Хризантеми, сонячні квіти - прикраса вашого саду
Чарівні осінні квіти хризантеми - вихідці з Азії.
Її прекрасних предків люди почали вирощувати більше 2-х тисяч років тому, цей факт має незаперечні докази.

У Європі ці квіти набули популярності ближче до 19 століття.
Китайці, великі любителі народної медицини, використовували ці квіти при лікуванні різних захворювань. Назва квітки - хризантема - в перекладі з грецької мови означає «квітка-сонце».
У природі цей рід одно- і багаторічних рослин сімейства айстрових і складноцвітих налічує близько 30 видів. Однак, у зв'язку зі своєю популярністю серед садівників, селекціонери активно займаються виведенням все нових і нових сортів.
Хризантеми улюблені народом за свою різноманітність фарб і розмірів, можливість вирощувати вдома і в саду, за невибагливість і морозостійкість.
Як прикрасити осінній сад?
Коли осінь вже змушує дерева скидати листя і все навколо стає сірим, тільки хризантеми здатні порадувати око буйством кольору. Ці милі квіти допоможуть продовжити літо в вашому саду.
Завдяки своїй широкій колірній гамі сортів хризантем, на клумбах можна навіть малювати картини. Тому хризантеми останнім часом стали дуже популярні серед ландшафтних дизайнерів. З цією квіткою можна реалізувати будь-яку декоративну задумку.
Фахівці з озеленення та благоустрою прибудинкових територій і садових ділянок із задоволенням використовують всі переваги хризантем:
• квітка легко розмножується;
• невибаглива;
• стійка до різних шкідників і хвороб;
• терпима до несприятливих погодних впливів.
Крім того, зрізані квіти хризантем здатні простояти свіжими більше місяця.
Вирощування «квітів-сонць»
Найбільш сприятливий час для посадки хризантем - це весна, коли закінчилися заморозки. Квіти встигнуть добре прижитися до осені. Також вони люблять сонячні і хоч трохи піднесені місця. Розмножуються ці квіти трьома способами: живцями, діленням куща і насінням. Однак найкращий з них це, звичайно ж, спосіб зеленого живцювання.
Ранні живці багатостебельнихсортів хризантем висаджують в березні, а одностебельні сорти - влітку. Щоб отримати якісний держак, візьміть верхівку невеликих пагонів, де є 3 - 4 листочка. Нижній листочок при цьому потрібно видалити.
Далі помістіть живці в субстрат на глибину до 2,5 см для вкорінення. Як тільки черешки починають підсихати, їх потрібно зволожувати (зазвичай кілька разів в день). Живці хризантем зазвичай вкорінюються за 2 - 3 тижні.
Пересадка живців у відкритий ґрунт повинна відбуватися навесні, коли остаточно встановлюється тепла погода. Хризантеми краще садити не в лунки, а в грядки в шаховому порядку. Дистанція між саджанцями для одностеблових сортів - 25 - 30 см, а для багатостебельних - близько 40 см.
Через кілька днів потрібно провести першу прищіпку. Хризантеми повинні бути висотою близько 20 см. Для сортів з дрібними квітами прищіпку проводять 2 рази, а для крупноквітних - 1 раз. Після у хризантем зазвичай залишають не більш 4-х пагонів, видаляючи зайві.
Не забувайте удобрювати ґрунт поживними речовинами, хризантеми це люблять. Раз на три роки навесні кущі хризантем підлягають поділу. Хризантеми можна залишити зимувати в землі, але обов'язково пухко укрити лапником або гілками від снігу.
Або перед першими заморозками викопати разом з грудкою землі, розкласти в ящики і помістити в підвал (де температура не вище 4 º С), а навесні знову повернути у відкритий ґрунт.