Гамамеліс — чагарники і деревця, які прикрасять будь-який тип ділянки

Написати нам

Сучасний ландшафтний дизайн саду дозволяє нам використовувати рослини різних типів. Це можуть бути як традиційні для нашого регіону види, так і незвичайні іноземні сорти, що відрізняються оригінальним цвітінням і забарвленням зелені.

Гамамеліс - це рослина, яка приймає форму чагарнику або невеликого деревця. Максимальна висота - десять метрів.

Крона гамамелісу витіювата, ажурна, характеризується наявністю листя незвичайних форм. Особливістю даної рослини є забарвлення крони в осінню пору року. Саме восени листя гамамелісу набувають червонуваті і яскраво-жовті відтінки.

Для того, щоб правильно використовувати гамамеліс з метою створення ландшафтного проекту, необхідно вивчити всі види даного чагарнику.

Розповімо про кожного окремо:

1. Гамамеліс японський. У наших умовах даному сорту виживати досить важко, через суворість зим. Однак за умови уважного і професійного догляду можна домогтися створення необхідних умов, в яких рослина буде не тільки розвиватися, а й рости.

Перше цвітіння в кінці лютого - початку березня. Загальний період цвітіння - не більше трьох тижнів. Тим не менш, ви встигнете насолодитися фіолетовими квітами, яким не страшні морози. При зниженні температур пелюстки квітів закручуються і стають кучерявими. Чим тепліше повітря, тим пряміші пелюстки і більші квіти.

2. Гамамеліс весняний. Цей вид є ще більш примхливим, ніж попередній. Весняний сорт має кілька типів, які відрізняються один від одного пишністю цвітіння і загальною висотою куща. Квіти мають насичений червоний окрас. Молоді пурпурні листочки з часом зеленіють.

Максимальна висота - два метри. Однак варто врахувати той факт, що чагарники даного типу ростуть досить повільно.

3. Гамамеліс віргінський. Цвіте з початку жовтня і до настання перших холодів. Залежно від сорту можна визначити забарвлення кольору. Найяскравішим видом є «Rubescens '», квітки якого мають насичений червоний колір.

Чагарники досить прості у догляді, не вимагають постійно стрижки. Однак якщо ви захочете сформувати певну крону, ви зможете зробити це досить легко.

Існує ще кілька видів гамамелісу. Однак всі вони погано приживаються в нашому кліматі і не дозволяють спостерігати за буйним і красивим цвітінням в відповідний сезон. Віддавши перевагу одному з перерахованих вище сортів, ви не розчаруєтеся!

Квітки мають приємний і насичений аромат, в той час як сама зелень є декоративною і доречною в саду будь-якого типу. Озеленення ділянок, на сьогоднішній день, досить часто використовує гамамеліс в поєднаннях з іншими рослинами, що дозволить створити оригінальні композиції.

Популярні статті
2022-09-27
Як вибрати місце на ділянці для басейну
Обираючи місце для басейну на ділянці, потрібно враховувати весь комплекс факторів. Звичайно, пріоритетом буде наявність вільної площі, але звертати увагу варто і на тип басейну, і на наявність комунікацій, і на розташовані поруч об'єкти.Найпростіше розібратися, як краще розмістити басейн на ділянці, можна, спільно працюючи над прое
Детальніше
2022-09-27
Ландшафтний дизайн у стилі кантрі
Мабуть, одним із найпростіших у реалізації рішень при благоустрої території буде оформлення дачної ділянки в кантрі стилі. Стиль кантрі в ландшафті виглядає природно навіть за мінімальної підготовки — але якщо до завдання докладе руку професіонал, то результат буде значно кращим.Який вигляд має ландшафт у стилі кантрі, і на що варто
Детальніше
2022-08-02
Штучний та натуральний, рулонний та посівний газон: у чому різниця і що вибрати?
При благоустрої території часто виникає питання – штучний газон чи натуральний вибрати для відкритих ділянок? Однозначної відповіді на нього немає: і штучна трава, і натуральний лужок мають свої переваги. Крім того, натуральний газон можна виростити традиційним способом або купити у вигляді рулонів – і це також варто враховувати!Тож
Детальніше
2022-07-11
10 свіжих ідей ландшафтного дизайну
Фахівці, прагнучи створювати оригінальні композиції, постійно шукають нових ідей ландшафтного дизайну для саду або присадибної території. Звичайно, є класика, що не старіє, але й актуальні тренди варті уваги.Які сучасні ідеї ландшафтного дизайну варто обміркувати, плануючи вашу ділянку, і як їх втілити в життя – розповімо у нашому о
Детальніше
2022-07-11
Сад у стилі модерн
Стриманий, лаконічний і при цьому привабливий ландшафт у стилі модерн буде сучасним не лише за назвою. Це справді найбільш актуальне рішення для благоустрою ділянки – при цьому територія буде і красивою, і комфортною.Що потрібно враховувати, плануючи озеленення у стилі модерн – розповімо у нашій статті.
Детальніше
04
Написати нам
Контактні дані
Ім'я та прізвище

як до Вас звертатися?

E-mail

ми Вам зможемо надіслати наші пропозиції

Номер телефону

номер, за яким ми зможемо з Вами зв'язатися

Повідомлення

напишіть Ваше питання