Саморобна пісочниця в саду або як зайняти дитину - слушні поради з облаштування пісочниці

Написати нам

Всі знають, наскільки діти люблять ігри на свіжому повітрі.

І, звичайно ж, незамінний атрибут таких забав - це пісочниця.

Ігри з піском розвивають дрібну моторику, творчі здібності і терпіння. Можна купити і готову конструкцію в компаніях спеціалізуються на благоустрої та озелененні, зараз їх великий вибір, проте пісочниця, зроблена своїми руками і за участю в процесі самої дитини - буде цінуватися особливо.

Особливості розміщення пісочниці

При виборі місця для пісочниці потрібно враховувати кілька моментів. По-перше, діти повинні бути в полі зору - пісочницю слід розташувати в добре доступному місці. По-друге, захищеність - оскільки дитина може копатися в піску довго і в будь-яку погоду, то потрібно передбачити над пісочницею захист від сонця або дощу.

Також не слід розташовувати пісочницю під деревами, особливо зі старими або сухими гілками. По-третє, чистота - краще, щоб пісочниця мала кришку, щоб уникнути засмічення листям, відходами птахів або інших тварин.

Який потрібен розмір і форма

Природно, при визначенні розміру потрібно враховувати кількість дітей, які будуть грати в пісочниці. Квадрат пісочниці метр на метр цілком підійде для двох дітей, проте, якщо місце і ресурси дозволяють, можна зробити будь-який бажаний розмір. Типова квадратна пісочниця з розмірами сторін до 3-х метрів вміщає приблизно 2 м³ піску.

Форму пісочниці ви можете запропонувати вибрати дитині (у вигляді кораблика або машинки) або зробити простий прямокутник. В якості будівельного матеріалу краще використовувати стругані дерев'яні дошки (бажано з екологічно-чистої деревини) товщиною до 30 см.

Підготовка місця і виготовлення

Обране для пісочниці місце потрібно ретельно розчистити від сміття, бур'янів і трави. Далі слід розмітити периметр кілочками і шнуром (нехай він буде трохи більше, ніж сама пісочниця). На цьому місці видаляємо шар ґрунту глибиною до 10 см, а по кутах робимо поглиблення під опорні стійки до 40 см.

Приготовлені дерев'яні дошки потрібно сколотити в чотири однакові боку пісочниці - необхідної вам довжини і шириною в 40 см. Далі з'єднати всі сторони в квадратний каркас за допомогою чотирьох стійок.

Важливо: рівняти боку пісочниці і опорні стійки треба по верхній частині. Для з'єднання використовувати цвяхи або шурупи. Зверніть увагу, щоб цвяхи не виступали за краї деревини (якщо стирчать, їх потрібно обрізати або загнути і це місце зашпаклювати).

Далі йде безпосередньо установка конструкції в розмічене місце. Стійки щільно садять в поглиблення і засипаються землею.

Рівняти пісочницю можна на око або будівельним рівнем. Як сидінь зверху до опор потрібно прибити дошки (плюс вони зроблять конструкцію міцнішою). Ваша пісочниця готова, розфарбуйте її разом з дітьми в улюблені кольори і заповніть піском.

Кілька порад наостанок

1. Деревина для пісочниці повинна бути гладкою, без зазубрин, бажано також обробити її спеціальними засобами для запобігання ерозії і деформації.

2. Опорні стійки потрібно розклинити великим камінням, а засипану в ями землю ретельно утрамбувати.

3. На дні пісочниці добре зробити щільну основу з каменю або спеціального матеріалу, щоб запобігти змішування піску з ґрунтом.

4. Для наповнення пісочниці краще використовувати сухий, дрібний пісок, без домішок. Хороший варіант - річковий пісок.

5. Не забудьте подумати про навіси і крики для пісочниці.

Якщо у вас все ж виникли труднощі, зверніться до фахівців ландшафтного дизайну, які допоможуть упорядкувати дитячу пісочницю і не тільки.

Популярні статті
2022-09-27
Як вибрати місце на ділянці для басейну
Обираючи місце для басейну на ділянці, потрібно враховувати весь комплекс факторів. Звичайно, пріоритетом буде наявність вільної площі, але звертати увагу варто і на тип басейну, і на наявність комунікацій, і на розташовані поруч об'єкти.Найпростіше розібратися, як краще розмістити басейн на ділянці, можна, спільно працюючи над прое
Детальніше
2022-09-27
Ландшафтний дизайн у стилі кантрі
Мабуть, одним із найпростіших у реалізації рішень при благоустрої території буде оформлення дачної ділянки в кантрі стилі. Стиль кантрі в ландшафті виглядає природно навіть за мінімальної підготовки — але якщо до завдання докладе руку професіонал, то результат буде значно кращим.Який вигляд має ландшафт у стилі кантрі, і на що варто
Детальніше
2022-08-02
Штучний та натуральний, рулонний та посівний газон: у чому різниця і що вибрати?
При благоустрої території часто виникає питання – штучний газон чи натуральний вибрати для відкритих ділянок? Однозначної відповіді на нього немає: і штучна трава, і натуральний лужок мають свої переваги. Крім того, натуральний газон можна виростити традиційним способом або купити у вигляді рулонів – і це також варто враховувати!Тож
Детальніше
2022-07-11
10 свіжих ідей ландшафтного дизайну
Фахівці, прагнучи створювати оригінальні композиції, постійно шукають нових ідей ландшафтного дизайну для саду або присадибної території. Звичайно, є класика, що не старіє, але й актуальні тренди варті уваги.Які сучасні ідеї ландшафтного дизайну варто обміркувати, плануючи вашу ділянку, і як їх втілити в життя – розповімо у нашому о
Детальніше
2022-07-11
Сад у стилі модерн
Стриманий, лаконічний і при цьому привабливий ландшафт у стилі модерн буде сучасним не лише за назвою. Це справді найбільш актуальне рішення для благоустрою ділянки – при цьому територія буде і красивою, і комфортною.Що потрібно враховувати, плануючи озеленення у стилі модерн – розповімо у нашій статті.
Детальніше
04
Написати нам
Контактні дані
Ім'я та прізвище

як до Вас звертатися?

E-mail

ми Вам зможемо надіслати наші пропозиції

Номер телефону

номер, за яким ми зможемо з Вами зв'язатися

Повідомлення

напишіть Ваше питання