Геотекстиль в створенні садових доріжок
Геотекстиль - кращий спосіб захистити садові доріжки від просідання і псування плиткового покриття. Цей матеріал має виражені корисними властивостями. В першу чергу - фільтраційними. Подібна підкладка має високий рівень влагопроницаемости, не пропускаючи талу та дощову воду в обсяг підстави.
Також це хороший протівокорневих бар'єр. Полотно геотекстилю тонке, але при цьому досить щільне. Воно не дає проростати бур'янам, довго зберігає цілісність. А ще - матеріал екологічно безпечний, довговічний і міцний. У цій статті розповідаємо про те, які різновиди геотекстилю існують і як вибрати той, який підійде саме вам. Запрошуємо до прочитання!
Особливості геотекстилю та його види
Найчастіше основою для виробництва служить поліпропіленове або поліестер. Геотканина на основі поліефіру бюджетна і екологічна, але особливо чутлива до лужних і кислим середах, і, як наслідок, менш довговічна в експлуатації, ніж поліпропіленовий матеріал. Існують різновиди полотна на органічній основі, кокосово-волоконні і джутові. Їх екологічність обертається недовговічністю: ресурс не перевищує 5-6 років. Такий же термін експлуатації у сумішевих або виготовлених із вторсировини текстилей.
Ще один вид класифікації - за типом з'єднання волокон. Виробництво тканного геотекстилю здійснюється традиційним для тканин способом, коли переплітаються перпендикулярні один одному нитки качка і основи. Матеріал з високою міцністю на розтяг використовують для армування автомагістралей, підпірних стін, насипів. Для ландшафтного дизайну підходить тканий текстиль з більш низьким показником міцності. З його допомогою зміцнюють грунт, в тому числі і на схилах. Тканий матеріал не рекомендують застосовувати для фільтрації та дренажу.
При виборі відповідного матеріалу немає сенсу вивчати всі характеристики геоткані різних марок. З викладеної інформації стає ясно, який геотекстиль для садових доріжок вибрати, щоб забезпечити їх довговічність. Для облаштування доріжок кращим варіантом буде иглопробивной матеріал з щільністю 150 г на квадратний сантиметр. Відповідним якістю володіє полотно, виготовлене з первинного поліпропіленового сировини.
Як правильно працювати з геотканин
Застосування геополотна допомагає облаштувати акуратні і довговічні садові доріжки і майданчики. До того, як з'явився цей універсальний матеріал, технологія будівництва була стандартною. У грунті підготовляли поглиблення за формою доріжки, в якому формувалася піщано-гравійна подушка; поверх неї вкладалося декоративне покриття.
Правила укладання геотекстилю:
- Геополотно укладається тільки на підготовлену поверхню, вирівняну і очищену від сміття.
- Технологічно правильно стелити полотно на шар дрібного гравію (гальки). На практиці геоткань частіше укладають прямо на грунт; в цьому випадку рекомендується використовувати два або три шари.
- Оптимальна глибина укладання полотна не перевищує 35-40 см; зверху його засипають піском. Якщо геоткань укладалася на грунт, її засипають шаром щебеневої підсипки, а потім вирівнює шаром піску. В обох випадках пиріг вистоюється три-чотири дні.
- Геополотно обов'язково береться з запасом в 10-15 см, оскільки при засипці відбувається його невелика деформація за формою нижчого шару. Після монтажу бордюру виступаючі (зайві) краю полотна обрізаються.