Посадка дерев взимку: особливості та рекомендації

Написати нам

Дорослі дерева - прикраса ділянки. Але щоб виростити такі культури, будуть потрібні десятки років. З цієї причини в озелененні використовуються вже сформувалися рослини.

Садівники вважають, що кращий час для посадки дерев - весна або осінь. Але фахівці стверджують, що зима - найсприятливіший час для озеленення ділянки крупномірами. Як здійснюється зимова посадка дерева, і які переваги має такий спосіб? Розбираємося.

Особливості посадки

У ландшафтному дизайні застосовується ряд технологій з пересадження дорослих дерев. Вона проводиться швидко і в 90% є успішною, завершується відмінною приживлюваністю культур на новому місці. До категорії дорослих дерев відносяться крупноміри вище 1,5-2 метрів, крона таких культур повинна бути добре розвиненою, сформованою.

Висадка дерев взимку підходить не всім культурам. У розплідниках спеціально вирощуються екземпляри, які готуються до цього виду робіт і мають більше шансів на приживлюваність в період з вересня по березень. Точний час, коли висаджувати дерева взимку, підбирається в залежності від кліматичних особливостей регіону, характеристик ґрунту, виду, віку рослини. Якщо роботи проводяться на піщаній або іншому сипучому ґрунті, необхідно слідувати за ключовою умовою, - коренева система повинна бути замороженою.

Зимова посадка дерева підходить для культур старше 3-х років. При виборі місця слід дотримуватися відстані до будівель, інших рослин, щоб крупноміри могли вільно рости і розвиватися. Необхідно уважно оглянути дерева. На гілках, стовбурі, кореневій системі не повинно бути видимих ​​пошкоджень. Важливо, щоб рослина була повністю здоровою, чи не заражена хворобами або шкідниками.

Посадка дерева взимку часто проводиться для хвойних представників флори. Прекрасно переносять цей вид робіт в морозний сезон:

• ялини;

• туї;

• ялиці і ін.

Вічнозелені рослини відрізняються мінімальним випаровуванням вологи, що позитивно відбивається на приживлюваності культур, вони більш стійкі до низьких температур і кліматичних коливань. Що стосується листяних рослин, зимова пересадка дерева може проводитися для клена, горіха, каштана, горобини, черемхи і плодових видів.

Переваги пересадки дерев в зимовий сезон

Посадка крупномірів в більшості випадків супроводжується пошкодженням кореневої системи, частина її гине. У морозний сезон рослини не активні, тому зимова пересадка дерева проходить легше і менш травматично для кореневої системи. Через мінімальне випаровування вологи в холодну пору року випробовуваний культурами стрес зводиться до нуля.

Зимова посадка крупномірів дозволить розвантажитися від комплексу робіт з приходом весни. Теплий сезон можна відвести під висадку дрібних, молодих культур. До того ж, в холодну пору року знижується ймовірність зараження хворобами або шкідниками, більшість розповсюджувачів гинуть при низьких температурах.

Увага! Чим старше дерево, тим складніше воно переносить пересадку. Але взимку цей процес буде максимально безпечним, у них буде достатньо часу, щоб прижитися на новому місці. Головне пам'ятати, що в сильні морози дерева і гілки стають крихкими і часто ламаються. При зниженні показників температури до -10 і нижче краще відмовитися від посадки.

Комплекс заходів та рекомендації

Як проводиться посадка дерева взимку? Це трудомісткий процес, який вимагає багато часу і сил, попередньої підготовки, проведення робіт зі збагачення ґрунту корисними мікроелементами і забезпечення дренажу. Щоб дерево прижилося, необхідно вибрати здоровий посадковий матеріал, визначити оптимальний розмір прикореневого земляного кому, дотримуватися правил догляду за деревами. Яма викопується до настання морозів. В іншому випадку місце, куди планується пересадка, захищається опалим листям або ґрунтом.

