Декоративна айва — прикраса вашої ділянки

Написати нам

Декоративна айва - дуже красиве, але на жаль, не дуже затребуване в середовищі українських садівників рослина. У період цвітіння від неї не відірвати очей, адже чагарник усіяний великою кількістю червонувато-коралових, помаранчевих і рожевих квітів. У цій статті ми детально розповідаємо про видовому розмаїтті декоративної айви, а також про особливості посадки рослини. Не пропустіть актуальну інформацію!

Що треба обов'язково знати про декоративну айві?

Декоративна айва або хеномелес - рослина родом з Японії і Китаю. Воно добре себе почуває в багатьох регіонах світу, в тому числі - Східній і Центральній Європі. Це декоративно плодово-ягідна культура. Доросле дерево досягає максимальної висоти 3 метри, чагарникові форми - 1,5 - 2 м. Як правило, ніжні великі суцвіття покривають кожну гілку, так що рослина виглядає дуже декоративно і вписується в будь-який квітник.

Цвітіння починається навесні і триває досить довго, до декількох тижнів. Залежно від сорту квіти можуть бути:

білими;

коралово-червоними;

рожевими;

помаранчевими.

Листя хеномелесу за формою нагадують яблуневі, розпускаються зеленими, але з часом стають чорно-бурими. Плоди - кулястої форми, невеликі. Визрівають восени. У їжу їх вживати їх можна, але через низьку харчову цінність, плоди використовують переважно для розмноження декоративної айви.

Найбільш затребувані сорти японської айви

Хеномелес характеризується великим сортовим розмаїттям, тому підібрати підходящий для себе сорт неважко. Переважно сорти відрізняються один від одного висотою чагарнику, розмірами і кольором квітів. Найбільш популярні види декоративної айви:

Голландська. Характеризується квітами вогненно-червоного або коралового відтінку. Може цвісти до 2 разів на сезон. Дуже декоративно виглядає, особливо, якщо поряд росте кілька кущів.

Прекрасна. Має колючі гілки і листя, які з часом здатні змінювати колір. Спочатку молоді листочки зелені, але з часом набувають червонуватого відтінку. Восени вони стають багряними. Квіти переважно махрові.

Ніваліс. Цвіте білими простими квітами 2 рази в рік. Цей чагарник може вирости до 2 метрів заввишки і характеризується швидкими темпами розвитку.

Сімоні. Сорт декоративної айви, виведений у Франції, має дуже цікаву, кулясту форму куща. Плоди Сімоні зеленого кольору і досить ароматні.

· Леді Пінк. Цей вид був штучно виведений селекціонерами. Характеризується дуже красивим цвітінням: чагарник обсипаний великими яскраво-рожевими квітами з жовтими тичинками. Відрізняється своїми декоративними властивостями, завдяки чому ландшафтні дизайнери часто використовують його для оформлення територій. Ще одна особливість сорту - Леді Пінк добре переносить морози.

Якщо ваш сад невеликий і ви хочете посадити в ньому компактний сорт, зверніть увагу на невелику айву низьку (Мауле). У період цвітіння кущ буквально усипаний великими оранжево-червоними суцвіттями.

Популярні статті
2022-09-27
Як вибрати місце на ділянці для басейну
Обираючи місце для басейну на ділянці, потрібно враховувати весь комплекс факторів. Звичайно, пріоритетом буде наявність вільної площі, але звертати увагу варто і на тип басейну, і на наявність комунікацій, і на розташовані поруч об'єкти.Найпростіше розібратися, як краще розмістити басейн на ділянці, можна, спільно працюючи над прое
Детальніше
2022-09-27
Ландшафтний дизайн у стилі кантрі
Мабуть, одним із найпростіших у реалізації рішень при благоустрої території буде оформлення дачної ділянки в кантрі стилі. Стиль кантрі в ландшафті виглядає природно навіть за мінімальної підготовки — але якщо до завдання докладе руку професіонал, то результат буде значно кращим.Який вигляд має ландшафт у стилі кантрі, і на що варто
Детальніше
2022-08-02
Штучний та натуральний, рулонний та посівний газон: у чому різниця і що вибрати?
При благоустрої території часто виникає питання – штучний газон чи натуральний вибрати для відкритих ділянок? Однозначної відповіді на нього немає: і штучна трава, і натуральний лужок мають свої переваги. Крім того, натуральний газон можна виростити традиційним способом або купити у вигляді рулонів – і це також варто враховувати!Тож
Детальніше
2022-07-11
10 свіжих ідей ландшафтного дизайну
Фахівці, прагнучи створювати оригінальні композиції, постійно шукають нових ідей ландшафтного дизайну для саду або присадибної території. Звичайно, є класика, що не старіє, але й актуальні тренди варті уваги.Які сучасні ідеї ландшафтного дизайну варто обміркувати, плануючи вашу ділянку, і як їх втілити в життя – розповімо у нашому о
Детальніше
2022-07-11
Сад у стилі модерн
Стриманий, лаконічний і при цьому привабливий ландшафт у стилі модерн буде сучасним не лише за назвою. Це справді найбільш актуальне рішення для благоустрою ділянки – при цьому територія буде і красивою, і комфортною.Що потрібно враховувати, плануючи озеленення у стилі модерн – розповімо у нашій статті.
Детальніше
04
Написати нам
Контактні дані
Ім'я та прізвище

як до Вас звертатися?

E-mail

ми Вам зможемо надіслати наші пропозиції

Номер телефону

номер, за яким ми зможемо з Вами зв'язатися

Повідомлення

напишіть Ваше питання