Шпалера в саду і на дачі — кілька рекомендацій щодо оформлення

Написати нам

Починаючи з XIV століття, шпалери активно використовуються для оформлення територій відкритого типу.

Сьогодні озеленення та ландшафтний дизайн саду спираються на використання шпалер, якщо мова йде про створення регулярного планування для ділянки.

Шпалери представлені гратчастою опорою, яка дозволяє активно рости і розвиватися плетистим рослинам, а також плодовим деревам. Матеріалом виготовлення, найчастіше, виступає дерево або залізо.

Однак в даних цілях можна використовувати пластик або мідь. Елементи ковки роблять більш акуратним, що дозволить розташувати шпалеру даного типу в саду, оформленому в класичному, романтичному або інших стилях. Щільна решітка з дерева, трохи груба на вигляд, увита диким виноградом - це відмінне рішення для ділянки в стилі кантрі.

Колись, в період свого зародження, шпалери використовувалися як прикраси для стін і парканів. Сьогодні застосування шпалер ширше і різноманітніше. Ви можете застосувати даний елемент для зонування території, маскування вільних ділянок (пустот).

Одним з найбільш цікавих рішень є розташування плодових дерев на шпалерах. Їх гілки, починаючи з моменту розвитку, закріплюються на шпалері, що дозволяє сформувати майстерну крону. Пальмети, як правило, використовуються для облаштування великої ділянки.

Тим не менш, ви можете «розтягнути» плодове дерево на шпалеру і на невеликій території. В цьому випадку вам слід віддати перевагу карликовим деревам або рішенням, які полягають у постійному обрізанні гілок.

Можливо, ви здивуєтеся, але шпалери активно використовуються для облаштування садів на балконах і дахах. Звичайно ж, тут багато що залежить від розмірів самих елементів. Найкраще вибирати невисокі вироби з важких матеріалів.

Озеленення, в рамках використання шпалер, дозволяє нам віддати перевагу всіляким плетистим рослинам і плодовим деревам. Плетисті варіанти можуть бути представлені декоративними і плодовими рослинами. Тут, знову ж таки, важливо правильно розташувати виріб.

Якщо мова йде про створення затишної альтанки, найкраще вибирати рослини з ароматним цвітінням. Поруч з городом буде мати гарний вигляд шпалера з диким виноградом, вертикально зростаючої полуницею.

Популярні статті
2022-08-02
Штучний та натуральний, рулонний та посівний газон: у чому різниця і що вибрати?
При благоустрої території часто виникає питання – штучний газон чи натуральний вибрати для відкритих ділянок? Однозначної відповіді на нього немає: і штучна трава, і натуральний лужок мають свої переваги. Крім того, натуральний газон можна виростити традиційним способом або купити у вигляді рулонів – і це також варто враховувати!Тож
Детальніше
2022-07-11
10 свіжих ідей ландшафтного дизайну
Фахівці, прагнучи створювати оригінальні композиції, постійно шукають нових ідей ландшафтного дизайну для саду або присадибної території. Звичайно, є класика, що не старіє, але й актуальні тренди варті уваги.Які сучасні ідеї ландшафтного дизайну варто обміркувати, плануючи вашу ділянку, і як їх втілити в життя – розповімо у нашому о
Детальніше
2022-07-11
Сад у стилі модерн
Стриманий, лаконічний і при цьому привабливий ландшафт у стилі модерн буде сучасним не лише за назвою. Це справді найбільш актуальне рішення для благоустрою ділянки – при цьому територія буде і красивою, і комфортною.Що потрібно враховувати, плануючи озеленення у стилі модерн – розповімо у нашій статті.
Детальніше
2022-07-11
Чим можна замінити газону траву?
Щільний класичний газон – традиційне рішення для ландшафтного дизайну. Але іноді власники ділянок замислюються, чим можна замінити газонні трави. Не завжди таке рішення виправдане, але є випадки, коли заміна газону буде більш практичною, та й виглядати така альтернатива буде не гірше.Чим можна замінити газон, на які рослини звертати
Детальніше
2022-06-21
Як доглядати газон влітку?
Регулярний догляд за газоном – запорука того, що трав'яне покриття буде щільним, здоровим, насичено-зеленим та достатньо однорідним. При цьому в літні місяці газон розвивається дуже активно і тому вимагає регулярної уваги з боку власника (або запрошених фахівців).Як доглядати газон влітку?
Детальніше
04
Написати нам
Контактні дані
Ім'я та прізвище

як до Вас звертатися?

E-mail

ми Вам зможемо надіслати наші пропозиції

Номер телефону

номер, за яким ми зможемо з Вами зв'язатися

Повідомлення

напишіть Ваше питання