Практичні поради з ландшафтного дизайну своїми руками

Написати нам

Природно, ландшафтне проектування території найправильніше здійснювати при безпосередній участі професіонала, який має необхідну базу досвіду і знань.

Його послуги включають в себе детальну консультацію та допомогу в самій роботі.

Але не завжди є можливість скористатися послугами фахівця і доводиться самостійно випробувати на собі роль ландшафтного дизайнера.

Якщо є велике бажання щось пробувати самому, то чому б і ні? В цілому, якщо з фантазією все добре, то самостійне спорудження саду не стане такою вже великою проблемою.

Перш за все, необхідно обійти всю ділянку, оцінюючи її для себе. Визначитися, на яких місцях краще зробити акцент, а які приховати. Яка частина території вабить до себе, а яка навпаки - змушує швидше піти.

Варто звернути увагу і на те, де більш сонячна зона, а де затінена. Цей фактор може зіграти вирішальну роль в облаштуванні зони відпочинку.

Під час ходінь по території майбутнього саду, уважно придивіться до всіх можливих деталей, подумайте, де прокладете доріжки з бажаного матеріалу, виберіть їм найбільш вдалий шлях. Прогуляйтеся по стежках, з'ясовуючи для себе найбільш комфортні ділянки, на яких може розташуватися передбачувана лава.

Необхідні деталі

Щоб приблизно уявити загальний вигляд ділянки, його необхідно хоча б схематично відобразити на папері. Цей план повинен містити всі бажані споруди, елементи декору, доріжки, майданчики і розподіл по бажаним зонам.

При безпосередньому плануванні вже на території вірним помічником вам стане звичайний пісок. Всього лише насипте його на передбачувані місця майбутніх доріжок, позначте кордон між зонами і передбачуваним руслом сухого струмка.

Якщо ж у вас вже є свій особливий куточок в саду, в якому ви звикли вечеряти, то просто надайте йому трохи новизни. Оновіть дерева, поставте нові предмети екстер'єру, зробіть мощену доріжку. Це не тільки вдихне в майданчик нове життя, але і зробить його більш затишним і, звичайно ж, красивим.

Якщо ви хочете вирощувати на своїй ділянці газон, то слід ретельно оглянути територію на наявність зайвої вологи. Адже в разі її присутності доведеться додатково встановлювати дренажну систему, щоб газон просто не загнивав.

При появі сумнівів з приводу якості свого ґрунту, краще зробити його заміну на новий, більш насичений добривами.

І все ж починати облаштування ділянки варто лише тоді, коли є хоч базові знання про ландшафтний дизайн. В іншому випадку гроші, витрачені на благоустрій присадибної території, будуть витрачені даремно.

Популярні статті
2022-09-27
Як вибрати місце на ділянці для басейну
Обираючи місце для басейну на ділянці, потрібно враховувати весь комплекс факторів. Звичайно, пріоритетом буде наявність вільної площі, але звертати увагу варто і на тип басейну, і на наявність комунікацій, і на розташовані поруч об'єкти.Найпростіше розібратися, як краще розмістити басейн на ділянці, можна, спільно працюючи над прое
Детальніше
2022-09-27
Ландшафтний дизайн у стилі кантрі
Мабуть, одним із найпростіших у реалізації рішень при благоустрої території буде оформлення дачної ділянки в кантрі стилі. Стиль кантрі в ландшафті виглядає природно навіть за мінімальної підготовки — але якщо до завдання докладе руку професіонал, то результат буде значно кращим.Який вигляд має ландшафт у стилі кантрі, і на що варто
Детальніше
2022-08-02
Штучний та натуральний, рулонний та посівний газон: у чому різниця і що вибрати?
При благоустрої території часто виникає питання – штучний газон чи натуральний вибрати для відкритих ділянок? Однозначної відповіді на нього немає: і штучна трава, і натуральний лужок мають свої переваги. Крім того, натуральний газон можна виростити традиційним способом або купити у вигляді рулонів – і це також варто враховувати!Тож
Детальніше
2022-07-11
10 свіжих ідей ландшафтного дизайну
Фахівці, прагнучи створювати оригінальні композиції, постійно шукають нових ідей ландшафтного дизайну для саду або присадибної території. Звичайно, є класика, що не старіє, але й актуальні тренди варті уваги.Які сучасні ідеї ландшафтного дизайну варто обміркувати, плануючи вашу ділянку, і як їх втілити в життя – розповімо у нашому о
Детальніше
2022-07-11
Сад у стилі модерн
Стриманий, лаконічний і при цьому привабливий ландшафт у стилі модерн буде сучасним не лише за назвою. Це справді найбільш актуальне рішення для благоустрою ділянки – при цьому територія буде і красивою, і комфортною.Що потрібно враховувати, плануючи озеленення у стилі модерн – розповімо у нашій статті.
Детальніше
04
Написати нам
Контактні дані
Ім'я та прізвище

як до Вас звертатися?

E-mail

ми Вам зможемо надіслати наші пропозиції

Номер телефону

номер, за яким ми зможемо з Вами зв'язатися

Повідомлення

напишіть Ваше питання