Геопластика в ландшафтному дизайні — особливості вертикального планування

Написати нам

Найзручнішим рельєфом для будівництва будинків і облаштування територій є рівнина.

Погодьтеся, ніж більш рівним є ґрунтовий покрив, тим простіше впоратися з будівельними роботами, оформленням насаджень, плануванням ділянки.

Однак, якщо ми говоримо про кінцевий результат, набагато більш мальовничо і оригінально виглядають горбисті ландшафти.

Рельєфна місцевість приємна і цікава для вивчення. Найчастіше нашу увагу привертають яри, пагорби, а також багато інших обрисів, які повторюють природний «дикий» ландшафт в лісах.

Геопластика - це вертикальне планування рельєфу. Штучне перетворення ґрунтової поверхні обумовлено створенням пагорбів і насипів. Завдяки геопластиці ділянка стає більш мальовничою і приємною для сприйняття.

Ландшафтне проектування, яке передбачає використання основ геопластики, дозволяє забути про нудні і однотипні рішення.

Сад з рівнинами, пагорбами, насипами і ярами - це не тільки природно, але і оригінально. Кожну частину території можна використовувати по-своєму, що в загальній картині створить необхідну атмосферу.

Сучасний ландшафтний дизайн ділянки обумовлений двома напрямками геопластики. Перший варіант - це поліпшення рельєфу.

За основу береться існуючий ландшафт. Майстри підкреслюють його нерівності, роблячи їх більш виразними. Другий варіант - це штучне створення пагорбів і насипів в місцях, передбачених проектом з оформлення та озеленення.

Таким чином, можна зробити висновок про те, що геопластика - це, всього лише, інструмент.

Ви можете значним чином видозмінити рельєф, або всього лише підкреслити невеликі нерівності на поверхні. Звертайте увагу на власні переваги, а також на кліматичні умови. Досить часто ландшафт роблять рельєфним для відводу зайвої води з ділянки (скупчення талого снігу, дощової води і т. д.).

Популярні статті
2022-09-27
Як вибрати місце на ділянці для басейну
Обираючи місце для басейну на ділянці, потрібно враховувати весь комплекс факторів. Звичайно, пріоритетом буде наявність вільної площі, але звертати увагу варто і на тип басейну, і на наявність комунікацій, і на розташовані поруч об'єкти.Найпростіше розібратися, як краще розмістити басейн на ділянці, можна, спільно працюючи над прое
Детальніше
2022-09-27
Ландшафтний дизайн у стилі кантрі
Мабуть, одним із найпростіших у реалізації рішень при благоустрої території буде оформлення дачної ділянки в кантрі стилі. Стиль кантрі в ландшафті виглядає природно навіть за мінімальної підготовки — але якщо до завдання докладе руку професіонал, то результат буде значно кращим.Який вигляд має ландшафт у стилі кантрі, і на що варто
Детальніше
2022-08-02
Штучний та натуральний, рулонний та посівний газон: у чому різниця і що вибрати?
При благоустрої території часто виникає питання – штучний газон чи натуральний вибрати для відкритих ділянок? Однозначної відповіді на нього немає: і штучна трава, і натуральний лужок мають свої переваги. Крім того, натуральний газон можна виростити традиційним способом або купити у вигляді рулонів – і це також варто враховувати!Тож
Детальніше
2022-07-11
10 свіжих ідей ландшафтного дизайну
Фахівці, прагнучи створювати оригінальні композиції, постійно шукають нових ідей ландшафтного дизайну для саду або присадибної території. Звичайно, є класика, що не старіє, але й актуальні тренди варті уваги.Які сучасні ідеї ландшафтного дизайну варто обміркувати, плануючи вашу ділянку, і як їх втілити в життя – розповімо у нашому о
Детальніше
2022-07-11
Сад у стилі модерн
Стриманий, лаконічний і при цьому привабливий ландшафт у стилі модерн буде сучасним не лише за назвою. Це справді найбільш актуальне рішення для благоустрою ділянки – при цьому територія буде і красивою, і комфортною.Що потрібно враховувати, плануючи озеленення у стилі модерн – розповімо у нашій статті.
Детальніше
04
Написати нам
Контактні дані
Ім'я та прізвище

як до Вас звертатися?

E-mail

ми Вам зможемо надіслати наші пропозиції

Номер телефону

номер, за яким ми зможемо з Вами зв'язатися

Повідомлення

напишіть Ваше питання