Голландський сад - тюльпани, буйство фарб і фактур

Написати нам

Незважаючи на те, що чіткого вираженого голландського стилю в оформленні територій відкритого типу не існує, є ряд особливостей, які прийнято узагальнювати під цим поняттям.

Коли ми говоримо про голландський стиль і облаштування садів, на думку спадають тюльпани, буйство фарб і фактур. Якщо вдатися до історії, то можна зробити висновок той факт, що голландські сади є надзвичайно мальовничими і завжди асоціювалися з яскравими і сміливими поєднаннями кольорів, культур і матеріалів.

Основні риси даного стилю зародилися в сімнадцятому столітті. На той момент озеленення і благоустрій території передбачали активне використання хвойних дерев, рослин карликових сортів. У Голландії воліли прикрашати ділянки живими огорожами, квітниками, фігурно підстриженими деревами та чагарниками.

У стандартному розумінні голландський сад - це територія невеликого розміру, виконана в трохи простуватому стилі, який можна віднести до сільського або вільного.

Тут немає вигадливих форм і претензійних скульптур. Все досить просто, мило і живописно. Такі сади є одними з найбільш затребуваних, так як поєднують в собі красу, зручність, практичні декоративні елементи, що застосовуються в побуті.

Голландські сади можуть бути декоровані тачками, колесами, лійками. Дуже добре виглядають скульптури домашніх і диких тварин і не справжні млини, які будуть робити загальний вигляд мальовничим і атмосферним.

А озеленення садової ділянки в голландському стилі передбачає використання низькорослих рослин. Насадження відіграють важливу роль в даному стилі, тому їх треба підбирати чітко і коректно. Звернемо увагу на дерева. Як правило, в центрі голландського садка розташовуються плодові дерева. Поруч може розташовуватись город, де будуть вирощуватися стійкі і врожайні сорти.

Нерідко можна зустріти господарські будівлі. Як вже було сказано вище, одним з важливих характеристик голландського стилю є його практичність і зручність. Можливо, саме тому практично кожен сад, виконаний в представленому напрямку, має на своїй території господарські будівлі. Їх стіни, частково або повністю, можуть бути повиті рослинами.

Насправді, незважаючи на уявну простоту, у садів в голландському стилі є певні нюанси. Вони завжди повинні бути чистими і доглянутими. За рахунок наявності невеликої кількості декорів, важливо дотримуватися чистоти на кожному квадратному метрі, так як найменші недоліки будуть добре помітні з боку.

Популярні статті
2022-09-27
Як вибрати місце на ділянці для басейну
Обираючи місце для басейну на ділянці, потрібно враховувати весь комплекс факторів. Звичайно, пріоритетом буде наявність вільної площі, але звертати увагу варто і на тип басейну, і на наявність комунікацій, і на розташовані поруч об'єкти.Найпростіше розібратися, як краще розмістити басейн на ділянці, можна, спільно працюючи над прое
Детальніше
2022-09-27
Ландшафтний дизайн у стилі кантрі
Мабуть, одним із найпростіших у реалізації рішень при благоустрої території буде оформлення дачної ділянки в кантрі стилі. Стиль кантрі в ландшафті виглядає природно навіть за мінімальної підготовки — але якщо до завдання докладе руку професіонал, то результат буде значно кращим.Який вигляд має ландшафт у стилі кантрі, і на що варто
Детальніше
2022-08-02
Штучний та натуральний, рулонний та посівний газон: у чому різниця і що вибрати?
При благоустрої території часто виникає питання – штучний газон чи натуральний вибрати для відкритих ділянок? Однозначної відповіді на нього немає: і штучна трава, і натуральний лужок мають свої переваги. Крім того, натуральний газон можна виростити традиційним способом або купити у вигляді рулонів – і це також варто враховувати!Тож
Детальніше
2022-07-11
10 свіжих ідей ландшафтного дизайну
Фахівці, прагнучи створювати оригінальні композиції, постійно шукають нових ідей ландшафтного дизайну для саду або присадибної території. Звичайно, є класика, що не старіє, але й актуальні тренди варті уваги.Які сучасні ідеї ландшафтного дизайну варто обміркувати, плануючи вашу ділянку, і як їх втілити в життя – розповімо у нашому о
Детальніше
2022-07-11
Сад у стилі модерн
Стриманий, лаконічний і при цьому привабливий ландшафт у стилі модерн буде сучасним не лише за назвою. Це справді найбільш актуальне рішення для благоустрою ділянки – при цьому територія буде і красивою, і комфортною.Що потрібно враховувати, плануючи озеленення у стилі модерн – розповімо у нашій статті.
Детальніше
04
Написати нам
Контактні дані
Ім'я та прізвище

як до Вас звертатися?

E-mail

ми Вам зможемо надіслати наші пропозиції

Номер телефону

номер, за яким ми зможемо з Вами зв'язатися

Повідомлення

напишіть Ваше питання