Висока, садова, струнка - туя західна сімейства кипарисових

Написати нам

Туя - це рослина, яка частіше за інших зустрічається в садах.

Тому, озеленення дачних ділянок, і заміських присадибних територій рідко обходиться без хвойних рослин сімейства кипарисових. Туї люблять за їх красу, пишну крону незвичайної форми, насичений колір і невибагливість в плані зростання і догляду.

Батьківщиною цієї рослини прийнято вважати Північну Америку. Досить довго туї не користувалися популярністю, росли на занедбаних ділянках і не розлучалися. Однак, починаючи з шістнадцятого століття хвойні дерева сімейства кипарисових стали цікавити садівників, результатом чого стало відкриття нових сортів і видів.

Сьогодні туї популярні і в наших широтах. Для того, щоб використовувати той сорт, який відповідає стилю вашого саду, а також особистісним перевагам, необхідно більш детально розглянути деякі види цієї рослини.

Почнемо з колоновидноїтуї «Brabant». Цей сорт дуже популярний в нашій країні. У висоту рослина досягає десяти метрів, досить швидко зростає і має приємний насичений зелений колір хвої. Не можна не помітити тіньовитривалість рослини. Сорт «Brabant» радує око насиченим кольором і взимку, і влітку.

Українські фахівці тільки починають працювати з сортом «PyramidalisСоmрасt». У цієї туї гілки потужні, крона щільна і густа. Рослина має витончену колоновидну форму, швидко зростає.

Ще одна швидкозростаюча туя «Sрirаlis» відома своєю правильною формою у вигляді конуса. Садівники досить часто віддають їй переваги, використовуючи в якості солітера. Туя має приємний зелено-блакитний колір, розгалуження кілька відмінно від звичайного за рахунок підкручених гілочок.

Не дуже високорослою, але красивою і оригінальною, є туя «Смарагд». Вона не так швидко зростає, як попередні сорти, але її перевагою є вічна зелень і красива форма крони - витягнута і загострена до верху.

А озеленення парків і громадських місць не обходиться без туї «DegrootSpire», яка відрізняється самою вузькою з усіх крон. Такі рослини, посаджені поруч одна з одною, будуть оформляти ділянку оригінально і стильно, немов свічки - рівні і скеровані угору. Висота цього сорту - не більше п'яти метрів.

Популярні статті
2022-09-27
Як вибрати місце на ділянці для басейну
Обираючи місце для басейну на ділянці, потрібно враховувати весь комплекс факторів. Звичайно, пріоритетом буде наявність вільної площі, але звертати увагу варто і на тип басейну, і на наявність комунікацій, і на розташовані поруч об'єкти.Найпростіше розібратися, як краще розмістити басейн на ділянці, можна, спільно працюючи над прое
Детальніше
2022-09-27
Ландшафтний дизайн у стилі кантрі
Мабуть, одним із найпростіших у реалізації рішень при благоустрої території буде оформлення дачної ділянки в кантрі стилі. Стиль кантрі в ландшафті виглядає природно навіть за мінімальної підготовки — але якщо до завдання докладе руку професіонал, то результат буде значно кращим.Який вигляд має ландшафт у стилі кантрі, і на що варто
Детальніше
2022-08-02
Штучний та натуральний, рулонний та посівний газон: у чому різниця і що вибрати?
При благоустрої території часто виникає питання – штучний газон чи натуральний вибрати для відкритих ділянок? Однозначної відповіді на нього немає: і штучна трава, і натуральний лужок мають свої переваги. Крім того, натуральний газон можна виростити традиційним способом або купити у вигляді рулонів – і це також варто враховувати!Тож
Детальніше
2022-07-11
10 свіжих ідей ландшафтного дизайну
Фахівці, прагнучи створювати оригінальні композиції, постійно шукають нових ідей ландшафтного дизайну для саду або присадибної території. Звичайно, є класика, що не старіє, але й актуальні тренди варті уваги.Які сучасні ідеї ландшафтного дизайну варто обміркувати, плануючи вашу ділянку, і як їх втілити в життя – розповімо у нашому о
Детальніше
2022-07-11
Сад у стилі модерн
Стриманий, лаконічний і при цьому привабливий ландшафт у стилі модерн буде сучасним не лише за назвою. Це справді найбільш актуальне рішення для благоустрою ділянки – при цьому територія буде і красивою, і комфортною.Що потрібно враховувати, плануючи озеленення у стилі модерн – розповімо у нашій статті.
Детальніше
04
Написати нам
Контактні дані
Ім'я та прізвище

як до Вас звертатися?

E-mail

ми Вам зможемо надіслати наші пропозиції

Номер телефону

номер, за яким ми зможемо з Вами зв'язатися

Повідомлення

напишіть Ваше питання