Чим удобрювати газон навесні, влітку і восени?

Написати нам

Красивий і доглянутий газон відмінно виглядає і додає парку, присадибної або присадибній ділянці. Щоб трава росла рівномірно, мала гарний смарагдовий забарвлення, важливо стежити за станом газону, вчасно вносити мінеральні добрива, стежити за бур'янами. Як удобрювати газон і чи залежить це від пори року? Розповідаємо в цій статті.

Які мінеральні елементи потрібні для підгодівлі газону?

Незважаючи на різноманітність сортів газонної трави, всім їм потрібні азот, фосфор і калій. Добрива для газону забезпечують рослинам накопичення поживних речовин, покращують клітинний метаболізм і стійкість до несприятливому середовищі. Також за допомогою калію, азоту і фосфору трава набуває густоту і красивий, насичений колір.

Як зрозуміти, що газон потребує спеціальних підгодівлі?

  • Трава дуже повільно і рідко зростає, блідне.
  • Трава стає ламкою, набуває бузково відтінок.
  • На газоні з'явилися плями від сонячних опіків.

Чим удобрити газон навесні, влітку і восени?

Навесні газон в першу чергу потребує азоті. Цей мікроелемент сприяє швидкому зростанню молодої травички. Починати підгодівлі треба після того, як зійде сніг. Ви можете об'єднувати як рідкі, так і тверді добрива.

У літній період газонна трава має потребу у великій кількості поживних речовин. Тому найпопулярнішими в цей час вважаються комплексні мінеральні добрива. Часто використовують нітроамофоску і її похідні. Оптимальний час для внесення добрив: кінець червня - початок липня.

Влітку трава блідне і дуже погано росте? Слід удобрити її калійної сіллю і фосфором. Також можна застосовувати золу з кропиви, в якій містяться багато мікроелементів.

Мета осіннього добрива - підготовка газону до холодів. Зосередьтеся на внесення калійно-фосфорних добавок. Під зиму також можна вносити гній, але не частіше, ніж раз на кілька років. Це високопоживне органічне добриво утримує азот в грунті досить довгий час. За зиму він перетворюється в живильний субстрат. Підібрати правильні сухі або рідкі добрива для газону найкраще в тандемі з фахівцем. Він проаналізує стан трави і підбере індивідуальну систему догляду за нею.

Важливі правила догляду за газоном

Крім регулярного внесення добрив, важливо регулярно видаляти бур'яни, виконувати стрижку і аерацію. Стрижка трави повинна проводиться 1 раз в тиждень. Щоб зручно було працювати, газонну траву спочатку випрямляють граблями, потім стрижуть. Не бажано стригти ділянку після дощу - мокра трава прилипає до ножів. Полив проводите 3 рази в тиждень влітку і по 1 разу навесні і восени. Зволожуйте грунт на 15 - 20 см. Бажано поливати траву ввечері або вранці.

І хоч догляд за зеленою галявиною заняття трудомістке, сподіваємося, що після прочитання нашої статті у вас все вийде. Бажаємо успіху!

Популярні статті
2022-06-21
Як доглядати газон влітку?
Регулярний догляд за газоном – запорука того, що трав'яне покриття буде щільним, здоровим, насичено-зеленим та достатньо однорідним. При цьому в літні місяці газон розвивається дуже активно і тому вимагає регулярної уваги з боку власника (або запрошених фахівців).Як доглядати газон влітку?
Детальніше
2022-06-21
Види газонів у ландшафтному дизайні
Сьогодні різні газони у ландшафтному дизайні застосовується як поодинці, так і у різноманітних поєднаннях. Уміло комбінуючи різні типи газонів, ландшафтний дизайнер може радикально змінити ділянку – причому відкриті простори будуть органічно вписані у загальну концепцію.Незважаючи на те, що вибір типу галявини зазвичай робить профес
Детальніше
2022-06-21
Газон, який не потрібно косити
Плануючи благоустрій присадибної території, власники земельних ділянок часто запитують — який газон не потребує догляду? Інтерес цілком зрозумілий: не завжди є час, сили та кошти для того, аби повноцінно доглядати трав'яне покриття. І якщо з поливом зазвичай проблем не виникає, то стрижка — найважчий етап догляду — стає головним болем власників.
Детальніше
2021-11-11
Спірея сіра у ландшафтному дизайні вашого саду
Якщо ви хочете прикрасити свій сад невибагливими, красивими та недорогими рослинами, які будуть радувати ефектним цвітінням – зверніть увагу на сіру спірею. Цей чагарник характеризується надзвичайно пишним цвітінням та безліччю видом. А ще його легко доглядати.За допомогою спіреї можна прикрасити будь-яку зону саду. Різні сорти цвітуть упродовж весняно-літнього періоду і ви зможете підіб
Детальніше
2021-11-11
Як оформити ствольні дерева: кращі ідеї
У ландшафтному дизайні присадибної ділянки важливо, щоб усі елементи виглядали впорядковано та гармонійно, а рослини були доглянутими та здоровими. Якщо говорити про дерева, це стосується не лише їхньої наземної частини, а й кореневої системи. Тому ви повинні подбати про пристовбурні круги, правильне оформлення яких зробить рослини здоровими і додадуть саду привабливості.Приствольними ко
Детальніше
04
Написати нам
Контактні дані
Ім'я та прізвище

як до Вас звертатися?

E-mail

ми Вам зможемо надіслати наші пропозиції

Номер телефону

номер, за яким ми зможемо з Вами зв'язатися

Повідомлення

напишіть Ваше питання