Системи автоматичного поливу: особливості, пристрій і переваги

Написати нам

Догляд за садом і прибудинковою територією вимагає багато часу. Рослини потребують регулярної підгодівлі, добрив, захист від хвороб і шкідників.

Один з головних ворогів квітів, чагарників і різних культур - посуха. Тільки оптимальний рівень вологості зробить вашу ділянку зеленою, свіжою, дерева - квітучими і плодоносними. Як його контролювати? У цьому допоможе автоматичний полив. Сад, квітник, город, галявина і інші формати ландшафтного дизайну потребують вологи. Це обов'язкова умова для зростання і розвитку культур. Але дотримати його досить непросто. Особливо якщо мова йде про велику площу. Автоматична система максимально спрощує догляд за садом, квітником, полем для гольфу. Пропонуємо ознайомитися з перевагами такого рішення, дізнатися, як зробити автополив, і у скільки обійдеться установка комунікацій.

Плюси автоматичної системи поливу

Система автополиву зберігає привабливість ділянки, свіжість і насичений зелений колір газону незалежно від погодних умов, і мінімізує участь людини у догляді за культурами. Якщо ви ще сумніваєтеся в раціональності такого рішення, пропонуємо ознайомитися з його основними перевагами. Плюси і мінуси автополива:

• простота в експлуатації і управлінні. Зрошення можна запрограмувати з урахуванням дати і тимчасових інтервалів, включити таймер автоматичного поливу на найближчі кілька днів або тривалий період;

• рівномірне зрошення всієї ділянки, включаючи схили і западини;

• автоматичне регулювання обсягу подачі води на всіх циклах;

• оптимізована витрата рідини, що дозволяє мінімізувати витрати на обслуговування території;

• автономність функціонування. Система автоматичного поливу йде за графіком, встановленим власником ділянки. Робота здійснюється за допомогою міні-комп’ютера. Метеодатчики передають йому інформацію про майбутні посухи або дощі. Система автоматично адаптується під погодні умови, посилює або, при необхідності, призупиняє полив;

• подача води оптимальної температури. У комплектацію входить резервуар, який накопичує рідину і підігріває її. Це виключає ймовірність опіків і загибель рослин;

• збереження естетичності ландшафту (велика частина комунікацій прихована під землею, щоне порушує ландшафтний дизайн).

Єдиний недолік, який має автоматичний полив газону, - стартові фінансові вкладення. Ціна формується розмірами території, її рельєфом, фірмою, що виготовляє обладнання і комплектуючі. Вартість і схема автополиву прораховуються індивідуально. Але витрати на облаштування інженерної комунікації окупляться за допомогою оптимізації витрат води та економією власного часу.

Правила грамотного дощування

Автоматичний полив ділянки забезпечує рослинам якісний, правильний догляд. Згідно з основними принципами грамотного дощування, поливати ділянку слід в ранковий або вечірній час. Вдень культури нагріваються під сонячними променями, і прохолодна вода може привести до опіків і загибелі рослин.

Неякісне зрошення і використання холодної рідини негативно позначаються на стані культур. Садівникам необхідно стежити за правильним кутом падіння води (одні рослини вимагають поливу під корінь, іншим необхідно зрошення листя). Надлишок, як і недолік рідини, може привести до загибелі культур.

При самостійному зрошенні потрібно передбачити всі нюанси по догляду за рослинами. Автополив цього не вимагає. Досить налаштувати систему і при будь-яких погодних умовах ділянка буде залишатися зеленою, доглянутою, а від власника прибудинкової території не буде потрібно ніяких зусиль.

Види і пристрій системи

Автополив газону - складна інженерна система, яка складається з таких комплектуючих елементів:

• трубопровід і насоси. Відповідають за подачу води до дощовиків;

• резервуар. Накопичує воду, нагріває її, регулює тиск.

