Мощені садові доріжки - робимо самі своїми руками
Садові доріжки - невід'ємний атрибут будь-якої упорядкованої території.

Грамотний ландшафтний дизайн садової ділянки передбачає кілька функцій доріжок:
• зонування;
• створення композиційної цілісності об'єктів;
• зручність пересування по території саду;
• використання в якості декору.
Згідно з правилами ландшафтного дизайну, загальна площа мощених доріжок не може бути більше п'ятої частини території. Слід уникати частого перехрещення, адже доріжки повинні гармонійно вписатися в загальний вигляд саду, доповнити його.
Врахуйте, що на вузьких доріжках важко розійтися двом дорослим, а тому розраховуйте оптимальну ширину - приблизно 70 см.
Підготовка: що потрібно знати
Приступаючи до мощення доріжок своїми руками, в першу чергу визначитеся, для чого вони вам потрібні. Погоджуючи цілі з величиною ділянки, розділіть його на зони. Наприклад:
• відпочинок і місце для дитячих ігор;
• господарська зона;
•спортивний майданчик;
• город;
• місце для барбекю, пікніків, вечірок;
• стоянка для автомобілів.
Після чого буде простіше зрозуміти, який тип мощення і матеріал використовувати. Найчастіше застосовують: камінь, дерево, кераміку, бетон, ґрунт, пластик та інші замінники натуральних матеріалів. Радимо ознайомитися з готовими роботами і відзначити для себе цікаві ідеї.
Вибираємо матеріал
Дерево - універсальний, екологічно чистий матеріал. Оригінально виглядають доріжки зіспилів стовбурів або тирси, можна зробити дерев'яний настил - по такому покриттю приємно ходити босоніж.
Однак деревина легко руйнується - гниє, покривається пліснявою. Можна покрити її спеціальним засобом або підняти настил над рівнем землі за допомогою паль.
Необроблений камінь теж годиться для садових доріжок, особливо якщо ландшафтний дизайн саду передбачає багато зелені. Вузькі стежки в саду можна вимостити галькою, але для під'їзної частини ділянки найкраще підійде плитка.
Врахуйте, що гладкий камінь буде слизьким після дощу, а доріжки із щебеню травмонебезпечні для маленьких дітей.
Штучний камінь (клінкер, будівельну цеглу) і бетон (бруківка, плити) добре поєднуються між собою, довговічні і коштують порівняно недорого.
Покриття з гурту легко зробити самостійно, підходить для ігрових майданчиків, зон відпочинку, але служить недовго.
Якщо потрібно заощадити, зробіть доріжки із пластику. Це зносостійкий матеріал, майже не схильний до впливу погодних умов.
Робимо садові доріжки своїми руками
1. Розмітьте місце, де плануєте прокласти доріжку.
2. Зніміть ґрунт і підготуйте підставу (щебінь або гравій висотою 15-30 см і 5 см піску).
3. Покладіть покриття.
Підготовка залежить від типу покриття. Наприклад, пластикові модулі можна укладати прямо на траву. У будь-якому випадку, у вас не викличе проблем зробити це самостійно.