Як доглядати за хвойними рослинами детальний інструктаж на кожен сезон?

Написати нам

У світі садового дизайну постійно відбуваються зміни, з'являються нові екзотичні культури, принципи облаштування, правила створення затишного зеленого куточка.

Але є і незмінна класика, здатна радувати своєю красою в жаркий і морозний сезон - це хвойні рослини. Кожен другий ландшафтний дизайн неможливий без цих культур. Але їм, як і квітам, садовим деревам і чагарникам, потрібен правильний догляд. Тільки так вони будуть радувати око своєю густою вічнозеленою кроною. Що передбачає осінній догляд за хвойними? Які небезпеки таїть в собі морозний час року і як доглядати за рослинами навесні? Ми підготували детальний інструктаж. Користуйтеся нашими порадами, і догляд за хвойниками не завдасть багато клопоту.

Загальні правила

Більшість хвойних стійкі до посухи і морозів, але в перші два роки після посадки їх слід рясно поливати. На кожну рослину йде до 20 відер в залежності від його розмірів і кліматичних умов регіону. Полив і догляд за хвойними підбирається індивідуально, тому слід враховувати особливості кожного виду, який формують ваш ландшафтний дизайн. Наприклад, найбільш вразливі до посухи туї.

Два рази на рік слід проводити підживлення і внесення добривґрунту. Такі заходи починаються з другого року після посадки. Підбирайте спеціальне добриво, призначене для культур і того, весняний чи осінній догляд за хвойними рослинами буде проводитися.

Для молодих саджанців передбачається позакореневе підживлення, що поліпшує ріст і розвиток культури, що підвищує стійкість до комах-шкідників і захворювань. Травень-липень слід присвятити обробці «Мегафол» або «Кендале». Ослабленим рослинам, культурам, які перенесли стрес, не рекомендоване позакореневе підживлення. Потрібен догляд за хвойними рослинами з укорінювачем.

Ще один важливий етап - мульчування. Воно використовується для підтримки оптимального показника вологості ґрунту і захисту коренів від морозу. Для мульчі можна використовувати солому, тирсу, соснову кору. Мульчування товщиною в 5 см захищає ґрунт від перегріву і пересихання. Щоб догляд за хвойними деревами був повноцінним і забезпечив умови для зростання і розвитку культур, в перші 3 роки після того, як була проведена посадка ялин, слід регулярно рихлити ґрунт. Рослини не люблять тверду землю. Розпушування проводиться після поливу, рекомендується обробляти ґрунт на глибину 5-7 см.

Обрізка не входить до щорічного догляду за хвойними рослинами в саду. Досить проводити формування крони і підтримувати її форму, видаляти сухі гілки. У регулярної обрізку потребує тільки ялівець, який швидко розростається. Після видалення хворих гілок слід обробити секатор антисептичними засобами, щоб виключити ризик поширення захворювання.

Захист в зимовий сезон

Хвойні рослини невибагливі і невибагливі, але вони потребують особливого піклування. Правильний догляд за хвойними рослинами і чагарниками допоможе їм пережити морозний сезон, залишатися завжди доглянутими.

Взимку, щоб гілки і тонкі стовбури саджанців не зламалися, періодично звільняйте їх від ваги снігу. Вертикально зростаючий ялівець, тендітні рослини та інші хвойні представники вашого саду рекомендується обв'язати мотузкою, це виключить злам крони.

Ще одна небезпека зимового сезону - сонце, що висушує голки. Опіки псують вигляд культур і можуть привести до загибелі рослини. Щоб виключити такі наслідки, потрібно включити в догляд за хвойниками восени укриття саджанців мішковиною, укривними матеріалами або іншим підручними засобами.

Для культур, які повністю освітлені сонцем, рекомендується облаштувати захисний екран. Він може бути зроблений з металевих, дерев'яних або пластикових палиць, які накриваються поліетиленом або іншим матеріалом. Каркас повинен бути міцним, стійким до поривів вітру і навантажень зі снігових мас. Про нього краще подбати восени, поки земля не промерзла і кілочки можна вбити в землю.

У зимовий сезон здійснюється посадка ялин. Вона проводиться в попередньо підготовлений ґрунт, бажано піщаний. Якщо на ділянці «важкий» ґрунт, необхідно передбачити дренаж в ямі і при необхідності додати добрив. Приживлюваність дорослих рослин, висаджених взимку, становить 99%.

Догляд за хвойними в весняно-літній сезон

Коли плюсова температура протримається кілька днів, час переходити до поливу. Під прямими сонячними променями волога швидко випаровується, рослинам нізвідки заповнювати свої запаси, вони можуть висохнути і загинути. На початку весни проводиться зрошення хвої. Його також можна включити в догляд за хвойними в серпні, щоб гармонізувати водний баланс.

Після видалення мотузки рекомендується перевірити рослини, провести прочищення хвої і видалити сухі голки. Це важливий профілактичний прийом, який також варто включити в догляд за хвойними восени. Якщо добре вичистити крону в жовтні, навесні прочищення потребують менше часу і клопоту. Це також не дасть шансу поширитися комахам і грибку, які можуть таїтися під теплим полотном сухих голок.

Навесні проводиться стрижка хвойних, обрізка сухих і поламаних гілок, формування крони. Ще один важливий етап осінніх робіт - підживлення. Його слід проводити кожні 2-3 тижні. Для цього використовуються азотовмісні добрива:

• «Плантафол Еліт»;

• «Флоровіт»;

• «Біопон».

Їх слід вносити у вологий ґрунт, так вони швидше потраплять до кореневої системи і краще засвоються. Хвойні рослини прекрасно реагують на регулятори росту і потребують мікроелементи. «Епін», «Циркон», «Цитов», «Феровіт» використовуються для зрошення крони протягом усього весняного та літнього сезону.

