Хризантеми, сонячні квіти - прикраса вашого саду

Написати нам

Чарівні осінні квіти хризантеми - вихідці з Азії.

Її прекрасних предків люди почали вирощувати більше 2-х тисяч років тому, цей факт має незаперечні докази.

У Європі ці квіти набули популярності ближче до 19 століття.

Китайці, великі любителі народної медицини, використовували ці квіти при лікуванні різних захворювань. Назва квітки - хризантема - в перекладі з грецької мови означає «квітка-сонце».

У природі цей рід одно- і багаторічних рослин сімейства айстрових і складноцвітих налічує близько 30 видів. Однак, у зв'язку зі своєю популярністю серед садівників, селекціонери активно займаються виведенням все нових і нових сортів.

Хризантеми улюблені народом за свою різноманітність фарб і розмірів, можливість вирощувати вдома і в саду, за невибагливість і морозостійкість.

Як прикрасити осінній сад?

Коли осінь вже змушує дерева скидати листя і все навколо стає сірим, тільки хризантеми здатні порадувати око буйством кольору. Ці милі квіти допоможуть продовжити літо в вашому саду.

Завдяки своїй широкій колірній гамі сортів хризантем, на клумбах можна навіть малювати картини. Тому хризантеми останнім часом стали дуже популярні серед ландшафтних дизайнерів. З цією квіткою можна реалізувати будь-яку декоративну задумку.

Фахівці з озеленення та благоустрою прибудинкових територій і садових ділянок із задоволенням використовують всі переваги хризантем:

• квітка легко розмножується;

• невибаглива;

• стійка до різних шкідників і хвороб;

• терпима до несприятливих погодних впливів.

Крім того, зрізані квіти хризантем здатні простояти свіжими більше місяця.

Вирощування «квітів-сонць»

Найбільш сприятливий час для посадки хризантем - це весна, коли закінчилися заморозки. Квіти встигнуть добре прижитися до осені. Також вони люблять сонячні і хоч трохи піднесені місця. Розмножуються ці квіти трьома способами: живцями, діленням куща і насінням. Однак найкращий з них це, звичайно ж, спосіб зеленого живцювання.

Ранні живці багатостебельнихсортів хризантем висаджують в березні, а одностебельні сорти - влітку. Щоб отримати якісний держак, візьміть верхівку невеликих пагонів, де є 3 - 4 листочка. Нижній листочок при цьому потрібно видалити.

Далі помістіть живці в субстрат на глибину до 2,5 см для вкорінення. Як тільки черешки починають підсихати, їх потрібно зволожувати (зазвичай кілька разів в день). Живці хризантем зазвичай вкорінюються за 2 - 3 тижні.

Пересадка живців у відкритий ґрунт повинна відбуватися навесні, коли остаточно встановлюється тепла погода. Хризантеми краще садити не в лунки, а в грядки в шаховому порядку. Дистанція між саджанцями для одностеблових сортів - 25 - 30 см, а для багатостебельних - близько 40 см.

Через кілька днів потрібно провести першу прищіпку. Хризантеми повинні бути висотою близько 20 см. Для сортів з дрібними квітами прищіпку проводять 2 рази, а для крупноквітних - 1 раз. Після у хризантем зазвичай залишають не більш 4-х пагонів, видаляючи зайві.

Не забувайте удобрювати ґрунт поживними речовинами, хризантеми це люблять. Раз на три роки навесні кущі хризантем підлягають поділу. Хризантеми можна залишити зимувати в землі, але обов'язково пухко укрити лапником або гілками від снігу.

Або перед першими заморозками викопати разом з грудкою землі, розкласти в ящики і помістити в підвал (де температура не вище 4 º С), а навесні знову повернути у відкритий ґрунт.

Популярні статті
2022-06-21
Як доглядати газон влітку?
Регулярний догляд за газоном – запорука того, що трав'яне покриття буде щільним, здоровим, насичено-зеленим та достатньо однорідним. При цьому в літні місяці газон розвивається дуже активно і тому вимагає регулярної уваги з боку власника (або запрошених фахівців).Як доглядати газон влітку?
Детальніше
2022-06-21
Види газонів у ландшафтному дизайні
Сьогодні різні газони у ландшафтному дизайні застосовується як поодинці, так і у різноманітних поєднаннях. Уміло комбінуючи різні типи газонів, ландшафтний дизайнер може радикально змінити ділянку – причому відкриті простори будуть органічно вписані у загальну концепцію.Незважаючи на те, що вибір типу галявини зазвичай робить профес
Детальніше
2022-06-21
Газон, який не потрібно косити
Плануючи благоустрій присадибної території, власники земельних ділянок часто запитують — який газон не потребує догляду? Інтерес цілком зрозумілий: не завжди є час, сили та кошти для того, аби повноцінно доглядати трав'яне покриття. І якщо з поливом зазвичай проблем не виникає, то стрижка — найважчий етап догляду — стає головним болем власників.
Детальніше
2021-11-11
Спірея сіра у ландшафтному дизайні вашого саду
Якщо ви хочете прикрасити свій сад невибагливими, красивими та недорогими рослинами, які будуть радувати ефектним цвітінням – зверніть увагу на сіру спірею. Цей чагарник характеризується надзвичайно пишним цвітінням та безліччю видом. А ще його легко доглядати.За допомогою спіреї можна прикрасити будь-яку зону саду. Різні сорти цвітуть упродовж весняно-літнього періоду і ви зможете підіб
Детальніше
2021-11-11
Як оформити ствольні дерева: кращі ідеї
У ландшафтному дизайні присадибної ділянки важливо, щоб усі елементи виглядали впорядковано та гармонійно, а рослини були доглянутими та здоровими. Якщо говорити про дерева, це стосується не лише їхньої наземної частини, а й кореневої системи. Тому ви повинні подбати про пристовбурні круги, правильне оформлення яких зробить рослини здоровими і додадуть саду привабливості.Приствольними ко
Детальніше
04
Написати нам
Контактні дані
Ім'я та прізвище

як до Вас звертатися?

E-mail

ми Вам зможемо надіслати наші пропозиції

Номер телефону

номер, за яким ми зможемо з Вами зв'язатися

Повідомлення

напишіть Ваше питання