Як правильно підготувати злакові трави до зими
Жоден ландшафтний дизайн садової ділянки не обходиться без використання декоративних злакових трав.

Вони набули неабиякої популярності завдяки своїй невибагливості:
• просо віргінське;
• міскантус;
• костриця сиза;
• бутелуа витончена;
• споробол повітряний;
• бородань волотистий;
• полевичка видна;
• помпасна трава.
Багато злакових наражаються на небезпеку в зимовий період, тому не слід недооцінювати кошти на їх захист взимку.
Студія ландшафтного дизайну рекомендує берегти всі рослини від сильних морозів і заморозків.
Особливо це стосується злакових рослин, які найбільш чутливі до зниження температури навколишнього середовища, а також до надлишку вологи від снігового покриву.
Проблеми надлишку вологи
Сніжні зими суттєво впливають на навколишній тваринний і рослинний світ. Випадаючі протягом зимового періоду опади у вигляді дощів і снігу, сприяють накопиченню надлишку вологи, що негативно позначається на злакових.

Вважаючи за краще обрізати декоративні злакові трави взимку, дачники завдають їм непоправної шкоди. Тала вода, потрапляючи в тонкі залишки стебел, при заморозках замерзає і згодом сприяє загибелі рослини.
Залишаючи злакові недоторканими, взимку можна милуватися засніженими волотями рослин, які виглядають дуже ефектно на території дачної ділянки.
Як уберегти злакові від надлишку вологи
Довгі листя і суцвіття слід восени зібрати в пучки і акуратно зв'язати. Волога, потрапляючи на такі снопики, буде стікати по зовнішній стороні листя, не потрапляючи в серцевину рослини.
Верхні суцвіття злакових у вигляді мітелок прекрасно служать кормом для птахів і декоративною прикрасою саду.
Неморозостійкі сорти рослин слід прикривати лапником, але більшість злакових все ж можуть самі захищатися від холодів завдяки зів'ялому листю, що залишилося, що знову ж таки говорить про користь весняної обрізки злакових.
При появі навесні нових молодих пагонів рослини можна обрізати.
Проектування ландшафтного дизайну дачної ділянки направлено на проведення робіт не тільки з озеленення, а й збереженню ваших рослин від несприятливих умов зовнішнього середовища в будь-який час року.