Використання каменів в садових композиціях - поради, фото

Написати нам

Сучасне ландшафтне проектування ділянки все частіше повертається до витоків і використанню природних матеріалів в якості композиційного центру.

І в цьому немає нічого дивного, так як велика кількість штучних покриттів і розвивається урбанізація ставить під удар натуральні і природні рішення.

Чудовим прикладом садів, які є проявом поваги до природи, є ділянки, оформлені в японському стилі. На сході природні матеріали одухотворюються, в той час як сама природа є культом поклоніння.

Якщо говорити про елементи, які частіше за інших використовуються в японських садах, варто відзначити камінь. Відмінною рисою східних садів є відтворення гірських насипів, композицій, які поєднують в собі каміння і квіти.

Європейські сади, також, активно використовують каміння і валуни. Однак, тут вони не є центром композиції, а доповнюють загальну стилістику, служать елементом благоустрою або архітектурного задуму.

Популяризація каменю привела до створення таких елементів, як альпійська гірка і рокарій. У першому варіанті на перший план виступають квіти і насадження, а каміння лише доповнюють композицію.

А рокарій - це елемент декору, де головна роль віддана булижникам, переважно, великих розмірів і плоских форм.

Подібні композиції прийнято порівнювати зі скульптурами, так як в більшості випадків вони займають чималу територію, а їх форма продумується ретельно і скрупульозно.

Озеленення дачі або будинку, в рамках використання сучасних рішень, важко уявити без насипів каменів. Вони можуть виконувати не тільки декоративну, але і функціональне навантаження.

Йдеться про насипні доріжки, огорожі, створенні обважнення для кріплення тих чи інших елементів декору в саду.

Камінь може бути елементом різних стилістик. Не обов'язково пов'язувати цей елемент зі східними стилістичними напрямками.

Актуально і сучасно виглядають сади, де підніжжя дерев укріплені камінням, а клумби оформлені галькою.

Стіни або огорожі (паркани) з каменю можна віднести до романтичного стилю, особливо якщо вони будуть повиті трояндами або іншими активно квітучими рослинами.

Популярні статті
2022-09-27
Як вибрати місце на ділянці для басейну
Обираючи місце для басейну на ділянці, потрібно враховувати весь комплекс факторів. Звичайно, пріоритетом буде наявність вільної площі, але звертати увагу варто і на тип басейну, і на наявність комунікацій, і на розташовані поруч об'єкти.Найпростіше розібратися, як краще розмістити басейн на ділянці, можна, спільно працюючи над прое
Детальніше
2022-09-27
Ландшафтний дизайн у стилі кантрі
Мабуть, одним із найпростіших у реалізації рішень при благоустрої території буде оформлення дачної ділянки в кантрі стилі. Стиль кантрі в ландшафті виглядає природно навіть за мінімальної підготовки — але якщо до завдання докладе руку професіонал, то результат буде значно кращим.Який вигляд має ландшафт у стилі кантрі, і на що варто
Детальніше
2022-08-02
Штучний та натуральний, рулонний та посівний газон: у чому різниця і що вибрати?
При благоустрої території часто виникає питання – штучний газон чи натуральний вибрати для відкритих ділянок? Однозначної відповіді на нього немає: і штучна трава, і натуральний лужок мають свої переваги. Крім того, натуральний газон можна виростити традиційним способом або купити у вигляді рулонів – і це також варто враховувати!Тож
Детальніше
2022-07-11
10 свіжих ідей ландшафтного дизайну
Фахівці, прагнучи створювати оригінальні композиції, постійно шукають нових ідей ландшафтного дизайну для саду або присадибної території. Звичайно, є класика, що не старіє, але й актуальні тренди варті уваги.Які сучасні ідеї ландшафтного дизайну варто обміркувати, плануючи вашу ділянку, і як їх втілити в життя – розповімо у нашому о
Детальніше
2022-07-11
Сад у стилі модерн
Стриманий, лаконічний і при цьому привабливий ландшафт у стилі модерн буде сучасним не лише за назвою. Це справді найбільш актуальне рішення для благоустрою ділянки – при цьому територія буде і красивою, і комфортною.Що потрібно враховувати, плануючи озеленення у стилі модерн – розповімо у нашій статті.
Детальніше
04
Написати нам
Контактні дані
Ім'я та прізвище

як до Вас звертатися?

E-mail

ми Вам зможемо надіслати наші пропозиції

Номер телефону

номер, за яким ми зможемо з Вами зв'язатися

Повідомлення

напишіть Ваше питання