Як вибрати ландшафтного дизайнера: 5 порад

Написати нам

Зробити свій сад особливим, незвичайним, яскравим - завдання не з простих. Багато власників прибудинкових ділянок намагаються обійтися власними силами і наповнити територію індивідуальністю.

Але, як показує практика, щоб отримати ідеальний результат, краще вибрати ландшафтного дизайнера. Тільки фахівець зможе розробити проект, який відповідає всім вимогам замовника, відображає ідею, де всі елементи формують загальну гармонійну картину. Він знає, як правильно організувати простір, акцентувати увагу на виграшних сторонах ділянки, приховати недоліки території. Він може створити сад, який з роками буде виглядати все краще, не вимагаючи великих фізичних і фінансових витрат на утримання. Отже, кому довірити ландшафтний дизайн на своїй присадибній території? Розбираємося.

Пошук фахівця: приватний дизайнер або студія

На ринку ландшафтного дизайну представлено безліч компаній, які спеціалізуються в цій галузі і пропонують повний комплекс послуг з благоустрою території. Їх можна знайти в інтернеті, в спеціалізованих журналах, на фестивалях і виставках. Перше важливе правило - не варто поспішати з вибором. Не поспішайте замовляти послуги ландшафтного дизайнера, складіть базу прийнятних кандидатів, почитайте відгуки про їхню роботу, ознайомтесь з виконаними проектами. Ви можете зупинитися на одному з двох варіантів:

• приватний дизайнер;

• студія ландшафтного дизайну.

У першому випадку сума за послуги буде менше, але виконання проекту може затягнутися, навіть незважаючи на те, що приватний дизайнер працює в команді. Спеціалізовані компанії і агентства об'єднують ряд фахівців, які продумують екстер'єр, втілюють його, пропонують комплекс робіт по догляду за садом.

Оцінка якості

Якщо вам потрібен ландшафтний дизайнер, зверніть увагу, що він повинен мати відповідну освіту, володіти знаннями в галузі рослинництва та інших дисциплінах. Такий фахівець допоможе з вибором культур для озеленення, підбере їх з урахуванням конкретної місцевості, зможе дотримати правила висадки. Він повинен розбиратися в ботаніці, агрохімії, геології. Важливі якості ландшафтного дизайнера:

• високий рівень просторового мислення, вміння працювати з формами, будівельними технологіями, фактурами;

• художній смак;

• творчий потенціал, багата фантазія;

• вміння не нав'язувати свою думку, а чути замовника, пропонувати способи реалізації його ідей на ділянці.

Хороший ландшафтний дизайнер повинен пояснювати свої пропозиції з благоустрою та озеленення ділянки простою, зрозумілою мовою, не вдаючись у складні терміни. З такими фахівцями працювати буде легше.

Визначення бюджету

Третє важливе правило - відмовитися від спроб заощадити. Часто ціна стає визначальним фактором при виборі дизайнера. Вартість послуг формується стихійно і залежить від проектованої площі, складності її рельєфу. Низька ціна може свідчити про те, що ви потрапили до початкуючого фахівця, який тільки напрацьовує досвід. Друга причина мінімального бюджету - «урізаний» комплект проектної документації, який виключає детальне опрацювання ландшафтного дизайну.

Один із способів заощадити - акції. Найкраще вказати запланований бюджет, професійний ландшафтний дизайнер зможе запропонувати проект з урахуванням прийнятних за ціною технологій і матеріалів для благоустрою ділянки. Якщо вам потрібен саме такий варіант, зверніться в компанію TOPIAR. Фірма пропонує повний спектр послуг в ландшафтному дизайні, може розробити проект під запланований бюджет з урахуванням ваших побажань. Фахівці виконують свою роботу якісно і в узгоджені терміни.

Ознайомитись з досвідом

Щоб зробити правильний вибір, необхідно ознайомитися з досвідом дизайнера або студії. Компанії та фахівці часто надають потенційним клієнтам портфоліо, де продемонстровані готові проекти. Плюсом буде наявність фотографій саду з інтервалом в декілька років. Це дозволить оцінити не тільки естетичну складову, але і його життєздатність, дізнатися, як змінюється територія.

Особисті зустрічі і питання

Щоб робота ландшафтного дизайнера увінчалася успіхом у вигляді ідеального втілення побажань та ідей замовника, потрібно попередньо зустрітися з фахівцем, обговорити деталі проекту. Створення саду - серйозне капіталовкладення, тому потрібно раціонально підійти до того, хто буде цим займатися. Спеціаліст бере участь не тільки в розробці проекту і втіленні його в реальність. Він працює над атмосферою ділянки і будинку, його настроєм, яке вони даруватимуть вам кожен день.

Популярні статті
2022-09-27
Як вибрати місце на ділянці для басейну
Обираючи місце для басейну на ділянці, потрібно враховувати весь комплекс факторів. Звичайно, пріоритетом буде наявність вільної площі, але звертати увагу варто і на тип басейну, і на наявність комунікацій, і на розташовані поруч об'єкти.Найпростіше розібратися, як краще розмістити басейн на ділянці, можна, спільно працюючи над прое
Детальніше
2022-09-27
Ландшафтний дизайн у стилі кантрі
Мабуть, одним із найпростіших у реалізації рішень при благоустрої території буде оформлення дачної ділянки в кантрі стилі. Стиль кантрі в ландшафті виглядає природно навіть за мінімальної підготовки — але якщо до завдання докладе руку професіонал, то результат буде значно кращим.Який вигляд має ландшафт у стилі кантрі, і на що варто
Детальніше
2022-08-02
Штучний та натуральний, рулонний та посівний газон: у чому різниця і що вибрати?
При благоустрої території часто виникає питання – штучний газон чи натуральний вибрати для відкритих ділянок? Однозначної відповіді на нього немає: і штучна трава, і натуральний лужок мають свої переваги. Крім того, натуральний газон можна виростити традиційним способом або купити у вигляді рулонів – і це також варто враховувати!Тож
Детальніше
2022-07-11
10 свіжих ідей ландшафтного дизайну
Фахівці, прагнучи створювати оригінальні композиції, постійно шукають нових ідей ландшафтного дизайну для саду або присадибної території. Звичайно, є класика, що не старіє, але й актуальні тренди варті уваги.Які сучасні ідеї ландшафтного дизайну варто обміркувати, плануючи вашу ділянку, і як їх втілити в життя – розповімо у нашому о
Детальніше
2022-07-11
Сад у стилі модерн
Стриманий, лаконічний і при цьому привабливий ландшафт у стилі модерн буде сучасним не лише за назвою. Це справді найбільш актуальне рішення для благоустрою ділянки – при цьому територія буде і красивою, і комфортною.Що потрібно враховувати, плануючи озеленення у стилі модерн – розповімо у нашій статті.
Детальніше
04
Написати нам
Контактні дані
Ім'я та прізвище

як до Вас звертатися?

E-mail

ми Вам зможемо надіслати наші пропозиції

Номер телефону

номер, за яким ми зможемо з Вами зв'язатися

Повідомлення

напишіть Ваше питання