Геотекстиль в створенні садових доріжок

Написати нам

Геотекстиль - кращий спосіб захистити садові доріжки від просідання і псування плиткового покриття. Цей матеріал має виражені корисними властивостями. В першу чергу - фільтраційними. Подібна підкладка має високий рівень влагопроницаемости, не пропускаючи талу та дощову воду в обсяг підстави.

Також це хороший протівокорневих бар'єр. Полотно геотекстилю тонке, але при цьому досить щільне. Воно не дає проростати бур'янам, довго зберігає цілісність. А ще - матеріал екологічно безпечний, довговічний і міцний. У цій статті розповідаємо про те, які різновиди геотекстилю існують і як вибрати той, який підійде саме вам. Запрошуємо до прочитання!

Особливості геотекстилю та його види

Найчастіше основою для виробництва служить поліпропіленове або поліестер. Геотканина на основі поліефіру бюджетна і екологічна, але особливо чутлива до лужних і кислим середах, і, як наслідок, менш довговічна в експлуатації, ніж поліпропіленовий матеріал. Існують різновиди полотна на органічній основі, кокосово-волоконні і джутові. Їх екологічність обертається недовговічністю: ресурс не перевищує 5-6 років. Такий же термін експлуатації у сумішевих або виготовлених із вторсировини текстилей.

Ще один вид класифікації - за типом з'єднання волокон. Виробництво тканного геотекстилю здійснюється традиційним для тканин способом, коли переплітаються перпендикулярні один одному нитки качка і основи. Матеріал з високою міцністю на розтяг використовують для армування автомагістралей, підпірних стін, насипів. Для ландшафтного дизайну підходить тканий текстиль з більш низьким показником міцності. З його допомогою зміцнюють грунт, в тому числі і на схилах. Тканий матеріал не рекомендують застосовувати для фільтрації та дренажу.

При виборі відповідного матеріалу немає сенсу вивчати всі характеристики геоткані різних марок. З викладеної інформації стає ясно, який геотекстиль для садових доріжок вибрати, щоб забезпечити їх довговічність. Для облаштування доріжок кращим варіантом буде иглопробивной матеріал з щільністю 150 г на квадратний сантиметр. Відповідним якістю володіє полотно, виготовлене з первинного поліпропіленового сировини.

Як правильно працювати з геотканин

Застосування геополотна допомагає облаштувати акуратні і довговічні садові доріжки і майданчики. До того, як з'явився цей універсальний матеріал, технологія будівництва була стандартною. У грунті підготовляли поглиблення за формою доріжки, в якому формувалася піщано-гравійна подушка; поверх неї вкладалося декоративне покриття.

Правила укладання геотекстилю:

  • Геополотно укладається тільки на підготовлену поверхню, вирівняну і очищену від сміття.
  • Технологічно правильно стелити полотно на шар дрібного гравію (гальки). На практиці геоткань частіше укладають прямо на грунт; в цьому випадку рекомендується використовувати два або три шари.
  • Оптимальна глибина укладання полотна не перевищує 35-40 см; зверху його засипають піском. Якщо геоткань укладалася на грунт, її засипають шаром щебеневої підсипки, а потім вирівнює шаром піску. В обох випадках пиріг вистоюється три-чотири дні.
  • Геополотно обов'язково береться з запасом в 10-15 см, оскільки при засипці відбувається його невелика деформація за формою нижчого шару. Після монтажу бордюру виступаючі (зайві) краю полотна обрізаються.
Популярні статті
2022-09-27
Як вибрати місце на ділянці для басейну
Обираючи місце для басейну на ділянці, потрібно враховувати весь комплекс факторів. Звичайно, пріоритетом буде наявність вільної площі, але звертати увагу варто і на тип басейну, і на наявність комунікацій, і на розташовані поруч об'єкти.Найпростіше розібратися, як краще розмістити басейн на ділянці, можна, спільно працюючи над прое
Детальніше
2022-09-27
Ландшафтний дизайн у стилі кантрі
Мабуть, одним із найпростіших у реалізації рішень при благоустрої території буде оформлення дачної ділянки в кантрі стилі. Стиль кантрі в ландшафті виглядає природно навіть за мінімальної підготовки — але якщо до завдання докладе руку професіонал, то результат буде значно кращим.Який вигляд має ландшафт у стилі кантрі, і на що варто
Детальніше
2022-08-02
Штучний та натуральний, рулонний та посівний газон: у чому різниця і що вибрати?
При благоустрої території часто виникає питання – штучний газон чи натуральний вибрати для відкритих ділянок? Однозначної відповіді на нього немає: і штучна трава, і натуральний лужок мають свої переваги. Крім того, натуральний газон можна виростити традиційним способом або купити у вигляді рулонів – і це також варто враховувати!Тож
Детальніше
2022-07-11
10 свіжих ідей ландшафтного дизайну
Фахівці, прагнучи створювати оригінальні композиції, постійно шукають нових ідей ландшафтного дизайну для саду або присадибної території. Звичайно, є класика, що не старіє, але й актуальні тренди варті уваги.Які сучасні ідеї ландшафтного дизайну варто обміркувати, плануючи вашу ділянку, і як їх втілити в життя – розповімо у нашому о
Детальніше
2022-07-11
Сад у стилі модерн
Стриманий, лаконічний і при цьому привабливий ландшафт у стилі модерн буде сучасним не лише за назвою. Це справді найбільш актуальне рішення для благоустрою ділянки – при цьому територія буде і красивою, і комфортною.Що потрібно враховувати, плануючи озеленення у стилі модерн – розповімо у нашій статті.
Детальніше
04
Написати нам
Контактні дані
Ім'я та прізвище

як до Вас звертатися?

E-mail

ми Вам зможемо надіслати наші пропозиції

Номер телефону

номер, за яким ми зможемо з Вами зв'язатися

Повідомлення

напишіть Ваше питання