Композиція ділянки — художня система, що зв'язує всі елементи в одне ціле
Досить часто спостерігається ситуація, коли ландшафтний дизайн присадибної ділянки здається незавершеним.
Деяким проектам не вистачає цілісності, так як елементи декору не пов'язані між собою належним чином.

Для того, щоб композиція ділянки виглядала стильно, оригінально, красиво, і, що найголовніше, органічно, необхідно підбирати всі елементи, виходячи з одного стилістичного рішення.

Вашій увазі пропонується кілька рекомендацій, які дозволять створити відчуття цілісності в процесі облаштування території:
1. Головним завданням є правильне розміщення елементів. Безумовно, з плином часу ландшафт буде доповнюватися певними виробами та декорами. Однак, спочатку, необхідно створити «картину» з наявних елементів.
Чільним аспектом є розташування будинку. Після цього слід відзначити місця виконання всіх необхідних будинків (господарського і декоративного призначення). Тепер ви можете визначити місцезнаходження клумб, квітників, топіарі.
2. Всі елементи повинні відповідати одному стилю. Однак не варто забувати і про такі характеристики, як колір, фактура, матеріал виготовлення.
Це не означає, що слід використовувати один колір або матеріал. Визначте ряд матеріалів, які ви хочете застосувати і оціните їх сполучуваність між собою. Колористичний ряд може бути один або декілька. Але не варто перевантажувати проект, так як зайва кількість яскравих квітів створить ілюзію хаосу.
3. Пропорції елементів, також, мають важливе значення. Наявність головних і другорядних частин припускають такі сфери, як архітектура, озеленення. Якщо ви хочете виділити певні рослини в клумбі, його необхідно підкреслити квітами, які будуть мати менший розмір, або менш насичений відтінок.

Однак контраст не повинен бути надто яскравим і таким, що кидається в очі. Те ж саме стосується архітектурних форм. Поєднуючи масивні елементи з меншими ви досягнете необхідного результату.
4. Композиція ділянки, як правило, відштовхується від розмірів присадибної території. Якщо ви є власником невеликого саду, найкраще уникати занадто великих елементів. Якщо ж він буде, то тільки один і в якості центру композиції.

Відстань між декорами і виробами повинно бути відповідним - дозволяти легко і вільно пересуватися по ділянці. Одна рослина не повинна заважати цвітінню і зростанню іншої.