Патіо - поради з облаштування садового дворика

Написати нам

Життя в приватному будинку привертає куди більше турбот, ніж життя в багатоповерхівках.

І велика частина цих турбот падає на озеленення та благоустрій ділянки.

Патіо, або як його ще називають по-народному - мощений дворик, прийшов до нас з батьківщини всесвітньо відомих конкістадорів.

Це прихований від чужих очей дворик, який відмінно підійде для облаштування дитячих майданчиків, організації місць трапез, барбекю, області біля басейну. Також мощений дворик може служити просто як декорації.

Якщо ви плануєте часто вдаватися до користування патіо, необхідно якомога краще продумати його функціонал.

До основним вимогам слід віднести:

• надійність всієї конструкції;

• легке прибирання поверхонь;

• обов'язкова наявність шорстких поверхонь, що забезпечують надійне скріплення навіть в період мокрої погоди.

Проектування брукованого дворика

Неважливо, вирішили ви зайнятися будівництвом самостійно або ж замовити ландшафтнийпроект, в першу чергу необхідно визначитися з місцем, де буде знаходитися патіо. Адже в залежності від місця його розташування, безпосередньо залежить і його дизайн.

Наприклад, якщо ви хочете розташувати дворик в саду, то відмінно підійде романтичний стиль.

А от у випадку, якщо патіо повинно розташовуватися перед будинком, то тут найкраще вдатися до мінімалізму, оскільки цей напрям як не можна краще виглядає на тлі природи.

Якщо ви хочете максимально відокремити територію патіо від іншої частини житлової зони, то краще за все вистелити навколо нього гарний газон, що значно відрізняється від решти поверхні.

Зону відпочинку слід розташувати в затіненому місці, заздалегідь подумавши про освітлення. Також варто пам'ятати і те, що якщо патіо знаходиться досить далеко від самого будинку, то доріжка до нього повинна бути добре освітлена.

Якщо ж говорити про матеріали, то для цих цілей використовують:

• цегла клінкерна;

•натуральний камінь;

• кам'яні плити;

• бетон.

Останній є бюджетним варіантом, однак процес його укладання досить трудомісткий і тривалий.

Найбільш затребуваним варіантом для таких покриттів вважаються плити з натурального каменю. Що обумовлено наявністю безлічі варіантів форм, кольорів, розмірів, текстур.

Важливою також є установка дренажної системи, яка буде забезпечувати відхід води після дощу.

В цьому випадку майданчик патіо варто розташувати під певним нахилом або ж між плитами повинен бути невеликий простір, що забезпечує природний злив води.

Популярні статті
2022-09-27
Як вибрати місце на ділянці для басейну
Обираючи місце для басейну на ділянці, потрібно враховувати весь комплекс факторів. Звичайно, пріоритетом буде наявність вільної площі, але звертати увагу варто і на тип басейну, і на наявність комунікацій, і на розташовані поруч об'єкти.Найпростіше розібратися, як краще розмістити басейн на ділянці, можна, спільно працюючи над прое
Детальніше
2022-09-27
Ландшафтний дизайн у стилі кантрі
Мабуть, одним із найпростіших у реалізації рішень при благоустрої території буде оформлення дачної ділянки в кантрі стилі. Стиль кантрі в ландшафті виглядає природно навіть за мінімальної підготовки — але якщо до завдання докладе руку професіонал, то результат буде значно кращим.Який вигляд має ландшафт у стилі кантрі, і на що варто
Детальніше
2022-08-02
Штучний та натуральний, рулонний та посівний газон: у чому різниця і що вибрати?
При благоустрої території часто виникає питання – штучний газон чи натуральний вибрати для відкритих ділянок? Однозначної відповіді на нього немає: і штучна трава, і натуральний лужок мають свої переваги. Крім того, натуральний газон можна виростити традиційним способом або купити у вигляді рулонів – і це також варто враховувати!Тож
Детальніше
2022-07-11
10 свіжих ідей ландшафтного дизайну
Фахівці, прагнучи створювати оригінальні композиції, постійно шукають нових ідей ландшафтного дизайну для саду або присадибної території. Звичайно, є класика, що не старіє, але й актуальні тренди варті уваги.Які сучасні ідеї ландшафтного дизайну варто обміркувати, плануючи вашу ділянку, і як їх втілити в життя – розповімо у нашому о
Детальніше
2022-07-11
Сад у стилі модерн
Стриманий, лаконічний і при цьому привабливий ландшафт у стилі модерн буде сучасним не лише за назвою. Це справді найбільш актуальне рішення для благоустрою ділянки – при цьому територія буде і красивою, і комфортною.Що потрібно враховувати, плануючи озеленення у стилі модерн – розповімо у нашій статті.
Детальніше
04
Написати нам
Контактні дані
Ім'я та прізвище

як до Вас звертатися?

E-mail

ми Вам зможемо надіслати наші пропозиції

Номер телефону

номер, за яким ми зможемо з Вами зв'язатися

Повідомлення

напишіть Ваше питання