Як посадити тую, щоб рослина гарно виросла?
Туя — красива та самодостатня рослина, яка відмінно поєднується з багатьма деревами, кущами, квітами, створює на ділянці особливу атмосферу. Вона не тільки ефектно виглядає але і очищає повітря від шкідливих речовин. Сьогодні відомо понад 120 різновидів туй, що відрізняються один від одного кольором, якістю хвої, формою крони. Тую можна вирощувати в якості солітера або в групі, використовувати для оформлення бордюрів, живоплотів, алей. У цій статті розповідаємо, як правильно посадити тую і як доглядати за нею, щоб рослина відчувало себе комфортно.
Час і місце посадки туї
Коли садити тую? Це найкраще робити навесні, осіння посадка знижує ймовірність того, що дерево приживеться. Рекомендуємо дотримуватися такі правила посадки:
Підготувати яму, розмір якої в три рази більше і вдвічі глибше кореневої системи.
На дно ями покладіть компост, торф, чорнозем.
У важкій або сирої грунті попередньо треба зробити дренаж. Для нього можна використовувати керамзит, щебінь, бита цегла.
Встановіть кореневий кому таким чином, щоб шийка рослини розташовувалася на рівні грунту.
Рясно присипте коріння землею і акуратно утрамбуйте їх. Рослина рекомендуємо рясно полити.
Якщо ви висаджуєте кілька туй, стежте, щоб між рослинами була відстань не менше 1 метра. Незважаючи на те, що рослина невибаглива, але темпи його зростання залежать від місця, яке ви вибрали для посадки. На захищених від вітрів ділянках туя швидко вимахає.
Чи можна виростити тую з насіння або держака?
Щоб виростити рослину з насіння, вам знадобиться від 3 до 5 років. Висівають тільки свіжозібрані насіння, попередньо піддані стратифікації в холодильнику або під снігом з осені до весни. Навесні їх треба висіяти на грядки в півтіні, на глибину 0,5 см, злегка присипавши тирсою. Грунт треба постійно підтримувати в пухкому і вологим стані. Не забувайте, що сходи 2 рази в місяць треба підгодовувати мінеральним добривом. На зиму молоденькі туї обов'язково вкривають шаром гілля. Після досягнення ними зростання 50 см, рослини можна висаджувати на постійне місце.
Деякі люди хочуть посадити тую з гілочки. Держак треба не зривати, а як би відривати з «п'ятою» .Щоб гілочка швидше набула кореневу систему і прижилася, перед посадкою її треба обробити засобом, що стимулює ріст коренів. Після цього помістіть живці в попередньо зволожену і розпушений грунт, накрийте її поліетиленовою плівкою. Намагайтеся підтримувати в теплиці високу вологість: це необхідно для того, щоб рослини вкоренилися. Після того, як це станеться, регулярно провітрюйте і загартовуйте живці. Відзначимо, що таким чином тую вийде виростити не завжди. Тому краще купувати здорові, сформовані рослини, підготовлені для посадки фахівцями.
Як красиво посадити тую: кілька корисних порад
Не саджайте тую пізньої осені, через те, що незміцнілі саджанці можуть не пережити низькотемпературні режими і високу вологість. Якщо посадка запланована на осінь, то найкращий час - вересень - початок жовтня.
Ще корисні поради про те, як правильно садити тую у дворі:
Корінці посадженого восени рослини краще захистити від морозів: насипте навколо туї опалу хвою або компост. При гнитті вони будуть збагачувати грунт мінеральними речовинами.
Якщо молоде деревце засипало снігом, треба акуратно струсити сніг з його гілочок, щоб вони не зламалися.
Очікується сувора зима? Молоді рослини можна обмотати мішковиною. Але намагайтеся не затягувати її надто туго, щоб не пошкодити саджанця.
Сподіваємося, наша стаття була корисною і цікавою. Слідкуйте за оновленнями блогу і дізнавайтеся ще більше інформації зі світу ландшафтного дизайну!