• контролер. Регулює роботу електромагнітних клапанів, програмує час і інтенсивність поливу;

• дощувач. Відповідає за розподіл води на ділянці. Для невеликих територій або складних рельєфів використовуються статичні види. У них - мінімальний радіус розпилення. Роторні - встановлюються на відкритих ділянках з рівним рельєфом, радіус зрошення - 10-20 метрів. Багатоструменеві - підходять для маленьких ділянок, вони відрізняються економічністю, споживають трохи води;

• датчик погоди. Автоматично вимикає систему при несприятливих погодних умовах (під час дощу або сильному вітру);

• дистанційний пульт управління. Полегшує управління системою.

Автополив рослин може бути різним. Мікрокрапельний або крапельний встановлюється на територіях з малою кількістю водних ресурсів. Рідина доставляється до кореневої системи. Прикореневий або ґрунтовий вид підходить для чагарників, дерев, городніх культур, що мають свої корені глибоко в землю. Сама система автоматичного поливу рослин розташована в ґрунті. Вона зволожує кореневу систему і те місце, де висаджена культура.

Полив дощувачами - це зрошення листя і зволоження сухого повітря. Такий спосіб не залишає сухих місць. Він використовується для поливу газонів, квітників, садів, великих територій.

Туманоутворення - спосіб поливу, при якому утворюються дрібні краплі води, що формують туман. Він створює мікроклімат, необхідний для вирощування екзотичних рослин.

Компанія TOPIAR спеціалізується на проектуванні і установці автоматичних систем поливу. Для правильної організації враховуються всі фактори: розміри території, складність рельєфу, особливості рослин, рівень природних опадів. На інженерні системи поширюється сервісне обслуговування протягом усього гарантійного терміну. Щоб прорахувати вартість автополиву, зверніться до менеджера компанії.

Популярні статті
2022-08-02
Штучний та натуральний, рулонний та посівний газон: у чому різниця і що вибрати?
При благоустрої території часто виникає питання – штучний газон чи натуральний вибрати для відкритих ділянок? Однозначної відповіді на нього немає: і штучна трава, і натуральний лужок мають свої переваги. Крім того, натуральний газон можна виростити традиційним способом або купити у вигляді рулонів – і це також варто враховувати!Тож
Детальніше
2022-07-11
10 свіжих ідей ландшафтного дизайну
Фахівці, прагнучи створювати оригінальні композиції, постійно шукають нових ідей ландшафтного дизайну для саду або присадибної території. Звичайно, є класика, що не старіє, але й актуальні тренди варті уваги.Які сучасні ідеї ландшафтного дизайну варто обміркувати, плануючи вашу ділянку, і як їх втілити в життя – розповімо у нашому о
Детальніше
2022-07-11
Сад у стилі модерн
Стриманий, лаконічний і при цьому привабливий ландшафт у стилі модерн буде сучасним не лише за назвою. Це справді найбільш актуальне рішення для благоустрою ділянки – при цьому територія буде і красивою, і комфортною.Що потрібно враховувати, плануючи озеленення у стилі модерн – розповімо у нашій статті.
Детальніше
2022-07-11
Чим можна замінити газону траву?
Щільний класичний газон – традиційне рішення для ландшафтного дизайну. Але іноді власники ділянок замислюються, чим можна замінити газонні трави. Не завжди таке рішення виправдане, але є випадки, коли заміна газону буде більш практичною, та й виглядати така альтернатива буде не гірше.Чим можна замінити газон, на які рослини звертати
Детальніше
2022-06-21
Як доглядати газон влітку?
Регулярний догляд за газоном – запорука того, що трав'яне покриття буде щільним, здоровим, насичено-зеленим та достатньо однорідним. При цьому в літні місяці газон розвивається дуже активно і тому вимагає регулярної уваги з боку власника (або запрошених фахівців).Як доглядати газон влітку?
Детальніше
04
Написати нам
Контактні дані
Ім'я та прізвище

як до Вас звертатися?

E-mail

ми Вам зможемо надіслати наші пропозиції

Номер телефону

номер, за яким ми зможемо з Вами зв'язатися

Повідомлення

напишіть Ваше питання