Як правильно підготувати злакові трави до зими

Написати нам

Жоден ландшафтний дизайн садової ділянки не обходиться без використання декоративних злакових трав.

Вони набули неабиякої популярності завдяки своїй невибагливості:

• просо віргінське;

• міскантус;

• костриця сиза;

• бутелуа витончена;

• споробол повітряний;

• бородань волотистий;

• полевичка видна;

• помпасна трава.

Багато злакових наражаються на небезпеку в зимовий період, тому не слід недооцінювати кошти на їх захист взимку.

Студія ландшафтного дизайну рекомендує берегти всі рослини від сильних морозів і заморозків.

Особливо це стосується злакових рослин, які найбільш чутливі до зниження температури навколишнього середовища, а також до надлишку вологи від снігового покриву.

Проблеми надлишку вологи

Сніжні зими суттєво впливають на навколишній тваринний і рослинний світ. Випадаючі протягом зимового періоду опади у вигляді дощів і снігу, сприяють накопиченню надлишку вологи, що негативно позначається на злакових.

Вважаючи за краще обрізати декоративні злакові трави взимку, дачники завдають їм непоправної шкоди. Тала вода, потрапляючи в тонкі залишки стебел, при заморозках замерзає і згодом сприяє загибелі рослини.

Залишаючи злакові недоторканими, взимку можна милуватися засніженими волотями рослин, які виглядають дуже ефектно на території дачної ділянки.

Як уберегти злакові від надлишку вологи

Довгі листя і суцвіття слід восени зібрати в пучки і акуратно зв'язати. Волога, потрапляючи на такі снопики, буде стікати по зовнішній стороні листя, не потрапляючи в серцевину рослини.

Верхні суцвіття злакових у вигляді мітелок прекрасно служать кормом для птахів і декоративною прикрасою саду.

Неморозостійкі сорти рослин слід прикривати лапником, але більшість злакових все ж можуть самі захищатися від холодів завдяки зів'ялому листю, що залишилося, що знову ж таки говорить про користь весняної обрізки злакових.

При появі навесні нових молодих пагонів рослини можна обрізати.

Проектування ландшафтного дизайну дачної ділянки направлено на проведення робіт не тільки з озеленення, а й збереженню ваших рослин від несприятливих умов зовнішнього середовища в будь-який час року.

Популярні статті
2022-09-27
Як вибрати місце на ділянці для басейну
Обираючи місце для басейну на ділянці, потрібно враховувати весь комплекс факторів. Звичайно, пріоритетом буде наявність вільної площі, але звертати увагу варто і на тип басейну, і на наявність комунікацій, і на розташовані поруч об'єкти.Найпростіше розібратися, як краще розмістити басейн на ділянці, можна, спільно працюючи над прое
Детальніше
2022-09-27
Ландшафтний дизайн у стилі кантрі
Мабуть, одним із найпростіших у реалізації рішень при благоустрої території буде оформлення дачної ділянки в кантрі стилі. Стиль кантрі в ландшафті виглядає природно навіть за мінімальної підготовки — але якщо до завдання докладе руку професіонал, то результат буде значно кращим.Який вигляд має ландшафт у стилі кантрі, і на що варто
Детальніше
2022-08-02
Штучний та натуральний, рулонний та посівний газон: у чому різниця і що вибрати?
При благоустрої території часто виникає питання – штучний газон чи натуральний вибрати для відкритих ділянок? Однозначної відповіді на нього немає: і штучна трава, і натуральний лужок мають свої переваги. Крім того, натуральний газон можна виростити традиційним способом або купити у вигляді рулонів – і це також варто враховувати!Тож
Детальніше
2022-07-11
10 свіжих ідей ландшафтного дизайну
Фахівці, прагнучи створювати оригінальні композиції, постійно шукають нових ідей ландшафтного дизайну для саду або присадибної території. Звичайно, є класика, що не старіє, але й актуальні тренди варті уваги.Які сучасні ідеї ландшафтного дизайну варто обміркувати, плануючи вашу ділянку, і як їх втілити в життя – розповімо у нашому о
Детальніше
2022-07-11
Сад у стилі модерн
Стриманий, лаконічний і при цьому привабливий ландшафт у стилі модерн буде сучасним не лише за назвою. Це справді найбільш актуальне рішення для благоустрою ділянки – при цьому територія буде і красивою, і комфортною.Що потрібно враховувати, плануючи озеленення у стилі модерн – розповімо у нашій статті.
Детальніше
04
Написати нам
Контактні дані
Ім'я та прізвище

як до Вас звертатися?

E-mail

ми Вам зможемо надіслати наші пропозиції

Номер телефону

номер, за яким ми зможемо з Вами зв'язатися

Повідомлення

напишіть Ваше питання