У жарку пору головне не допустити пересихання. Велика частина культур любить вологу і при її нестачі хвойники можуть позбутися частини голок. Рекомендується 1-2 рази в тиждень поливати рослини великою кількістю води, точні обсяги поливу залежать від розмірів культури. Щоб виключити підсихання дерев, рекомендується проводити мульчування.

Регулярно видаляйте опалу хвою, рослинне сміття з-під дерев, стежте за формою крони, обробляйте рослини спеціальними складами від хвороб і шкідників. Пам'ятайте, що хвойники страждають в спекотні дні, а ослаблені рослини особливо уразливі.

Осінні турботи

Догляд за хвойними рослинами в серпні змінюється осінніми турботами, які спрямовані на підготовку культур до холодної пори року. Дерева і чагарники потребують рясного поливу, і навіть проливний дощ не здатний забезпечити культурам достатній рівень вологості. Тому догляд за хвойними у вересні спрямований на рясний полив помірно теплою водою, який триває до настання холодів в листопаді.

Наступний важливий етап - захист від шкідників і грибкових уражень. Вони можуть знизити імунітет, що негативно відзначиться на зимівлі культур. У догляд восени за хвойними деревами і кущами не рекомендується включати використання азотовмісних складів і біостимуляторів. Їх застосування слід зупинити до серпня. Цьому є просте пояснення: пагони продовжать рости, їм не вистачить часу, щоб зміцніти або дозріти до приходу морозів.

У догляд за хвойними рослинами восени можна включити полив розчинами, стимулюючими корінняутворення. Це покращує розвиток кореневої системи. Пристовбурні круги слід замульчувати органічними матеріалами, це буде корисно для молодих саджанців і дорослих дерев. Товщина мульчі - не менше 5 см. Такий шар захистить кореневу систему від низьких температур і переохолодження.

Ще один етап, який включає осінній догляд за хвойними рослинами в домашніх умовах, - стрижка. Формування крони можна проводити в будь-який час, починаючи з ранньої весни і закінчуючи пізньою осінню. Головне - не стригти в період інтенсивного росту хвойних дерев, який супроводжується виділенням смоли. Це відбувається в більшості випадків ранньою весною або влітку, і в цей час не рекомендується турбувати рослини. Краще залишити роботи на осінь. Щоб підстрижені культури краще перенесли морози, захищайте їх від холодів. Обрізані гілки збережіть, і використовуйте для формування укриття в зимову пору року.

Підготовка саду до зими - процес трудомісткий. Але якщо приділити йому достатньо уваги, рослини порадують вас своїм виглядом з приходом весни. Щоб спростити весь процес, довірте роботи фахівцям компанії TOPIAR. Ми можемо створити оригінальний ландшафтний дизайн, підібрати хвойні рослини, посадка і догляд також входять в комплекс наших послуг. Сервіс включає стрижку і обрізання, видалення бур'янів, кронування, боротьбу з хворобами і шкідниками, підготовку до зимування і прибирання після холодного сезону. Довіряючи свій сад і догляд за хвойними рослинами професіоналами, ви можете бути впевнені в ідеальному результаті, збереженні краси та здоров'я культур на вашій ділянці.

Популярні статті
2022-09-27
Як вибрати місце на ділянці для басейну
Обираючи місце для басейну на ділянці, потрібно враховувати весь комплекс факторів. Звичайно, пріоритетом буде наявність вільної площі, але звертати увагу варто і на тип басейну, і на наявність комунікацій, і на розташовані поруч об'єкти.Найпростіше розібратися, як краще розмістити басейн на ділянці, можна, спільно працюючи над прое
Детальніше
2022-09-27
Ландшафтний дизайн у стилі кантрі
Мабуть, одним із найпростіших у реалізації рішень при благоустрої території буде оформлення дачної ділянки в кантрі стилі. Стиль кантрі в ландшафті виглядає природно навіть за мінімальної підготовки — але якщо до завдання докладе руку професіонал, то результат буде значно кращим.Який вигляд має ландшафт у стилі кантрі, і на що варто
Детальніше
2022-08-02
Штучний та натуральний, рулонний та посівний газон: у чому різниця і що вибрати?
При благоустрої території часто виникає питання – штучний газон чи натуральний вибрати для відкритих ділянок? Однозначної відповіді на нього немає: і штучна трава, і натуральний лужок мають свої переваги. Крім того, натуральний газон можна виростити традиційним способом або купити у вигляді рулонів – і це також варто враховувати!Тож
Детальніше
2022-07-11
10 свіжих ідей ландшафтного дизайну
Фахівці, прагнучи створювати оригінальні композиції, постійно шукають нових ідей ландшафтного дизайну для саду або присадибної території. Звичайно, є класика, що не старіє, але й актуальні тренди варті уваги.Які сучасні ідеї ландшафтного дизайну варто обміркувати, плануючи вашу ділянку, і як їх втілити в життя – розповімо у нашому о
Детальніше
2022-07-11
Сад у стилі модерн
Стриманий, лаконічний і при цьому привабливий ландшафт у стилі модерн буде сучасним не лише за назвою. Це справді найбільш актуальне рішення для благоустрою ділянки – при цьому територія буде і красивою, і комфортною.Що потрібно враховувати, плануючи озеленення у стилі модерн – розповімо у нашій статті.
Детальніше
04
Написати нам
Контактні дані
Ім'я та прізвище

як до Вас звертатися?

E-mail

ми Вам зможемо надіслати наші пропозиції

Номер телефону

номер, за яким ми зможемо з Вами зв'язатися

Повідомлення

напишіть Ваше питання