Створюємо живопліт з верби
Оформлення меж ділянки може бути красивим і дуже романтичним. Якщо вам подобається велика кількість зелені і дерев, чому б не створити красиву живопліт, використовуючи для цього саджанці верби? Це огорожу цілком в дусі сучасного еко-дизайну, а ще приносить досить багато практичної користі. У цій статті детально відповідаємо на питання про те, як вибрати відповідний сорт, як правильно висадити рослини і як підтримувати красу огорожі. Не пропустіть цікаву інформацію, яка допоможе прикрасити ваш сад!
Основні переваги живоплоту з верби
Якщо ви вирішили створити живопліт з верби, то гарантовано зможете отримати довговічний і красивий паркан, який прослужить набагато довше, ніж традиційний металевий або дерев'яний. При правильному догляді така огорожа здатна проіснувати 50 - 60 років.
Розглянемо нижче основні переваги верби:
- Фінансова доступність і невибагливість. Посадковий матеріал купувати не обов'язково, часто його можна знайти у найближчого природного або штучного водоймища. Але і ексклюзивний варіант забезпечити собі можна: сучасні магазини, де представлені товари для ландшафтного дизайну пропонують різноманіття сортів з різною формою крони.
- Іва не вимагає особливого догляду і добре приживається. А регулярний догляд за нею досить необтяжливий.
- Дуже швидке зростання. Якщо порівнювати з ялиною, то щоб отримати гарний повноцінний паркан з цієї культури доведеться почекати не менше 10 років. Суцільна стіна з верби порадує вас максимум через 2 роки.
- Пластичність. Завдяки гнучкості вербових гілок, огорожа дуже легко модернізувати і зробити густий і красивою.
Звичайно, у парканів з верби є і певні недоліки. В першу чергу те, що верба сприяє надмірному накопиченню вологи в грунті. Також огорожа дає сильну тінь, що може заважати нормальному розвитку інших культурних рослин.
Які сорти верби найкраще підходять для створення живоплоту?
Іва - дуже поширена рослина. Всього в світі налічується більше 500 видів дикої верби. Ті, які виростають поруч з людиною, найбільш відомі. До них відносяться: верба, верба і тальник. Для більшості верб характерні: вузькі листя, прозора крона, гнучкі пагони і суцвіття, візуально нагадують сережки.
Створити декоративну огорожу можна, використовуючи такі сорти:
- Гостролистий вербу. Це невелика рослина з округлою кроною росте до 10 м у висоту, має прутьевідниє гілки. Також воно невибагливо до ґрунтових характеристикам, відмінно росте на сонячних місцях, відмінно переносить загазованість грунту. До речі, гостролистого верба дуже мальовничо виглядає на газоні в якості одиничної посадки.
- Сріблясту вербу. Дане дерево може рости до 25 метрів у висоту, характеризується розлогою кроною, яка може досягати землі. Особливо ефектно листя і гілки рослини виглядають в вітряну погоду.
- Пурпурову вербу. Є дуже ефектний і витончений чагарник з тонкими гілками. Його висота не більше 2 - 4 м. Листя можуть бути блакитними, сріблясто-зеленими, сизими. А ще пурпурна верба відмінний медонос, здатний залучати бджіл своїм ароматом під час цвітіння.
- Плакучу вербу. Це дерево має красиву крону з спадаючими гілками, які схиляються прямо до землі. Його безсумнівний плюс - підвищена стійкість до низькотемпературних режимів.
Як підготувати посадковий матеріал і як найкраще доглядати за вербою?
Підготовка посадкового матеріалу не відніме багато часу. Живці для висадки в грунт можна заготовлювати навіть самостійно, аж до кінця осені. Нарізати їх треба з одно- дворічних пагонів таким чином:
- Виберіть рослина, яке має здоровий вигляд. Наріжте з нього прути, що досягають 20 - 30 см завдовжки. На кожній заготівлі залиште 5 - 7 живих нирок. Бажано робити нижній зріз косим, а діаметр верхнього зрізу не менше 0,5 см.
- Живці заготовки безпосередньо перед тим, як висаджувати їх у грунт.
- Якщо заготовка живців проводилася пізньої осені, зберегти їх до весни можна, якщо залишити в теплому приміщенні.
Перед тим, як висаджувати живопліт, переконайтеся, що місце, де вона планується добре освітлено. Оптимально, щоб сонце там було не менше 4 - 5 годин на добу. Так пагони зможуть досить швидко перейти на стадію активного зростання. Постарайтеся дотримуватися розмітки, намітивши кордону огорожі.
Можна навіть висадити рослини в 2 ряди. Саджанці треба висадити в неглибоку траншею в суміш торфу і компосту. Вносити добрива не обов'язково, але землю треба удобрити і розпушити. Не радимо переплітати пагони заздалегідь, щоб отримати щільну конструкцію. Краще зробити це через 1 - 2 роки, коли вони зміцніють і втратять первісну крихкість.
Сподіваємося, стаття була корисною і цікавою. Слідкуйте за оновленнями на нашому сайті і дізнавайтеся ще більше корисної та цікавої інформації зі світу садівництва і ландшафтного дизайну.