Склад ґрунту - як визначити структуру ґрунту

Написати нам

Склад ґрунту - основний фактор, який відповідає за родючість землі. Особливо це стосується верхніх шарів ґрунтового покриву, де розвивається коренева система рослин.

Саме тут відбувається їх збагачення поживними речовинами.

Перш ніж приступати до садово-городних робіт, необхідно перевірити структуру ґрунту на вашій ділянці.

Для цього:

• піддається аналізу механічний і хімічний склад;

• розглядається здатність ґрунту вбирати і утримувати вологу;

• визначається кількість і якість перегною, що міститься в ґрунті.

Види ґрунтів і їх характеристика

Проектування ландшафтного дизайну присадибної ділянки визначає такі види ґрунтів:

• Важкий ґрунт відрізняється великим вмістом глини, за рахунок чого має щільну структуру, погану повітро-і вологопроникність. Такийґрунт обов'язково потрібно піддавати розпушуванню та періодичному внесенню піску, золи та вапна.

• Піщаний ґрунт складається з піску і перегною, добре утримує повітря, але не володіє достатніми властивостями утримувати вологи. Тому потребує частого і рясного поливу, в регулярному добриві торфом і компостом.

• Суглинний ґрунт найбільш придатний для землеробства, має хорошу повітропроникність і вологопроникність. Для підтримки постійної родючості в суглинні ґрунту вносять добрива.

• супіщаніґрунти найбільше підходить для садових культур. Такий ґрунт добре утримує вологу, доставляючи поживні речовини кореневій системі рослин. Однак супіщанийґрунт потребує внесення невеликих кількостей добрив.

• Пиловийґрунт володіє сильною пиловою сипучістю, що несприятлива для коренів рослин, що піддаються оголенню під впливом вітрів. Такий ґрунт найменше придатний для озеленення садової ділянки.

Хімічний склад

Чи не останню роль відіграє хімічний склад ґрунту.

Розрізняють:

• кислий (кислотність рН - 4);

• нейтральний (рН - 6-7);

• лужній (рН - 8-9).

Визначити тип кислотності ґрунту можна в лабораторних умовах або самостійно за допомогою лакмусового паперу.

Для цього невелику кількість ґрунту поміщають в ємність з водою, збовтують і опускають в отриманий розчин лакмусовий папір. Папір змінює колір: кислотнийґрунт - червоний, лужній - синій.

На закисленихґрунтах садово-городні культури погано розвиваються, так як в такому ґрунті погано утримуються поживні речовини.

Озеленення присадибної ділянки передбачає зниження рівня кислотності за допомогою внесення в ґрунтовий шар невеликої кількості вапна.

Популярні статті
2022-09-27
Як вибрати місце на ділянці для басейну
Обираючи місце для басейну на ділянці, потрібно враховувати весь комплекс факторів. Звичайно, пріоритетом буде наявність вільної площі, але звертати увагу варто і на тип басейну, і на наявність комунікацій, і на розташовані поруч об'єкти.Найпростіше розібратися, як краще розмістити басейн на ділянці, можна, спільно працюючи над прое
Детальніше
2022-09-27
Ландшафтний дизайн у стилі кантрі
Мабуть, одним із найпростіших у реалізації рішень при благоустрої території буде оформлення дачної ділянки в кантрі стилі. Стиль кантрі в ландшафті виглядає природно навіть за мінімальної підготовки — але якщо до завдання докладе руку професіонал, то результат буде значно кращим.Який вигляд має ландшафт у стилі кантрі, і на що варто
Детальніше
2022-08-02
Штучний та натуральний, рулонний та посівний газон: у чому різниця і що вибрати?
При благоустрої території часто виникає питання – штучний газон чи натуральний вибрати для відкритих ділянок? Однозначної відповіді на нього немає: і штучна трава, і натуральний лужок мають свої переваги. Крім того, натуральний газон можна виростити традиційним способом або купити у вигляді рулонів – і це також варто враховувати!Тож
Детальніше
2022-07-11
10 свіжих ідей ландшафтного дизайну
Фахівці, прагнучи створювати оригінальні композиції, постійно шукають нових ідей ландшафтного дизайну для саду або присадибної території. Звичайно, є класика, що не старіє, але й актуальні тренди варті уваги.Які сучасні ідеї ландшафтного дизайну варто обміркувати, плануючи вашу ділянку, і як їх втілити в життя – розповімо у нашому о
Детальніше
2022-07-11
Сад у стилі модерн
Стриманий, лаконічний і при цьому привабливий ландшафт у стилі модерн буде сучасним не лише за назвою. Це справді найбільш актуальне рішення для благоустрою ділянки – при цьому територія буде і красивою, і комфортною.Що потрібно враховувати, плануючи озеленення у стилі модерн – розповімо у нашій статті.
Детальніше
04
Написати нам
Контактні дані
Ім'я та прізвище

як до Вас звертатися?

E-mail

ми Вам зможемо надіслати наші пропозиції

Номер телефону

номер, за яким ми зможемо з Вами зв'язатися

Повідомлення

напишіть Ваше питання