того, аби повноцінно доглядати трав'яне покриття. І якщо з поливом зазвичай проблем не виникає, то стрижка — найважчий етап догляду — стає головним болем власників.
Детальніше
2021-11-11
Спірея сіра у ландшафтному дизайні вашого саду
Якщо ви хочете прикрасити свій сад невибагливими, красивими та недорогими рослинами, які будуть радувати ефектним цвітінням – зверніть увагу на сіру спірею. Цей чагарник характеризується надзвичайно пишним цвітінням та безліччю видом. А ще його легко доглядати.За допомогою спіреї можна прикрасити будь-яку зону саду. Різні сорти цвітуть упродовж весняно-літнього періоду і ви зможете підіб
Детальніше
2021-11-11
Як оформити ствольні дерева: кращі ідеї
У ландшафтному дизайні присадибної ділянки важливо, щоб усі елементи виглядали впорядковано та гармонійно, а рослини були доглянутими та здоровими. Якщо говорити про дерева, це стосується не лише їхньої наземної частини, а й кореневої системи. Тому ви повинні подбати про пристовбурні круги, правильне оформлення яких зробить рослини здоровими і додадуть саду привабливості.Приствольними ко
Детальніше
04
Написати нам
Контактні дані
Ім'я та прізвище

як до Вас звертатися?

E-mail

ми Вам зможемо надіслати наші пропозиції

Номер телефону

номер, за яким ми зможемо з Вами зв'язатися

Повідомлення

напишіть Ваше питання