Створення декоративної водойми — кілька корисних порад
Сучасний ландшафтний дизайн все частіше передбачає використання декоративних водойм. Що, природно, зумовлено його зростаючою популярністю в останні роки. Ця споруда являє собою невеликий кам'янистий сад, який, як правило, розміщують на перенасичених вологою ділянках.

Такий елемент декору є ідеальним варіантом для людей, які не мають необхідну кількість вільного часу або ж просто не володіють належним професіоналізмом в садівництві. Плюс до всього, будівництво болота - це досить нетрудомісткий процес, який не вимагає особливо великих грошових витрат.
Водоймище може бути використане також в якості проміжної зони між ставком і галявиною, надаючи саду максимальну природність.
Залежно від типу ділянки, болото може бути штучним або натуральним.
Штучне можна максимально наблизити до природного болоту - перезволожений ґрунт навколо нього удобрити торфом, стабілізуючим його кислотність.
Головною перевагою болітця є те, що воно зможе врятувати навіть заболочену місцевість, надавши їй певної унікальності.
Будівництво ставка
Найчастіше для створення цього елемента на перезволожених ділянках досить просто вирити невелику западину.
З метою запобігання висихання води, це поглиблення копають на самому низинному місці заболоченої території. Після чого ґрунт удобрюється, і висаджуються бажані рослини.
Якщо ж доводиться мати справу з сухою ділянкою, то доведеться створювати штучний ставок.
Однак подібного роду будівництво має свої особливості:
• поглиблення повинно бути менше 60 см
• на дно обов'язково повинен бути викладений дренажний гальковий шар, товщина якого не повинна перевищувати 12 см;
• ґрунт повинен бути певного складу;
• оскільки болотні рослини в більшості своїй сонцелюбиві, то і розміщувати болото слід на ділянках з сонячним достатнім освітленням. В ідеалі, щоб запобігти розростанню водоростей, сонце повинно освітлювати його всього 5-6 годин на добу;
Озеленення споруди проводиться в кілька рівнів: на березі - вологолюбні рослини (верба, бузина, вільха).
Нижній рівень - висаджуються, як правило, низькорослі чагарники (бузина, ялівець, барбарис). З метою запобігання розриву плівки, що вистилає дно болота, рослини найкраще садити в спеціальних контейнерах.