Живий паркан. Вибір рослин, формування, посадка, рекомендації з догляду

Написати нам

 

Красиве може бути корисним і практичним. Особливо, якщо мова йде про зелену огорожу на присадибній ділянці.

Цей елемент не тільки захищає територію від чужих очей і слугує парканом, а й допомагає реалізувати ландшафтний дизайн різної складності. Він створює прекрасні умови для відпочинку, використовується як інструмент зонування простору. Для формування живоплоту недостатньо просто посадити рослини - потрібно вдало підібрати культури, вибрати час посадки, слідувати рекомендаціям по догляду. Про це та багато іншого ми розповімо далі.

Обираємо рослини

Правильно сформовані живоплоти виконують ряд корисних функцій. Вони захищають територію від вітру, шуму, пилу, створюють відчуття закритого куточка, комфортне для відпочинку і проведення часу фіто середовище. Представники рослинного світу поглинають шкідливі речовини, які містяться в повітрі, і роблять його чистішим. Які рослини вибрати для живоплоту біля вашого будинку? Слід керуватися декількома критеріями:

• стиль і колірна палітра саду. Рослини повинні вдало їх доповнювати, формувати цілісну, гармонійну картину;

• тип огорожі. Висока або середнього розміру, низька, вільно-або швидкозростаюча - варіантів кілька. І для кожного є відповідні види культур. Для високих підійдуть спірея, дерен, бирючина. Низька формується з самшиту, ягідного тису, зморшкуватої троянди, золотистої смородини. Вільно зростаюча огорожа створюється з культур, які не вимагають обов'язкового формування. Для цього підійдуть чайні троянди, шипшина, бузок, гортензія. Чи не хочете чекати? Тоді висаджуйте швидкозростаючі культури (китайський лимонник, кизил, різні види верби, хміль);

• особливості місця. На затемненій ділянці не рекомендується створювати такі види огороджень. Для зонування простору можна поставити шпалери і висадити тіньолюбні трав'янисті культури, які допоможуть в оформленні зеленого куточка.

Для створення живоплоту використовується кілька сотень видів рослин. Підійдуть деревні представники, трав'янисті багаторічники, хвойні культури, ліани, декоративно-квітучі або плодові. Можна формувати комбіновані варіанти, в яких поєднуються різні види.

Фахівці з ландшафтного дизайну допоможуть з вибором саджанців для кожного випадку, зважаючи на кліматичні особливості регіону, розташування огорожі, стиль і оформлення присадибної ділянки.

Способи посадки і підготовчі роботи

Для швидкого росту рослин потрібен родючий ґрунт. У бідний, виснажений ґрунт потрібно попередньо внести добрива. У важку, глинисту землю - крупнозернистий річковий пісок. Він зробить її більш пухкою, поліпшить проникнення повітря і вологи до кореневої системи. Інші добрива, які забезпечать швидке зростання, приживлюваність і розвиток культур, - торф, гній, компост, перегній.

Для висадки рослин рекомендується викопувати НЕ ями, а траншеї. Для однорядної - одну, для дворядної - дві. В іншому випадку культури висаджуються в шаховій послідовності Глибина формується виходячи з виду рослин: для вічнозелених або листяних - 60 см, для чагарників - 40 см, для бордюрів з низькорослих представників флори - 30 см. Ширина - 30-50 см. Точний параметр залежить від розмірів представників флори, які будуть захищати ділянку.

Посадка в один ряд підходить для формування живоплотів з хвойних дерев (ялівець, туя, ялина). Вони мають потребу в гарному освітленні, тому не варто захаращувати їх іншими культурами. Такий спосіб також відмінно підійде для вільно зростаючих представників флори, що не піддаються обрізці.

Багаторядна посадка використовується для створення щільних, непрохідних зелених огорож і «стін». Такі варіанти потребують догляду, регулярного підрізування, щоб вони зберігали свою ідеальну форму.

Особливості формування та догляд за культурами

До стрижки крони можна приступати після того, як рослини прижилися, і у них утворились пагони. Це відбувається через 1-2 роки після посадки. На першому етапі стрижці піддаються кінчики пагонів, які розташовані на бічних гілках. Таким чином формується фасадна стіна зеленої огорожі, яка потребує хорошого освітлення.

