Шпалера в саду і на дачі — кілька рекомендацій щодо оформлення

Написати нам

Починаючи з XIV століття, шпалери активно використовуються для оформлення територій відкритого типу.

Сьогодні озеленення та ландшафтний дизайн саду спираються на використання шпалер, якщо мова йде про створення регулярного планування для ділянки.

Шпалери представлені гратчастою опорою, яка дозволяє активно рости і розвиватися плетистим рослинам, а також плодовим деревам. Матеріалом виготовлення, найчастіше, виступає дерево або залізо.

Однак в даних цілях можна використовувати пластик або мідь. Елементи ковки роблять більш акуратним, що дозволить розташувати шпалеру даного типу в саду, оформленому в класичному, романтичному або інших стилях. Щільна решітка з дерева, трохи груба на вигляд, увита диким виноградом - це відмінне рішення для ділянки в стилі кантрі.

Колись, в період свого зародження, шпалери використовувалися як прикраси для стін і парканів. Сьогодні застосування шпалер ширше і різноманітніше. Ви можете застосувати даний елемент для зонування території, маскування вільних ділянок (пустот).

Одним з найбільш цікавих рішень є розташування плодових дерев на шпалерах. Їх гілки, починаючи з моменту розвитку, закріплюються на шпалері, що дозволяє сформувати майстерну крону. Пальмети, як правило, використовуються для облаштування великої ділянки.

Тим не менш, ви можете «розтягнути» плодове дерево на шпалеру і на невеликій території. В цьому випадку вам слід віддати перевагу карликовим деревам або рішенням, які полягають у постійному обрізанні гілок.

Можливо, ви здивуєтеся, але шпалери активно використовуються для облаштування садів на балконах і дахах. Звичайно ж, тут багато що залежить від розмірів самих елементів. Найкраще вибирати невисокі вироби з важких матеріалів.

Озеленення, в рамках використання шпалер, дозволяє нам віддати перевагу всіляким плетистим рослинам і плодовим деревам. Плетисті варіанти можуть бути представлені декоративними і плодовими рослинами. Тут, знову ж таки, важливо правильно розташувати виріб.

Якщо мова йде про створення затишної альтанки, найкраще вибирати рослини з ароматним цвітінням. Поруч з городом буде мати гарний вигляд шпалера з диким виноградом, вертикально зростаючої полуницею.

Популярні статті
2022-09-27
Як вибрати місце на ділянці для басейну
Обираючи місце для басейну на ділянці, потрібно враховувати весь комплекс факторів. Звичайно, пріоритетом буде наявність вільної площі, але звертати увагу варто і на тип басейну, і на наявність комунікацій, і на розташовані поруч об'єкти.Найпростіше розібратися, як краще розмістити басейн на ділянці, можна, спільно працюючи над прое
Детальніше
2022-09-27
Ландшафтний дизайн у стилі кантрі
Мабуть, одним із найпростіших у реалізації рішень при благоустрої території буде оформлення дачної ділянки в кантрі стилі. Стиль кантрі в ландшафті виглядає природно навіть за мінімальної підготовки — але якщо до завдання докладе руку професіонал, то результат буде значно кращим.Який вигляд має ландшафт у стилі кантрі, і на що варто
Детальніше
2022-08-02
Штучний та натуральний, рулонний та посівний газон: у чому різниця і що вибрати?
При благоустрої території часто виникає питання – штучний газон чи натуральний вибрати для відкритих ділянок? Однозначної відповіді на нього немає: і штучна трава, і натуральний лужок мають свої переваги. Крім того, натуральний газон можна виростити традиційним способом або купити у вигляді рулонів – і це також варто враховувати!Тож
Детальніше
2022-07-11
10 свіжих ідей ландшафтного дизайну
Фахівці, прагнучи створювати оригінальні композиції, постійно шукають нових ідей ландшафтного дизайну для саду або присадибної території. Звичайно, є класика, що не старіє, але й актуальні тренди варті уваги.Які сучасні ідеї ландшафтного дизайну варто обміркувати, плануючи вашу ділянку, і як їх втілити в життя – розповімо у нашому о
Детальніше
2022-07-11
Сад у стилі модерн
Стриманий, лаконічний і при цьому привабливий ландшафт у стилі модерн буде сучасним не лише за назвою. Це справді найбільш актуальне рішення для благоустрою ділянки – при цьому територія буде і красивою, і комфортною.Що потрібно враховувати, плануючи озеленення у стилі модерн – розповімо у нашій статті.
Детальніше
04
Написати нам
Контактні дані
Ім'я та прізвище

як до Вас звертатися?

E-mail

ми Вам зможемо надіслати наші пропозиції

Номер телефону

номер, за яким ми зможемо з Вами зв'язатися

Повідомлення

напишіть Ваше питання