Як обрати добриво для газону

Написати нам

Питанням про те, як вибрати добриво для газону і як правильно його вносити, власники галявин рідко задаються завчасно. І зовсім даремно: без своєчасної підгодівлі мінеральними речовинами газон не зможе повноцінно розвиватися. Причина проста - з кожної стрижкою частина зеленої маси видаляється, а разом з нею віддаляються і речовини, які рослини витягли з грунту. Перегниватимуть - як на дикій галявині - тут нема чому, тому обсяг внесених мінеральних речовин буде мінімальним.

Висновок - підгодовувати газон не тільки можна, а й треба. Які бувають добрива, на що впливає кожне з них і як їх правильно вносити - розберемося в нашій статті.

Що буде, якщо не удобрювати газон?

У перші пару років (якщо, звичайно, газон спочатку висівався на досить родючий грунт) - нічого. Кілька років газон може існувати на власних запасах грунту, проте з часом будуть проявлятися:

 • Лисини - ділянки, на яких трава росте не так активно.
 • Пожовклі плями.
 • Ділянки газону з більш тонкої травою.

Чим раніше ви помітите порідіння і пожовтіння газону - тим краще. А в ідеалі не варто доводити до такого розвитку подій - вносите мінеральну підгодівлю завчасно!

Різновиди добрив

Органічні добрива - компост, гній, курячий послід - не підійдуть для підгодівлі газону з цілком очевидних причин: ні їх вид, ні запах не сумісні з акуратною галявиною. Тому ми обмежимося оглядом мінеральних добрив, які можуть бути:

 • Азотними.
 • Фосфорними.
 • Калійними.

Вибір добрива залежить від того, яке завдання нам потрібно вирішити:

 • Азотні добрива вносять для поліпшення якості трав'яного покриву. Якщо вам потрібна густа трава з соковитими стеблами і листям, потрібен насичено-зелений колір - обов'язково вносите азотні добрива.
 • Фосфор також дуже важливий для розвитку газону, але функція його дещо інша. Без повноцінної фосфорної підгодівлі не зможе сформуватися потужна коренева система. Мало того, що рослини будуть недоотримувати вологу і мінеральні речовини - на ділянці буде довго формуватися дерновий шар, а значить, сам грунт буде вимиватися і видувати вітром.
 • Калій - це «елемент підтримки». Він відповідає за нормальний ріст, але головне - забезпечує високу стійкість газону до хвороб і пересихання. Якщо у вас немає можливості регулярно поливати газон, але ви хочете зберегти його в хорошому стані - збільште дозу калію в регулярній підгодівлі.

Газонні комплексні добрива: класифікація

Комплексні добрива, які використовуються при озелененні ділянок шляхом облаштування газонів, теж можна розділити на кілька функціональних груп:

 • Склади для стартовою підгодівлі вносяться перед висіванням газонної суміші на підготовлений грунт. Амофос або нітроамофос стимулюють розвиток кореневої системи і набір фітомаси.
 • Підкормові склади вносяться навесні або в весняно-літній період. Відразу після танення снігу відмінно працює азофоска, спрямовані на підвищення активності кореневої системи після зимового відпочинку. Влітку ж досить стежити за станом газону і періодично підгодовувати його складами, які містять азот і фосфор.
 • Комплексні фосфорно-калійні добрива відносяться до групи осінніх. Їх завдання - забезпечити рослини запасом речовин, потрібних для комфортної зимівлі. Їх вносять і перед висівом газону, але осіння підгодівля повинна проводитися в будь-якому випадку.

Як правильно вносити підживлення

Важливо не тільки правильно підібрати добрива, а й правильно їх вносити. Якщо ви дотримувалися наведені вище поради щодо вибору складів, то варто прислухатися і до рекомендацій по внесенню. Отже:

 • Перша підгодівля - відразу після танення снігу. Вона послужить «бустером» для росту рослин, і у вас першого серед всіх сусідів зазеленіє галявина.
 • Гранульовані склади розсипаються по газону рівномірним шаром. Бажано це робити перед дощем - тоді мінерали потраплять в грунт з дощовою водою. Ні дощу - не проблема: просто включаємо на годину полив.
 • Гранульовані та рідкі склади варто вносити нема на сухий, а на зволожений грунт - а ось сама трава повинна бути сухою. Тому оптимальна схема: поливаємо - чекаємо близько години - вносимо добрива - знову поливаємо.

Дотримуйтесь цих рекомендацій - і ваш газон без додаткових зусиль з вашого боку буде залишатися густим і яскраво-зеленим.

Популярні статті
2022-09-27
Як вибрати місце на ділянці для басейну
Обираючи місце для басейну на ділянці, потрібно враховувати весь комплекс факторів. Звичайно, пріоритетом буде наявність вільної площі, але звертати увагу варто і на тип басейну, і на наявність комунікацій, і на розташовані поруч об'єкти.Найпростіше розібратися, як краще розмістити басейн на ділянці, можна, спільно працюючи над прое
Детальніше
2022-09-27
Ландшафтний дизайн у стилі кантрі
Мабуть, одним із найпростіших у реалізації рішень при благоустрої території буде оформлення дачної ділянки в кантрі стилі. Стиль кантрі в ландшафті виглядає природно навіть за мінімальної підготовки — але якщо до завдання докладе руку професіонал, то результат буде значно кращим.Який вигляд має ландшафт у стилі кантрі, і на що варто
Детальніше
2022-08-02
Штучний та натуральний, рулонний та посівний газон: у чому різниця і що вибрати?
При благоустрої території часто виникає питання – штучний газон чи натуральний вибрати для відкритих ділянок? Однозначної відповіді на нього немає: і штучна трава, і натуральний лужок мають свої переваги. Крім того, натуральний газон можна виростити традиційним способом або купити у вигляді рулонів – і це також варто враховувати!Тож
Детальніше
2022-07-11
10 свіжих ідей ландшафтного дизайну
Фахівці, прагнучи створювати оригінальні композиції, постійно шукають нових ідей ландшафтного дизайну для саду або присадибної території. Звичайно, є класика, що не старіє, але й актуальні тренди варті уваги.Які сучасні ідеї ландшафтного дизайну варто обміркувати, плануючи вашу ділянку, і як їх втілити в життя – розповімо у нашому о
Детальніше
2022-07-11
Сад у стилі модерн
Стриманий, лаконічний і при цьому привабливий ландшафт у стилі модерн буде сучасним не лише за назвою. Це справді найбільш актуальне рішення для благоустрою ділянки – при цьому територія буде і красивою, і комфортною.Що потрібно враховувати, плануючи озеленення у стилі модерн – розповімо у нашій статті.
Детальніше
04
Написати нам
Контактні дані
Ім'я та прізвище

як до Вас звертатися?

E-mail

ми Вам зможемо надіслати наші пропозиції

Номер телефону

номер, за яким ми зможемо з Вами зв'язатися

Повідомлення

напишіть Ваше питання