Будиночок для птахів - поради з будівництва будиночка для птахів

Написати нам

Коли настає весна, в наш сад прилітають різні комахи, які завдають величезної шкоди фруктовим деревам і ягідним рослинам.

Щоб убезпечити свою ділянку і зменшити час на боротьбу зі шкідниками слід обладнати будиночок для птахів.

Головне завдання полягає в тому, щоб зроблений нами будиночок забезпечив захист від поганої погоди, а також комфортні умови для кладки яєць і вирощування потомства.

Будиночок для птахів повинен добре вливатися в ландшафтний дизайн садової ділянки.

При його побудові важливо дотримуватися певних правил: необхідні дошки товщиною не менше 21 мм і шириною 16 см.

Внутрішню поверхню дошки не слід стругати, адже саме ця не рівна сторона допомагає птахам вилізти назовні.

Щоб побудувати звичайну шпаківню, потрібна висота споруди до 40 см, а діаметр льотка 6 см. Для синичок використовують зменшену копію «пташиного будиночка». Щоб пернаті змогли безперешкодно увійти в своє житло, потрібно перед входом додати виступ.

Всім відомо, що тільки шпаки наводять лад в своєму будиночку.

Особливості будівництва будиночків

Озеленення ділянки сприятливо вплине на кількість птахів. Найкраще забарвити будиночок в зелений колір і перед тим як повісити на передбачуване місце протравити гніздових паразитів.

Дуже важливо прикріплювати будиночки на висоті не більше 8 метрів над землею. При цьому головне намагатися не пошкодити дерево. Не потрібно забувати про розміщений будиночок, його слід періодично очищати від старих пташиних забруднень: пір'я, сіна, глини і деяких відходів.

Найцікавішим фактом є, то, що з надзвичайним задоволенням там можуть оселитися і білки, і сови, і домовик сич, а також багато інших нічних тваринок. Іноді саме білки проганяють господарів цих будиночків і успішно займають це житло.

Якщо не змінювати традиції, то шпаківні прийнято вішати в Міжнародний день птахів. Але вже помічено, що це дуже пізній час. Адже сімейні відносини птахів своєрідні і навчені.

Спочатку прилітає самець він як справжній герой шукає і облаштовує будинок, а потім співає шлюбну пісню і вірить, що його, прилетівши самочка, зможе гідно оцінити його серйозні наміри. Важливо щоб новий будиночок був дуже комфортним, зручним і теплим без протягів. Адже головне - це виростити повноцінне потомство.

Сприятливим часом для розвішування шпаківень і синичників є саме осінь, але можна і навесні.

Популярні статті
2022-09-27
Як вибрати місце на ділянці для басейну
Обираючи місце для басейну на ділянці, потрібно враховувати весь комплекс факторів. Звичайно, пріоритетом буде наявність вільної площі, але звертати увагу варто і на тип басейну, і на наявність комунікацій, і на розташовані поруч об'єкти.Найпростіше розібратися, як краще розмістити басейн на ділянці, можна, спільно працюючи над прое
Детальніше
2022-09-27
Ландшафтний дизайн у стилі кантрі
Мабуть, одним із найпростіших у реалізації рішень при благоустрої території буде оформлення дачної ділянки в кантрі стилі. Стиль кантрі в ландшафті виглядає природно навіть за мінімальної підготовки — але якщо до завдання докладе руку професіонал, то результат буде значно кращим.Який вигляд має ландшафт у стилі кантрі, і на що варто
Детальніше
2022-08-02
Штучний та натуральний, рулонний та посівний газон: у чому різниця і що вибрати?
При благоустрої території часто виникає питання – штучний газон чи натуральний вибрати для відкритих ділянок? Однозначної відповіді на нього немає: і штучна трава, і натуральний лужок мають свої переваги. Крім того, натуральний газон можна виростити традиційним способом або купити у вигляді рулонів – і це також варто враховувати!Тож
Детальніше
2022-07-11
10 свіжих ідей ландшафтного дизайну
Фахівці, прагнучи створювати оригінальні композиції, постійно шукають нових ідей ландшафтного дизайну для саду або присадибної території. Звичайно, є класика, що не старіє, але й актуальні тренди варті уваги.Які сучасні ідеї ландшафтного дизайну варто обміркувати, плануючи вашу ділянку, і як їх втілити в життя – розповімо у нашому о
Детальніше
2022-07-11
Сад у стилі модерн
Стриманий, лаконічний і при цьому привабливий ландшафт у стилі модерн буде сучасним не лише за назвою. Це справді найбільш актуальне рішення для благоустрою ділянки – при цьому територія буде і красивою, і комфортною.Що потрібно враховувати, плануючи озеленення у стилі модерн – розповімо у нашій статті.
Детальніше
04
Написати нам
Контактні дані
Ім'я та прізвище

як до Вас звертатися?

E-mail

ми Вам зможемо надіслати наші пропозиції

Номер телефону

номер, за яким ми зможемо з Вами зв'язатися

Повідомлення

напишіть Ваше питання