Мульча - яким мульчувальним матеріалам віддати перевагу
Найбільш ефективним видом природного землеробства є мульчування ґрунту, що дозволяє не пересихати і не перегріватися ґрунтовому покриву, тим самим захищаючи кореневу систему рослин.

Залежно від походження і складу мульчі матеріал буває:
• органічний;
• неорганічний.
Органічна мульча

Щоб отримати найкращий результат від мульчування, збагатити ґрунт корисними речовинами, слід віддавати перевагу органічним видам мульчувальних матеріалів:
Перепрілий гній використовують в суміші з поверхневими шарами ґрунту, так як в свіжому вигляді цей органічний матеріал має властивості втрачати азот, що негативно позначається на врожайності.
Для мульчування ягідних і деяких овочевих культур ідеально підходять деревна тирса. Перед її укладанням рекомендується внести в ґрунт азотні добрива або золу, так як тирса сприяє окисленню ґрунтового покриву.
Використання садового компосту (перепріле листя, трава, відходи) покращує структуру ґрунту, сприяє природному розмноженню корисних органічних мікроорганізмів, завдяки чому підвищується родючість ґрунту і збільшується врожайність.
Зберегти вологість ґрунту і підтримати оптимальну температуру дозволяє мульчування торфом. Цей вид мульчі забезпечує рихлість глинистих ґрунтів і надає щільності піщаним. Недарма торф використовують для пророщування насіння овочевих культур.
Мульчування сидератами - зелене добриво (люпин, тютюн, бобові культури) збагачує ґрунт азотом, запобігає вивітрювання і вимивання корисних речовин.
Деревна кора і тріска володіють не тільки мульчувальними властивостями, але і використовуються в якості декоративного матеріалу. Ідеально підходить для мульчування плодових дерев, малини, чагарників.
Свіжоскошена газонна трава також підходить в якості мульчі, але слід пам'ятати, що свіжа трава має властивості перепрівати, підвищуючи температуру, тому такий вид мульчі потрібно використовувати дуже обережно, щоб не пошкодити коріння рослин. А краще дати скошеній траві трохи підсохнути і потім сміливо використовувати на грядках.
Хвойні голки - ідеальна мульча для ягідних культур (полуниця, суниця), яка перешкоджає появі на грядках сірої гнилі. Ягоди, розташовуючись на такій мульчі, завжди будуть чистими.
Неорганічна мульча

До неорганічної мульчі слід віднести такі матеріали
• гравій;
• щебінь;
• мармурову крихту;
• агроволокно;
• плівку.
Використання мульчувальних матеріалів позитивно впливає на якість ґрунтового покриву, озеленення присадибної ділянки і збільшує врожайність садово-городніх культур.