Обрізка дерев восени: поради, терміни, інструменти

Написати нам

Красивий і доглянутий сад, який стане гордістю господарів, неможливо уявити без правильної та своєчасної обрізки. Тому осіння обрізка дерев дуже важлива. Як її правильно виконувати? Які інструменти знадобляться і що робити, щоб все вийшло відмінно, розповідаємо в цій статті.

Види обрізки дерев і основні цілі процедури

Обрізка дерев буває декількох видів. Її виконують восени тому, що процес сокоруху в деревах сповільнюється. Основні інструменти для обрізки дерев - пилка і секатор. Перед початком робіт їх треба продезінфікувати і заточити. Також знадобляться розчин мідного купоросу і садовий вар.

Найчастіше фруктовим і декоративним деревам потрібно санітарна обрізка. Вона націлена на видалення сухих і поламаних гілок, а також гілок з ознаками хвороби. Також восени виконують проріджують обрізку. Її мета - видалити вертикально зростаючі пагони, адже вони негативно впливають на крону.

Основні цілі проріджують обрізки:

Поліпшення проветриваемости крони.

Зниження ризику ураження шкідниками.

Підвищення зимостійкості куща або дерева.

Також проріджувати обрізка потрібна для того, щоб в зимовий час на гілках не накопичувався сніг і вони не обломлювалися.

Формує обрізка виконується заради формування красивою крони, стимулювання міцних і плодоносних гілок. Формує обрізка - це основне заходи, завдяки яким забезпечується врожайність, підвищується імунітет культури.

Іноді деревам потрібно омолоджує обрізка. Вирізка старих гілок стимулює зростання нових, дає сили для утворення нових пагонів, збільшує життєвий цикл культури. Процедуру виконують як навесні, так і восени.

Обрізка плодових дерев восени: основні правила

Приступаючи до обрізку, треба пам'ятати, що кожне дерево індивідуально і діяти за одним шаблоном не вийде. Якщо ви сумніваєтеся, обрізати гілку або залишити її, краще не ризикувати. Запам'ятайте: неграмотно виконаний зріз несе куди більше шкоди, ніж користі.

Формує обрізка виконується тільки після санітарної. Не об'єднуйте свій пристрій зріз в довільному місці. Видаляти треба такі гілки:

Сухі, хворі, поламані. Хворі гілки дізнатися дуже легко: вони покриті дрібними отворами, плямами, характерними новоутвореннями.

Зростаючі паралельно в одному напрямку.

Прикореневі, що ростуть нижче кореневої шийки.

Зростаючі всередину крони.

При формує і проріджувати обрізку важливо домогтися того, щоб кожна гілка висвітлювалася сонцем. Інакше всередині крони, без доступу ультрафіолету, пагони будуть ослабленими. Зверніть увагу, що можна зрізати не більше 25% живих гілок і пагонів, щоб не порушити баланс між надземною частиною і кореневою системою.

Якщо ви виконуєте обрізку, не видаляйте одночасно дві великі гілки. Важливо запам'ятати, що обрізка молодих дерев передбачає:

Чим коротше ви обрізали гілки, тим більше пагонів буде на наступний рік.

На сильнорослих культурах заважають гілки вкорочують, а не видаляють.

Гілки, довжина яких не перевищує 40 см, не обрізають.

Сильна обрізка молодих саджанців відстрочує їх вступ в період плодоношення.

Це важливо! Виконувати обрізку треба тільки за допомогою якісних інструментів. Якщо ви працюєте з великими деревами, обов'язково використовуйте сучкорез на довгій штанзі. Сподіваємося, стаття була корисною і ви зумієте збільшити врожайність плодових дерев і підвищити їх імунітет.

Популярні статті
2022-09-27
Як вибрати місце на ділянці для басейну
Обираючи місце для басейну на ділянці, потрібно враховувати весь комплекс факторів. Звичайно, пріоритетом буде наявність вільної площі, але звертати увагу варто і на тип басейну, і на наявність комунікацій, і на розташовані поруч об'єкти.Найпростіше розібратися, як краще розмістити басейн на ділянці, можна, спільно працюючи над прое
Детальніше
2022-09-27
Ландшафтний дизайн у стилі кантрі
Мабуть, одним із найпростіших у реалізації рішень при благоустрої території буде оформлення дачної ділянки в кантрі стилі. Стиль кантрі в ландшафті виглядає природно навіть за мінімальної підготовки — але якщо до завдання докладе руку професіонал, то результат буде значно кращим.Який вигляд має ландшафт у стилі кантрі, і на що варто
Детальніше
2022-08-02
Штучний та натуральний, рулонний та посівний газон: у чому різниця і що вибрати?
При благоустрої території часто виникає питання – штучний газон чи натуральний вибрати для відкритих ділянок? Однозначної відповіді на нього немає: і штучна трава, і натуральний лужок мають свої переваги. Крім того, натуральний газон можна виростити традиційним способом або купити у вигляді рулонів – і це також варто враховувати!Тож
Детальніше
2022-07-11
10 свіжих ідей ландшафтного дизайну
Фахівці, прагнучи створювати оригінальні композиції, постійно шукають нових ідей ландшафтного дизайну для саду або присадибної території. Звичайно, є класика, що не старіє, але й актуальні тренди варті уваги.Які сучасні ідеї ландшафтного дизайну варто обміркувати, плануючи вашу ділянку, і як їх втілити в життя – розповімо у нашому о
Детальніше
2022-07-11
Сад у стилі модерн
Стриманий, лаконічний і при цьому привабливий ландшафт у стилі модерн буде сучасним не лише за назвою. Це справді найбільш актуальне рішення для благоустрою ділянки – при цьому територія буде і красивою, і комфортною.Що потрібно враховувати, плануючи озеленення у стилі модерн – розповімо у нашій статті.
Детальніше
04
Написати нам
Контактні дані
Ім'я та прізвище

як до Вас звертатися?

E-mail

ми Вам зможемо надіслати наші пропозиції

Номер телефону

номер, за яким ми зможемо з Вами зв'язатися

Повідомлення

напишіть Ваше питання