Користуємося перевагами рельєфної території саду

Написати нам

Ті, у кого є приватний будинок або дача, розуміють наскільки важливо, щоб сад біля будинку був красивим і не таким як у всіх.

Проблема створити дивовижний ландшафтний дизайн іноді наздоганяє дизайнерів, тоді-то на допомогу і приходить цікавий рельєф місцевості.

Особливо актуально для тих ділянок, на яких є перепади рівнів або ухили. Хоча такий спосіб і є складним, проте він дуже цікавий і з його допомогою можна використовувати самі незвичайні методи для прикраси саду.

Терасування ділянки саду

Те, який стиль ви виберете для свого майбутнього дизайну саду, залежить від рельєфу місцевості. Ділянки можуть бути розміщені на схилах гір, на пагорбах, неподалік від берегів штучних водойм або річок, а також на місцевості з перепадом рівнів.

Від дизайнера потрібно дуже уважна робота і застосування нестандартного підходу. В таких умовах будь-який сад повинен будуватися спочатку з горизонтальних терас. Коли спосіб створення терас застосовується на ділянках без рельєфу, то перепади рівнів створюються штучно. У рельєфної місцевості все вже було зроблено природою.

Ландшафтне проектування має на увазі будівництво уступів на схилах. Перед початком робіт необхідно виміряти ділянку, виходячи з даних, встановлюється розмір і кількість терас.

Середня висота терас становить 70 см, а ширина близько 5 м. Якщо ділянка дуже великою, то на ній може бути створено більше чотирьох терас.

На рельєфах, де ґрунт пухкий, існує великий ризик, що тераси обваляться через ерозію або зсуви. Щоб цього уникнути, будуються спеціальні підпірні стінки.

Дизайнери не дотримуються строгих прямих ліній, а навпаки намагаються зробити тераси природними, вигинистими, щоб вони оживили сад і зробили його більш гармонійним.

Терасування має не тільки естетичне призначення. Завдяки йому менше розмивається ґрунт, земля захищена від ерозії.

Сад, територія якого розмежована терасами, може бути дуже функціонально зонованимна місця для відпочинку, для утримання водойми.

У ландшафтного дизайнера на такій території буде куди розмахнутися для декоративного озеленення.

Газони, посадки, водойми, фруктові сади будуть дуже красиво виглядати на різних рівнях. Там, де розташовуються шви підпірних стінок, теж можуть рости рослини. Кожен рівень може бути оформлений в індивідуальному стилі.

Популярні статті
2022-09-27
Як вибрати місце на ділянці для басейну
Обираючи місце для басейну на ділянці, потрібно враховувати весь комплекс факторів. Звичайно, пріоритетом буде наявність вільної площі, але звертати увагу варто і на тип басейну, і на наявність комунікацій, і на розташовані поруч об'єкти.Найпростіше розібратися, як краще розмістити басейн на ділянці, можна, спільно працюючи над прое
Детальніше
2022-09-27
Ландшафтний дизайн у стилі кантрі
Мабуть, одним із найпростіших у реалізації рішень при благоустрої території буде оформлення дачної ділянки в кантрі стилі. Стиль кантрі в ландшафті виглядає природно навіть за мінімальної підготовки — але якщо до завдання докладе руку професіонал, то результат буде значно кращим.Який вигляд має ландшафт у стилі кантрі, і на що варто
Детальніше
2022-08-02
Штучний та натуральний, рулонний та посівний газон: у чому різниця і що вибрати?
При благоустрої території часто виникає питання – штучний газон чи натуральний вибрати для відкритих ділянок? Однозначної відповіді на нього немає: і штучна трава, і натуральний лужок мають свої переваги. Крім того, натуральний газон можна виростити традиційним способом або купити у вигляді рулонів – і це також варто враховувати!Тож
Детальніше
2022-07-11
10 свіжих ідей ландшафтного дизайну
Фахівці, прагнучи створювати оригінальні композиції, постійно шукають нових ідей ландшафтного дизайну для саду або присадибної території. Звичайно, є класика, що не старіє, але й актуальні тренди варті уваги.Які сучасні ідеї ландшафтного дизайну варто обміркувати, плануючи вашу ділянку, і як їх втілити в життя – розповімо у нашому о
Детальніше
2022-07-11
Сад у стилі модерн
Стриманий, лаконічний і при цьому привабливий ландшафт у стилі модерн буде сучасним не лише за назвою. Це справді найбільш актуальне рішення для благоустрою ділянки – при цьому територія буде і красивою, і комфортною.Що потрібно враховувати, плануючи озеленення у стилі модерн – розповімо у нашій статті.
Детальніше
04
Написати нам
Контактні дані
Ім'я та прізвище

як до Вас звертатися?

E-mail

ми Вам зможемо надіслати наші пропозиції

Номер телефону

номер, за яким ми зможемо з Вами зв'язатися

Повідомлення

напишіть Ваше питання