Композиція ділянки — художня система, що зв'язує всі елементи в одне ціле

Написати нам

Досить часто спостерігається ситуація, коли ландшафтний дизайн присадибної ділянки здається незавершеним.

Деяким проектам не вистачає цілісності, так як елементи декору не пов'язані між собою належним чином.

Для того, щоб композиція ділянки виглядала стильно, оригінально, красиво, і, що найголовніше, органічно, необхідно підбирати всі елементи, виходячи з одного стилістичного рішення.

Вашій увазі пропонується кілька рекомендацій, які дозволять створити відчуття цілісності в процесі облаштування території:

1. Головним завданням є правильне розміщення елементів. Безумовно, з плином часу ландшафт буде доповнюватися певними виробами та декорами. Однак, спочатку, необхідно створити «картину» з наявних елементів.

Чільним аспектом є розташування будинку. Після цього слід відзначити місця виконання всіх необхідних будинків (господарського і декоративного призначення). Тепер ви можете визначити місцезнаходження клумб, квітників, топіарі.

2. Всі елементи повинні відповідати одному стилю. Однак не варто забувати і про такі характеристики, як колір, фактура, матеріал виготовлення.

Це не означає, що слід використовувати один колір або матеріал. Визначте ряд матеріалів, які ви хочете застосувати і оціните їх сполучуваність між собою. Колористичний ряд може бути один або декілька. Але не варто перевантажувати проект, так як зайва кількість яскравих квітів створить ілюзію хаосу.

3. Пропорції елементів, також, мають важливе значення. Наявність головних і другорядних частин припускають такі сфери, як архітектура, озеленення. Якщо ви хочете виділити певні рослини в клумбі, його необхідно підкреслити квітами, які будуть мати менший розмір, або менш насичений відтінок.

Однак контраст не повинен бути надто яскравим і таким, що кидається в очі. Те ж саме стосується архітектурних форм. Поєднуючи масивні елементи з меншими ви досягнете необхідного результату.

4. Композиція ділянки, як правило, відштовхується від розмірів присадибної території. Якщо ви є власником невеликого саду, найкраще уникати занадто великих елементів. Якщо ж він буде, то тільки один і в якості центру композиції.

Відстань між декорами і виробами повинно бути відповідним - дозволяти легко і вільно пересуватися по ділянці. Одна рослина не повинна заважати цвітінню і зростанню іншої.

Популярні статті
2022-09-27
Як вибрати місце на ділянці для басейну
Обираючи місце для басейну на ділянці, потрібно враховувати весь комплекс факторів. Звичайно, пріоритетом буде наявність вільної площі, але звертати увагу варто і на тип басейну, і на наявність комунікацій, і на розташовані поруч об'єкти.Найпростіше розібратися, як краще розмістити басейн на ділянці, можна, спільно працюючи над прое
Детальніше
2022-09-27
Ландшафтний дизайн у стилі кантрі
Мабуть, одним із найпростіших у реалізації рішень при благоустрої території буде оформлення дачної ділянки в кантрі стилі. Стиль кантрі в ландшафті виглядає природно навіть за мінімальної підготовки — але якщо до завдання докладе руку професіонал, то результат буде значно кращим.Який вигляд має ландшафт у стилі кантрі, і на що варто
Детальніше
2022-08-02
Штучний та натуральний, рулонний та посівний газон: у чому різниця і що вибрати?
При благоустрої території часто виникає питання – штучний газон чи натуральний вибрати для відкритих ділянок? Однозначної відповіді на нього немає: і штучна трава, і натуральний лужок мають свої переваги. Крім того, натуральний газон можна виростити традиційним способом або купити у вигляді рулонів – і це також варто враховувати!Тож
Детальніше
2022-07-11
10 свіжих ідей ландшафтного дизайну
Фахівці, прагнучи створювати оригінальні композиції, постійно шукають нових ідей ландшафтного дизайну для саду або присадибної території. Звичайно, є класика, що не старіє, але й актуальні тренди варті уваги.Які сучасні ідеї ландшафтного дизайну варто обміркувати, плануючи вашу ділянку, і як їх втілити в життя – розповімо у нашому о
Детальніше
2022-07-11
Сад у стилі модерн
Стриманий, лаконічний і при цьому привабливий ландшафт у стилі модерн буде сучасним не лише за назвою. Це справді найбільш актуальне рішення для благоустрою ділянки – при цьому територія буде і красивою, і комфортною.Що потрібно враховувати, плануючи озеленення у стилі модерн – розповімо у нашій статті.
Детальніше
04
Написати нам
Контактні дані
Ім'я та прізвище

як до Вас звертатися?

E-mail

ми Вам зможемо надіслати наші пропозиції

Номер телефону

номер, за яким ми зможемо з Вами зв'язатися

Повідомлення

напишіть Ваше питання