Походження форм японського саду — особливості даного стилю

Написати нам

Камінь досить давно використовується в процесі створення проектів з облаштування територій відкритого типу. Першими, хто змусив нас звернути увагу на камінь і використовувати його в якості декору для різного типу ділянок, стали японські ландшафтні дизайнери.

Японський сад - це рішення, яке засноване на багатоликому використанні каменю. Це може бути великий чи дрібний декоративний елемент, насип, всілякі доріжки і стежини.

Японія є країною, яка шанобливо ставиться до оточуючих їх ландшафтів. Відзначимо той факт, що обожнювання природи притаманне практично всім древнім народам. Символами божественної природи є широкий спектр елементів - дерева, скелі, каміння.

За старих часів, особливо важливо було відвести спеціальне місце, де можна було б звертатися до вищих сил. В Японії ці місця в саду засипали галькою або дрібними камінням. Можливо, саме тому камінь досі є одним з найважливіших елементів, якщо мова йде про створення Японського саду.

Форма натурального каменю вплинула на обриси виробів, які використовуються для облаштування територій. Переважно, це сферичні або обтічні форми, які не мають гострих кутів.

Японський сад відрізняється використанням елементів середніх величин. Тут ви не побачите надмірно великих декорів, статуй. Навіть рослини вибираються їх спектру видів, що характеризуються невисоким зростом і акуратною кроною.

Важливою відмінною рисою саду в Японському стилі є колірна гамма. Вона досить яскрава і строката, через що на оформленій ділянці створюється враження вічного цвітіння рослин. Тут ви можете дозволити собі рясне насадження дрібних квітів, основою для яких послужить рулонний газон.

Озеленення даного плану має ряд особливостей, які варто знати:

- використання карликових дерев (бонсаїв) як традиційна техніка озеленення;

- деякі зони визначені висадкою дерев по певній «схемі». Правильне розташування елементів дозволить досягти піку медитації;

- відсутність другорядних і головних елементів. У Японському саду всі вироби і складові частини знаходяться в гармонії між собою, не виділяючись із загального рішення.

Популярні статті
2022-09-27
Як вибрати місце на ділянці для басейну
Обираючи місце для басейну на ділянці, потрібно враховувати весь комплекс факторів. Звичайно, пріоритетом буде наявність вільної площі, але звертати увагу варто і на тип басейну, і на наявність комунікацій, і на розташовані поруч об'єкти.Найпростіше розібратися, як краще розмістити басейн на ділянці, можна, спільно працюючи над прое
Детальніше
2022-09-27
Ландшафтний дизайн у стилі кантрі
Мабуть, одним із найпростіших у реалізації рішень при благоустрої території буде оформлення дачної ділянки в кантрі стилі. Стиль кантрі в ландшафті виглядає природно навіть за мінімальної підготовки — але якщо до завдання докладе руку професіонал, то результат буде значно кращим.Який вигляд має ландшафт у стилі кантрі, і на що варто
Детальніше
2022-08-02
Штучний та натуральний, рулонний та посівний газон: у чому різниця і що вибрати?
При благоустрої території часто виникає питання – штучний газон чи натуральний вибрати для відкритих ділянок? Однозначної відповіді на нього немає: і штучна трава, і натуральний лужок мають свої переваги. Крім того, натуральний газон можна виростити традиційним способом або купити у вигляді рулонів – і це також варто враховувати!Тож
Детальніше
2022-07-11
10 свіжих ідей ландшафтного дизайну
Фахівці, прагнучи створювати оригінальні композиції, постійно шукають нових ідей ландшафтного дизайну для саду або присадибної території. Звичайно, є класика, що не старіє, але й актуальні тренди варті уваги.Які сучасні ідеї ландшафтного дизайну варто обміркувати, плануючи вашу ділянку, і як їх втілити в життя – розповімо у нашому о
Детальніше
2022-07-11
Сад у стилі модерн
Стриманий, лаконічний і при цьому привабливий ландшафт у стилі модерн буде сучасним не лише за назвою. Це справді найбільш актуальне рішення для благоустрою ділянки – при цьому територія буде і красивою, і комфортною.Що потрібно враховувати, плануючи озеленення у стилі модерн – розповімо у нашій статті.
Детальніше
04
Написати нам
Контактні дані
Ім'я та прізвище

як до Вас звертатися?

E-mail

ми Вам зможемо надіслати наші пропозиції

Номер телефону

номер, за яким ми зможемо з Вами зв'язатися

Повідомлення

напишіть Ваше питання