Чим удобрювати газон навесні, влітку і восени?
Красивий і доглянутий газон відмінно виглядає і додає парку, присадибної або присадибній ділянці. Щоб трава росла рівномірно, мала гарний смарагдовий забарвлення, важливо стежити за станом газону, вчасно вносити мінеральні добрива, стежити за бур'янами. Як удобрювати газон і чи залежить це від пори року? Розповідаємо в цій статті.
Які мінеральні елементи потрібні для підгодівлі газону?
Незважаючи на різноманітність сортів газонної трави, всім їм потрібні азот, фосфор і калій. Добрива для газону забезпечують рослинам накопичення поживних речовин, покращують клітинний метаболізм і стійкість до несприятливому середовищі. Також за допомогою калію, азоту і фосфору трава набуває густоту і красивий, насичений колір.
Як зрозуміти, що газон потребує спеціальних підгодівлі?
- Трава дуже повільно і рідко зростає, блідне.
- Трава стає ламкою, набуває бузково відтінок.
- На газоні з'явилися плями від сонячних опіків.
Чим удобрити газон навесні, влітку і восени?
Навесні газон в першу чергу потребує азоті. Цей мікроелемент сприяє швидкому зростанню молодої травички. Починати підгодівлі треба після того, як зійде сніг. Ви можете об'єднувати як рідкі, так і тверді добрива.
У літній період газонна трава має потребу у великій кількості поживних речовин. Тому найпопулярнішими в цей час вважаються комплексні мінеральні добрива. Часто використовують нітроамофоску і її похідні. Оптимальний час для внесення добрив: кінець червня - початок липня.
Влітку трава блідне і дуже погано росте? Слід удобрити її калійної сіллю і фосфором. Також можна застосовувати золу з кропиви, в якій містяться багато мікроелементів.
Мета осіннього добрива - підготовка газону до холодів. Зосередьтеся на внесення калійно-фосфорних добавок. Під зиму також можна вносити гній, але не частіше, ніж раз на кілька років. Це високопоживне органічне добриво утримує азот в грунті досить довгий час. За зиму він перетворюється в живильний субстрат. Підібрати правильні сухі або рідкі добрива для газону найкраще в тандемі з фахівцем. Він проаналізує стан трави і підбере індивідуальну систему догляду за нею.
Важливі правила догляду за газоном
Крім регулярного внесення добрив, важливо регулярно видаляти бур'яни, виконувати стрижку і аерацію. Стрижка трави повинна проводиться 1 раз в тиждень. Щоб зручно було працювати, газонну траву спочатку випрямляють граблями, потім стрижуть. Не бажано стригти ділянку після дощу - мокра трава прилипає до ножів. Полив проводите 3 рази в тиждень влітку і по 1 разу навесні і восени. Зволожуйте грунт на 15 - 20 см. Бажано поливати траву ввечері або вранці.
І хоч догляд за зеленою галявиною заняття трудомістке, сподіваємося, що після прочитання нашої статті у вас все вийде. Бажаємо успіху!