Коли проводиться зимова посадка крупномірів? Головне правило, щоб температура повітря була не нижче показника в -15 градусів. Рослина, яка готується до пересадки, викопується, його коренева система закутується мішковиною і стягується сталевою сіткою, що захищає коріння від пошкодження при транспортуванні та проведенні подальших заходів. Ями для культур готуються заздалегідь, з урахуванням діаметра кому, потрібного запасу по ширині і висоті. Її дно повинно бути пухким і вільним для росту коренів. Створюється нижній шар землі з родючого ґрунту, дренаж з піску, керамзиту або дрібного щебню. Після висадки рослина поливається, щоб вода заповнила порожнечі.

Дерево після посадки підв'язується до кілків, фіксується розтяжками або канатами, пристовбурні кола вкривається сухим торфом, мохом або соломою. При засипці крупномірів потрібно добре утрамбувати ґрунт, щоб він тримав рослину. Верхній край кому кореневої системи повинен виступати на 10-20 см над поверхнею ґрунту. Навесні, коли земля осяде, дерево трохи опуститься. Пересадка послаблює кожну рослину, навіть багаторічні рослини великого розміру - після посадки доцільна установка екранів, що захищають дерево від сильних морозів і яскравого сонця.

Щоб провести посадку або пересадку крупномірів в зимовий сезон, скористайтеся послугами компанії TOPIAR. Ми пропонуємо повний спектр послуг в ландшафтному дизайні, проектуванні та озелененні. Довіряючи роботу професіоналам, ви можете бути впевнені в прекрасному результаті. Ми готові запропонувати унікальні рішення з озеленення ділянки та комплексний догляд за вічнозеленими мешканцями вашого саду.

 

Популярні статті
2022-09-27
Як вибрати місце на ділянці для басейну
Обираючи місце для басейну на ділянці, потрібно враховувати весь комплекс факторів. Звичайно, пріоритетом буде наявність вільної площі, але звертати увагу варто і на тип басейну, і на наявність комунікацій, і на розташовані поруч об'єкти.Найпростіше розібратися, як краще розмістити басейн на ділянці, можна, спільно працюючи над прое
Детальніше
2022-09-27
Ландшафтний дизайн у стилі кантрі
Мабуть, одним із найпростіших у реалізації рішень при благоустрої території буде оформлення дачної ділянки в кантрі стилі. Стиль кантрі в ландшафті виглядає природно навіть за мінімальної підготовки — але якщо до завдання докладе руку професіонал, то результат буде значно кращим.Який вигляд має ландшафт у стилі кантрі, і на що варто
Детальніше
2022-08-02
Штучний та натуральний, рулонний та посівний газон: у чому різниця і що вибрати?
При благоустрої території часто виникає питання – штучний газон чи натуральний вибрати для відкритих ділянок? Однозначної відповіді на нього немає: і штучна трава, і натуральний лужок мають свої переваги. Крім того, натуральний газон можна виростити традиційним способом або купити у вигляді рулонів – і це також варто враховувати!Тож
Детальніше
2022-07-11
10 свіжих ідей ландшафтного дизайну
Фахівці, прагнучи створювати оригінальні композиції, постійно шукають нових ідей ландшафтного дизайну для саду або присадибної території. Звичайно, є класика, що не старіє, але й актуальні тренди варті уваги.Які сучасні ідеї ландшафтного дизайну варто обміркувати, плануючи вашу ділянку, і як їх втілити в життя – розповімо у нашому о
Детальніше
2022-07-11
Сад у стилі модерн
Стриманий, лаконічний і при цьому привабливий ландшафт у стилі модерн буде сучасним не лише за назвою. Це справді найбільш актуальне рішення для благоустрою ділянки – при цьому територія буде і красивою, і комфортною.Що потрібно враховувати, плануючи озеленення у стилі модерн – розповімо у нашій статті.
Детальніше
04
Написати нам
Контактні дані
Ім'я та прізвище

як до Вас звертатися?

E-mail

ми Вам зможемо надіслати наші пропозиції

Номер телефону

номер, за яким ми зможемо з Вами зв'язатися

Повідомлення

напишіть Ваше питання