Мульча - яким мульчувальним матеріалам віддати перевагу

Написати нам

Найбільш ефективним видом природного землеробства є мульчування ґрунту, що дозволяє не пересихати і не перегріватися ґрунтовому покриву, тим самим захищаючи кореневу систему рослин.

Залежно від походження і складу мульчі матеріал буває:

• органічний;

• неорганічний.

Органічна мульча

Щоб отримати найкращий результат від мульчування, збагатити ґрунт корисними речовинами, слід віддавати перевагу органічним видам мульчувальних матеріалів:

Перепрілий гній використовують в суміші з поверхневими шарами ґрунту, так як в свіжому вигляді цей органічний матеріал має властивості втрачати азот, що негативно позначається на врожайності.

Для мульчування ягідних і деяких овочевих культур ідеально підходять деревна тирса. Перед її укладанням рекомендується внести в ґрунт азотні добрива або золу, так як тирса сприяє окисленню ґрунтового покриву.

Використання садового компосту (перепріле листя, трава, відходи) покращує структуру ґрунту, сприяє природному розмноженню корисних органічних мікроорганізмів, завдяки чому підвищується родючість ґрунту і збільшується врожайність.

Зберегти вологість ґрунту і підтримати оптимальну температуру дозволяє мульчування торфом. Цей вид мульчі забезпечує рихлість глинистих ґрунтів і надає щільності піщаним. Недарма торф використовують для пророщування насіння овочевих культур.

Мульчування сидератами - зелене добриво (люпин, тютюн, бобові культури) збагачує ґрунт азотом, запобігає вивітрювання і вимивання корисних речовин.

Деревна кора і тріска володіють не тільки мульчувальними властивостями, але і використовуються в якості декоративного матеріалу. Ідеально підходить для мульчування плодових дерев, малини, чагарників.

Свіжоскошена газонна трава також підходить в якості мульчі, але слід пам'ятати, що свіжа трава має властивості перепрівати, підвищуючи температуру, тому такий вид мульчі потрібно використовувати дуже обережно, щоб не пошкодити коріння рослин. А краще дати скошеній траві трохи підсохнути і потім сміливо використовувати на грядках.

Хвойні голки - ідеальна мульча для ягідних культур (полуниця, суниця), яка перешкоджає появі на грядках сірої гнилі. Ягоди, розташовуючись на такій мульчі, завжди будуть чистими.

Неорганічна мульча

До неорганічної мульчі слід віднести такі матеріали

• гравій;

• щебінь;

• мармурову крихту;

• агроволокно;

• плівку.

Використання мульчувальних матеріалів позитивно впливає на якість ґрунтового покриву, озеленення присадибної ділянки і збільшує врожайність садово-городніх культур.

Популярні статті
2022-09-27
Як вибрати місце на ділянці для басейну
Обираючи місце для басейну на ділянці, потрібно враховувати весь комплекс факторів. Звичайно, пріоритетом буде наявність вільної площі, але звертати увагу варто і на тип басейну, і на наявність комунікацій, і на розташовані поруч об'єкти.Найпростіше розібратися, як краще розмістити басейн на ділянці, можна, спільно працюючи над прое
Детальніше
2022-09-27
Ландшафтний дизайн у стилі кантрі
Мабуть, одним із найпростіших у реалізації рішень при благоустрої території буде оформлення дачної ділянки в кантрі стилі. Стиль кантрі в ландшафті виглядає природно навіть за мінімальної підготовки — але якщо до завдання докладе руку професіонал, то результат буде значно кращим.Який вигляд має ландшафт у стилі кантрі, і на що варто
Детальніше
2022-08-02
Штучний та натуральний, рулонний та посівний газон: у чому різниця і що вибрати?
При благоустрої території часто виникає питання – штучний газон чи натуральний вибрати для відкритих ділянок? Однозначної відповіді на нього немає: і штучна трава, і натуральний лужок мають свої переваги. Крім того, натуральний газон можна виростити традиційним способом або купити у вигляді рулонів – і це також варто враховувати!Тож
Детальніше
2022-07-11
10 свіжих ідей ландшафтного дизайну
Фахівці, прагнучи створювати оригінальні композиції, постійно шукають нових ідей ландшафтного дизайну для саду або присадибної території. Звичайно, є класика, що не старіє, але й актуальні тренди варті уваги.Які сучасні ідеї ландшафтного дизайну варто обміркувати, плануючи вашу ділянку, і як їх втілити в життя – розповімо у нашому о
Детальніше
2022-07-11
Сад у стилі модерн
Стриманий, лаконічний і при цьому привабливий ландшафт у стилі модерн буде сучасним не лише за назвою. Це справді найбільш актуальне рішення для благоустрою ділянки – при цьому територія буде і красивою, і комфортною.Що потрібно враховувати, плануючи озеленення у стилі модерн – розповімо у нашій статті.
Детальніше
04
Написати нам
Контактні дані
Ім'я та прізвище

як до Вас звертатися?

E-mail

ми Вам зможемо надіслати наші пропозиції

Номер телефону

номер, за яким ми зможемо з Вами зв'язатися

Повідомлення

напишіть Ваше питання