Голландський стиль в ландшафтному дизайні гармонія - в контрастах

Написати нам

Голландський ландшафтний стиль, святковий і яскравий, дозволяє найвигіднішим чином підкреслити красу присадибної ділянки.

Його вважають одним з найбільш привабливих і контрастних. Суворі стрижені рамки відмінно поєднуються з природною натуральністю наповнення, численні деталі і різні прийоми оформлення створюють єдину концепцію, формують сад з романтичною атмосферою, наповнену індивідуальністю.

Голландський стиль ідеально підходить для облаштування маленької ділянки, але і простора територія з ним буде виглядати привабливо і гармонійно. Пропонуємо ознайомитися з особливостями цього напрямку, дізнатися, які риси йому притаманні, як відтворити такий затишний і атмосферний куточок у своєму саду.

Ключові риси в саду

Як ідентифікувати голландський стиль в ландшафтному дизайні? Йому притаманні такі характерні риси:

• акуратний газон, доглянутість території;

• бездоганна чистота;

• раціональне використання кожного сантиметра на ділянці;

• щільна посадка рослин;

• яскраві фарби рослин, ретельний підбір культур по відтінкам;

• прості, але витримані декоративні елементи.

З ранньої весни і до пізньої осені сад буде радувати своїми барвами, переливами і контрастними відтінками. Голландський стиль в дизайні саду диктує основна вимога - колірна концепція рослин втілюється з урахуванням домінування зеленого. Вона будується на прохолодних, м'яких, натуральних відтінках, натхненням для неї є сама природа.

Трохи про архітектуру

Будинок у голландському стилі може бути виконаний з клінкерної цегли. Цей матеріал ідеально вписується в загальну концепцію. Поруч з будівлею - клумба з цибулинними рослинами з різними термінами цвітіння, щоб більша частина сяяла фарбами і цвіла якомога довше.

Голландський стиль в архітектурі проявляється за допомогою високих великих вікон, розділених на квадратні фрагменти, гострими кутами двосхилих дахів, цегляних стін з обробкою з білого каменю, яка надає будівлям особливий колорит, ошатну урочистість. Білосніжні облицювальні матеріали прекрасно поєднуються з червоною цеглою. Але в сучасному виконанні можна використовувати і інші відтінки. Головне, щоб вони контрастно поєднувалися з білими елементами оздоблення.

Фасад в голландському стилі не відрізняється великим розмахом. Він повинен бути симетричним. Незвичайна форма верхньої частини - головний акцент всієї будівлі, вона відразу привертає до себе увагу. Але не обов'язково втілювати проекти будинків в голландському стилі з цегли. В якості основи можна використовувати і інші матеріали (імітаційну сировину, пластик, дерево).

Поради щодо оформлення ділянки

Створюючи голландський стиль саду необхідно ретельно продумати концепцію, в якій ви підпорядкуєте собі саму природу і впорядкуєте  її елементи. У таких садках розкривається вся душа Нідерландів, яскрава і барвиста. Основою для квіткових «полів», служить рівний, доглянутий газон. По центру можна помістити фонтан, мініатюрний топіарий, штамбові дерево. Заміський будинок в голландському стилі не є головним акцентом, і не привертає до себе увагу, вона сфокусована на представників рослинного світу. При цьому сад і будинок повинні стати єдиним цілим, щоб гармонія не порушувалася окремими елементами.

Замість зборів використовуються насадження, які не закривають красу ділянки, а доповнюють буйство фарб. Голландський стиль саду не припускав великої кількості крупномірів та інших дерев. На території може бути кілька плодових представників світу флори, вічнозелені насадження. Якщо вони є, за ними необхідно ретельно доглядати, обрізати, підтримувати форму крони.

Сад порізаний доріжками з каменю, який також використовується в оздобленні будинку та інших будівель. Картина доповнюється малими архітектурними формами, наприклад: скульптурами, колодязем, фонтаном, вітряком, ліхтарями, альтанками.

Як не переборщити з контрастами? Тільки художній смак і талант дизайнера визначають, чому є місце в саду. Якщо вас цікавлять проекти в голландському стилі, зверніться в компанію TOPIAR - ми пропонуємо повний спектр послуг в сфері ландшафтного дизайну (проектування, озеленення, укладання газону, сервіс та обслуговування, освітлення). Фахівці продумають повну концепцію оформлення ділянки і допоможуть у створенні затишного куточка, втіленні Нідерландів, на вашій прибудинковій території.

 

Популярні статті
2022-09-27
Як вибрати місце на ділянці для басейну
Обираючи місце для басейну на ділянці, потрібно враховувати весь комплекс факторів. Звичайно, пріоритетом буде наявність вільної площі, але звертати увагу варто і на тип басейну, і на наявність комунікацій, і на розташовані поруч об'єкти.Найпростіше розібратися, як краще розмістити басейн на ділянці, можна, спільно працюючи над прое
Детальніше
2022-09-27
Ландшафтний дизайн у стилі кантрі
Мабуть, одним із найпростіших у реалізації рішень при благоустрої території буде оформлення дачної ділянки в кантрі стилі. Стиль кантрі в ландшафті виглядає природно навіть за мінімальної підготовки — але якщо до завдання докладе руку професіонал, то результат буде значно кращим.Який вигляд має ландшафт у стилі кантрі, і на що варто
Детальніше
2022-08-02
Штучний та натуральний, рулонний та посівний газон: у чому різниця і що вибрати?
При благоустрої території часто виникає питання – штучний газон чи натуральний вибрати для відкритих ділянок? Однозначної відповіді на нього немає: і штучна трава, і натуральний лужок мають свої переваги. Крім того, натуральний газон можна виростити традиційним способом або купити у вигляді рулонів – і це також варто враховувати!Тож
Детальніше
2022-07-11
10 свіжих ідей ландшафтного дизайну
Фахівці, прагнучи створювати оригінальні композиції, постійно шукають нових ідей ландшафтного дизайну для саду або присадибної території. Звичайно, є класика, що не старіє, але й актуальні тренди варті уваги.Які сучасні ідеї ландшафтного дизайну варто обміркувати, плануючи вашу ділянку, і як їх втілити в життя – розповімо у нашому о
Детальніше
2022-07-11
Сад у стилі модерн
Стриманий, лаконічний і при цьому привабливий ландшафт у стилі модерн буде сучасним не лише за назвою. Це справді найбільш актуальне рішення для благоустрою ділянки – при цьому територія буде і красивою, і комфортною.Що потрібно враховувати, плануючи озеленення у стилі модерн – розповімо у нашій статті.
Детальніше
04
Написати нам
Контактні дані
Ім'я та прізвище

як до Вас звертатися?

E-mail

ми Вам зможемо надіслати наші пропозиції

Номер телефону

номер, за яким ми зможемо з Вами зв'язатися

Повідомлення

напишіть Ваше питання