Пень/пні в ландшафтному дизайні - відмінне рішення для декору саду

Написати нам

Часто ми стикаємося з тим, що дерева в нашому саду гинуть, тому необхідно їх спиляти.

Але після такої процедури залишаються пеньки, які викорчувати часом досить складно. Але ж вони так псують доглянутий сад!

Не турбуйтеся, садовий ландшафтний дизайн ділянки передбачає раціональне використання таких елементів. Вони гарні в якості декору, до того ж, виглядають досить оригінально.

Пень як садові клумба

Квітучі клумби - справжня прикраса саду, але уявіть, як гармонійно виглядає клумба з пня! Зрозуміло, до вибору рослин потрібно підійти розумно, адже самотній пеньок з квітами може не вписатися в загальну картинку.

Розробляючи ландшафтний план, намагайтеся вписати такі елементи в загальний стиль. Наприклад, вид занедбаності саду додадуть польові квіти, непогано виглядають і нецвітучі рослини, що обрамляють пень.

Трухлявий пеньок декорують мохом, дрібними рослинами. У ньому легко посадити квіти, в міцному ж потрібно зробити поглиблення мотикою (на 10-20 см), з урахуванням коренів рослин.

Не забудьте про дренаж в нижній частині пня. На дно ямки викладається дренажний матеріал (наприклад, дрібний гравій), потім пень заповнюється ґрунтовою сумішшю.

У таких натуральних клумбах волога зберігається довше, до того ж - це екологічно чистий матеріал. Поруч з будинком можна висадити найрізноманітніші рослини, вони гармонійно впишуться в ваш сад.

Садові меблі з пнів

На садовій ділянці часто мають меблі для відпочинку. Складно вибрати, яка підійде саме вам. Але що, якщо зробити її з пнів? Такі меблі чудово виглядають в різних зонах, на літній кухні, біля доріжок.

Наприклад, з пеньків виходять зручні стільці або столи. Вас обмежує тільки ваша фантазія і стильове рішення дизайну саду.

Також можна спорудити тумбочки, підставки під вазони або підноси. Дуже зручні невеликі пеньки для дитячих майданчиків, але потрібно ретельно і шліфувати.

Додатково спили варто покрити лаком або спеціальних засобом, що вбереже їх від гниття.

Прикрашаємо сад пеньками

Майстри ландшафтного дизайну в Києві здатні зробити з дерева справжні витвори мистецтва, але ви теж можете спробувати прикрасити ваш сад: зробити будиночки для птахів, мініатюрні композиції, сонячний годинник на спилах.

Можна спорудити басейни для птахів. Уявіть, як незвично виглядатимуть вітряки або флюгери.

Старий пень - це не проблема, а можливість прикрасити ваш сад.

Популярні статті
2022-09-27
Як вибрати місце на ділянці для басейну
Обираючи місце для басейну на ділянці, потрібно враховувати весь комплекс факторів. Звичайно, пріоритетом буде наявність вільної площі, але звертати увагу варто і на тип басейну, і на наявність комунікацій, і на розташовані поруч об'єкти.Найпростіше розібратися, як краще розмістити басейн на ділянці, можна, спільно працюючи над прое
Детальніше
2022-09-27
Ландшафтний дизайн у стилі кантрі
Мабуть, одним із найпростіших у реалізації рішень при благоустрої території буде оформлення дачної ділянки в кантрі стилі. Стиль кантрі в ландшафті виглядає природно навіть за мінімальної підготовки — але якщо до завдання докладе руку професіонал, то результат буде значно кращим.Який вигляд має ландшафт у стилі кантрі, і на що варто
Детальніше
2022-08-02
Штучний та натуральний, рулонний та посівний газон: у чому різниця і що вибрати?
При благоустрої території часто виникає питання – штучний газон чи натуральний вибрати для відкритих ділянок? Однозначної відповіді на нього немає: і штучна трава, і натуральний лужок мають свої переваги. Крім того, натуральний газон можна виростити традиційним способом або купити у вигляді рулонів – і це також варто враховувати!Тож
Детальніше
2022-07-11
10 свіжих ідей ландшафтного дизайну
Фахівці, прагнучи створювати оригінальні композиції, постійно шукають нових ідей ландшафтного дизайну для саду або присадибної території. Звичайно, є класика, що не старіє, але й актуальні тренди варті уваги.Які сучасні ідеї ландшафтного дизайну варто обміркувати, плануючи вашу ділянку, і як їх втілити в життя – розповімо у нашому о
Детальніше
2022-07-11
Сад у стилі модерн
Стриманий, лаконічний і при цьому привабливий ландшафт у стилі модерн буде сучасним не лише за назвою. Це справді найбільш актуальне рішення для благоустрою ділянки – при цьому територія буде і красивою, і комфортною.Що потрібно враховувати, плануючи озеленення у стилі модерн – розповімо у нашій статті.
Детальніше
04
Написати нам
Контактні дані
Ім'я та прізвище

як до Вас звертатися?

E-mail

ми Вам зможемо надіслати наші пропозиції

Номер телефону

номер, за яким ми зможемо з Вами зв'язатися

Повідомлення

напишіть Ваше питання