Бічні сторони повинні мати рівний зріз або розширюватися до землі. У цьому випадку вся крона дерева або чагарнику буде добре, рівномірно освітлена. Профіль підрізає кожні 1-2 роки.

Огорожу з вічнозелених рослин не рекомендується сильно підстригати, адже такі культури досить повільно ростуть. Формування зводиться до видалення бічних пагонів і старих гілок. Верхню частину краще не чіпати, поки зелений паркан не досягне потрібної висоти. Хвойні рекомендується обрізати раз на рік, в весняний сезон.

Через кілька років після посадки, коли рослини досягнуть потрібної висоти, можна приступити до формування верхньої частини. Листяні культури піддаються обрізці два рази в рік. Дорослі насадження стрижуться кожні 1,5-2 місяці. Це дозволить підтримувати їх акуратний вигляд.

Крім регулярного формування вигляду, рослинам потрібно омолодження і санітарна обрізка. Перший вид робіт полягає в повному видаленні крони або гілок з одного боку. Санітарна обрізка проводиться протягом усього періоду активного росту. Вона полягає у видаленні старих гілок, відцвілих суцвіть і плодів, проріджуванні крони.

Жива огорожа вимагає уваги і догляду. Тільки так можна зберегти її акуратний вигляд, захистити від хвороб і шкідників. У цьому допоможуть фахівці компанії TOPIAR - пропонуємо весь комплекс ландшафтних робіт: від вибору рослин до догляду за ними. З нами ваш сад завжди буде в ідеальному стані!

Популярні статті
2022-09-27
Як вибрати місце на ділянці для басейну
Обираючи місце для басейну на ділянці, потрібно враховувати весь комплекс факторів. Звичайно, пріоритетом буде наявність вільної площі, але звертати увагу варто і на тип басейну, і на наявність комунікацій, і на розташовані поруч об'єкти.Найпростіше розібратися, як краще розмістити басейн на ділянці, можна, спільно працюючи над прое
Детальніше
2022-09-27
Ландшафтний дизайн у стилі кантрі
Мабуть, одним із найпростіших у реалізації рішень при благоустрої території буде оформлення дачної ділянки в кантрі стилі. Стиль кантрі в ландшафті виглядає природно навіть за мінімальної підготовки — але якщо до завдання докладе руку професіонал, то результат буде значно кращим.Який вигляд має ландшафт у стилі кантрі, і на що варто
Детальніше
2022-08-02
Штучний та натуральний, рулонний та посівний газон: у чому різниця і що вибрати?
При благоустрої території часто виникає питання – штучний газон чи натуральний вибрати для відкритих ділянок? Однозначної відповіді на нього немає: і штучна трава, і натуральний лужок мають свої переваги. Крім того, натуральний газон можна виростити традиційним способом або купити у вигляді рулонів – і це також варто враховувати!Тож
Детальніше
2022-07-11
10 свіжих ідей ландшафтного дизайну
Фахівці, прагнучи створювати оригінальні композиції, постійно шукають нових ідей ландшафтного дизайну для саду або присадибної території. Звичайно, є класика, що не старіє, але й актуальні тренди варті уваги.Які сучасні ідеї ландшафтного дизайну варто обміркувати, плануючи вашу ділянку, і як їх втілити в життя – розповімо у нашому о
Детальніше
2022-07-11
Сад у стилі модерн
Стриманий, лаконічний і при цьому привабливий ландшафт у стилі модерн буде сучасним не лише за назвою. Це справді найбільш актуальне рішення для благоустрою ділянки – при цьому територія буде і красивою, і комфортною.Що потрібно враховувати, плануючи озеленення у стилі модерн – розповімо у нашій статті.
Детальніше
04
Написати нам
Контактні дані
Ім'я та прізвище

як до Вас звертатися?

E-mail

ми Вам зможемо надіслати наші пропозиції

Номер телефону

номер, за яким ми зможемо з Вами зв'язатися

Повідомлення

напишіть Ваше питання