Благоустрій нестандартних типів ділянок - поради від профі

Написати нам

На жаль, не завжди ділянка має правильну форму і потрібний розмір.

Найчастіше дизайнер при ландшафтному плануванні ділянки, стикається з такою проблемою, як нестандартна форма ділянки: занадто вузька або ж навпаки - довга.

Часто виникають і такі випадки, коли ширина подібної території досягає всього пару метрів, а от довжина раз в 10 більше.

Ландшафтне проектування ділянки такого плану складне, однак, здійсненне. І результат повністю залежить від вас самих.

Сад з нестандартною формою території буде виглядати прекрасно і гармонійно лише при застосуванні певних хитрощів, які допоможуть згладити більшість мінусів площі.

Ландшафтні прийоми

Облаштування ділянки слід почати безпосередньо з зонування. Необхідно розділити всю територію, виділену під сад, на різні окремі зони, одні з яких можна відвести для рослин, а інші - під площадки.

Добре, якщо елементи не огороджені один від одного стінками, які не дають поглянути на перспективу, що відкривається за садом. Відкритий простір візуально збільшує ділянку.

Куди більш приємним стане і те, якщо різні зони будуть відрізнятися одна від одної. Наприклад, покриттям, рослинами, кольором або ж різним рівнем майданчиків.

Так, наприклад, в зоні відпочинку можна розташувати декоративний газон, а ось під деревами насипати невеликий камінь. Можна також красиво обіграти прийом майданчиків різного рівня: злегка підняти найдальший кут ділянки, за рахунок чого візуально пом'якшити довжину саду.

Неоднакові розміри зон також обдарують ділянку певною динамікою. А ось розширення можна досягти шляхом використання різних бордюрів, огорож з рослин, мощених стежок.

Якщо говорити про доріжки, то вони ні за яких умов не повинні бути прямими. Звивисті різнокольорові стежки додадуть певної різноманітності в загальну концепцію саду. Рослинність різних типів по краях ділянки буде надавати лише позитивний вплив на неї.

Дуже важливим елементом для подібного типу ділянок є акцентування окремих елементів. Основних точок тяжіння погляду повинно бути, як мінімум, три. Це можуть бути чагарники незвичайного кольору або форми, лавочки або навіть скульптури.

Хорошим візуальним ефектом також володіє висаджування дерев різного розміру. Тільки не слід висаджувати їх занадто довгими рядами.

 

Популярні статті
2022-09-27
Як вибрати місце на ділянці для басейну
Обираючи місце для басейну на ділянці, потрібно враховувати весь комплекс факторів. Звичайно, пріоритетом буде наявність вільної площі, але звертати увагу варто і на тип басейну, і на наявність комунікацій, і на розташовані поруч об'єкти.Найпростіше розібратися, як краще розмістити басейн на ділянці, можна, спільно працюючи над прое
Детальніше
2022-09-27
Ландшафтний дизайн у стилі кантрі
Мабуть, одним із найпростіших у реалізації рішень при благоустрої території буде оформлення дачної ділянки в кантрі стилі. Стиль кантрі в ландшафті виглядає природно навіть за мінімальної підготовки — але якщо до завдання докладе руку професіонал, то результат буде значно кращим.Який вигляд має ландшафт у стилі кантрі, і на що варто
Детальніше
2022-08-02
Штучний та натуральний, рулонний та посівний газон: у чому різниця і що вибрати?
При благоустрої території часто виникає питання – штучний газон чи натуральний вибрати для відкритих ділянок? Однозначної відповіді на нього немає: і штучна трава, і натуральний лужок мають свої переваги. Крім того, натуральний газон можна виростити традиційним способом або купити у вигляді рулонів – і це також варто враховувати!Тож
Детальніше
2022-07-11
10 свіжих ідей ландшафтного дизайну
Фахівці, прагнучи створювати оригінальні композиції, постійно шукають нових ідей ландшафтного дизайну для саду або присадибної території. Звичайно, є класика, що не старіє, але й актуальні тренди варті уваги.Які сучасні ідеї ландшафтного дизайну варто обміркувати, плануючи вашу ділянку, і як їх втілити в життя – розповімо у нашому о
Детальніше
2022-07-11
Сад у стилі модерн
Стриманий, лаконічний і при цьому привабливий ландшафт у стилі модерн буде сучасним не лише за назвою. Це справді найбільш актуальне рішення для благоустрою ділянки – при цьому територія буде і красивою, і комфортною.Що потрібно враховувати, плануючи озеленення у стилі модерн – розповімо у нашій статті.
Детальніше
04
Написати нам
Контактні дані
Ім'я та прізвище

як до Вас звертатися?

E-mail

ми Вам зможемо надіслати наші пропозиції

Номер телефону

номер, за яким ми зможемо з Вами зв'язатися

Повідомлення

напишіть Ваше питання