Як правильно підготувати злакові трави до зими

Написати нам

Жоден ландшафтний дизайн садової ділянки не обходиться без використання декоративних злакових трав.

Вони набули неабиякої популярності завдяки своїй невибагливості:

• просо віргінське;

• міскантус;

• костриця сиза;

• бутелуа витончена;

• споробол повітряний;

• бородань волотистий;

• полевичка видна;

• помпасна трава.

Багато злакових наражаються на небезпеку в зимовий період, тому не слід недооцінювати кошти на їх захист взимку.

Студія ландшафтного дизайну рекомендує берегти всі рослини від сильних морозів і заморозків.

Особливо це стосується злакових рослин, які найбільш чутливі до зниження температури навколишнього середовища, а також до надлишку вологи від снігового покриву.

Проблеми надлишку вологи

Сніжні зими суттєво впливають на навколишній тваринний і рослинний світ. Випадаючі протягом зимового періоду опади у вигляді дощів і снігу, сприяють накопиченню надлишку вологи, що негативно позначається на злакових.

Вважаючи за краще обрізати декоративні злакові трави взимку, дачники завдають їм непоправної шкоди. Тала вода, потрапляючи в тонкі залишки стебел, при заморозках замерзає і згодом сприяє загибелі рослини.

Залишаючи злакові недоторканими, взимку можна милуватися засніженими волотями рослин, які виглядають дуже ефектно на території дачної ділянки.

Як уберегти злакові від надлишку вологи

Довгі листя і суцвіття слід восени зібрати в пучки і акуратно зв'язати. Волога, потрапляючи на такі снопики, буде стікати по зовнішній стороні листя, не потрапляючи в серцевину рослини.

Верхні суцвіття злакових у вигляді мітелок прекрасно служать кормом для птахів і декоративною прикрасою саду.

Неморозостійкі сорти рослин слід прикривати лапником, але більшість злакових все ж можуть самі захищатися від холодів завдяки зів'ялому листю, що залишилося, що знову ж таки говорить про користь весняної обрізки злакових.

При появі навесні нових молодих пагонів рослини можна обрізати.

Проектування ландшафтного дизайну дачної ділянки направлено на проведення робіт не тільки з озеленення, а й збереженню ваших рослин від несприятливих умов зовнішнього середовища в будь-який час року.

Популярні статті
2022-08-02
Штучний та натуральний, рулонний та посівний газон: у чому різниця і що вибрати?
При благоустрої території часто виникає питання – штучний газон чи натуральний вибрати для відкритих ділянок? Однозначної відповіді на нього немає: і штучна трава, і натуральний лужок мають свої переваги. Крім того, натуральний газон можна виростити традиційним способом або купити у вигляді рулонів – і це також варто враховувати!Тож
Детальніше
2022-07-11
10 свіжих ідей ландшафтного дизайну
Фахівці, прагнучи створювати оригінальні композиції, постійно шукають нових ідей ландшафтного дизайну для саду або присадибної території. Звичайно, є класика, що не старіє, але й актуальні тренди варті уваги.Які сучасні ідеї ландшафтного дизайну варто обміркувати, плануючи вашу ділянку, і як їх втілити в життя – розповімо у нашому о
Детальніше
2022-07-11
Сад у стилі модерн
Стриманий, лаконічний і при цьому привабливий ландшафт у стилі модерн буде сучасним не лише за назвою. Це справді найбільш актуальне рішення для благоустрою ділянки – при цьому територія буде і красивою, і комфортною.Що потрібно враховувати, плануючи озеленення у стилі модерн – розповімо у нашій статті.
Детальніше
2022-07-11
Чим можна замінити газону траву?
Щільний класичний газон – традиційне рішення для ландшафтного дизайну. Але іноді власники ділянок замислюються, чим можна замінити газонні трави. Не завжди таке рішення виправдане, але є випадки, коли заміна газону буде більш практичною, та й виглядати така альтернатива буде не гірше.Чим можна замінити газон, на які рослини звертати
Детальніше
2022-06-21
Як доглядати газон влітку?
Регулярний догляд за газоном – запорука того, що трав'яне покриття буде щільним, здоровим, насичено-зеленим та достатньо однорідним. При цьому в літні місяці газон розвивається дуже активно і тому вимагає регулярної уваги з боку власника (або запрошених фахівців).Як доглядати газон влітку?
Детальніше
04
Написати нам
Контактні дані
Ім'я та прізвище

як до Вас звертатися?

E-mail

ми Вам зможемо надіслати наші пропозиції

Номер телефону

номер, за яким ми зможемо з Вами зв'язатися

Повідомлення

напишіть Ваше питання