Дрібно листі дерева в саду. Породи та їх особливості

Написати нам

Рослинна композиція - прикраса будь-якого саду. Вона додає йому фарб і свіжості. На прибудинковій території можуть бути різні культури, щоб композиція виглядала натурально і природньо, не варто обмежуватися вічнозеленими культурами.

Ландшафтний дизайн передбачає використання різних рослин, включаючи дрібнолисті породи дерева. Які саме? Детальніше про це - далі.

Березовий міні-гай

Витончена береза ​​- один з найпоширеніших варіантів. У наших широтах найкраще приживаються два її види:

  • повисла. Прекрасно почуває себе в будь-яких ґрунтах, так як відрізняється невибагливістю до землі. Створює прекрасні комбінації з хвойними. Використовується в одиночній посадці, для оформлення алеї або в чистих біогрупах;
  • пухнаста або біла. Добре росте на різних ґрунтах, але найкраще почувається на зволоженому ґрунті. Особливість цього виду - НЕ плакуча форма. У неї - білосніжні, гладкі стовбури, які будуть чудово виглядати в ландшафтному дизайні. Ідеально підходить для створення лісового масиву, прекрасно виглядає в комбінації з горобиною і невисокими хвойними.

Якщо ви вибираєте березу для озеленення території, потрібно пам'ятати, що вона погано переносить осінню посадку. Кращий час - весна. Посадка саджанців зі сформованими невеликими листочками після настання тепла допоможе дереву прижитися і зміцнітись до холодів.

Верби для декоративних і рекреаційних цілей

Верби деревовидного і чагарникового виду мають досить широкий діапазон застосування. Найкраще місце для посадки - близько води. Вони відмінно приживаються, прекрасно переносять обрізку, не вимагають складного догляду. Який вид дерева вибрати для своєї ділянки? Розберемося з основними представниками цієї породи.

Біла або вітла - це велике дерево, яке в зрілому віці досягає величезних розмірів. Плакуча форма представника дозволяє використовувати його в одиночних посадках. Але цей варіант підходить для просторих ділянок. У маленькому саду вона захарастить весь простір, затьмарить собою інших його зелених «мешканців».

Ламка або верба - дерево з кроною кулястої форми. Вона з'являється у зрілого дерева. Для посадки слід використовувати вже сформовані екземпляри, куплені в надійних розплідниках.

П`ятитичінкова верба, також відома як лавролистна, відрізняється від інших видів своїм листям. Листя у дерева блискуче. Їх форма і блиск роблять вербу схожою на благородний лавр.

Козина - лісовий вид, який часто утворює композиції з осикою та вільхою. У дерева - плакуча форма і крона зі звисаючими пагонами. Вся краса рослини проявляється ранньою весною, коли на ній утворюються золотисті цвітіння. Але ця особливість характерна виключно для чоловічих екземплярів.

Тополя та його різновиди

Тополя - далеко не екзотичне дерево, але і його можна використовувати в озелененні паркової зони або прибудинкової території. Чорний вид - це велике дерево, яке росте переважно на берегах річки. Воно також використовується для облагороджування парків і лісопарків. Йому притаманна морозо- і посухостійкість, воно прекрасно переносить обрізку і формування.

Біла тополя - високе благородне дерево з глибокою, добре розвиненою кореневою системою. Воно добре росте тільки на родючих зволожених ґрунтах. Цей вид не переносить обрізку, розвивається сам по собі. У декоративних цілях використовуються спеціальні форми: куляста, плакуча, сніжно-біла.

Сьогодні не обов'язково зупинятися на цих поширених видах тополі. Широко використовуються північноамериканські сорти і гібриди. Наприклад, для алейної або групової посадки підійде берлінська. Це вид з пірамідальної формою крони, що характеризується морозостійкістю.

Різновиди і особливості вільхи

Сіра вільха вважається малоцінною породою. Її рідко використовують в озелененні і вирощують переважно для отримання деревини. А чорна або клейка вільха - красиве, благородне дерево. Вона росте на заболоченій місцевості. Дерева в групах схожі на мангрові ліси, які утворюються в приливній зоні океанів. Чорна вільха вимагає родючих ґрунтів і невеликої кількості вологи. Її насичений зелений колір зберігається до пізньої осені.

Якщо вам потрібна допомога з вибором і посадкою дерев на вашій ділянці, скористайтеся послугами компанії TOPIAR. Фахівці порекомендують культури для озеленення виходячи з кліматичних умов і рельєфу місцевості, ваших побажань і площі території. Ваша ділянка перетвориться на райський куточок з деревами, які наповняють атмосферу свіжістю і створюють тінь для комфортного відпочинку в спекотний день.

Популярні статті
2022-09-27
Як вибрати місце на ділянці для басейну
Обираючи місце для басейну на ділянці, потрібно враховувати весь комплекс факторів. Звичайно, пріоритетом буде наявність вільної площі, але звертати увагу варто і на тип басейну, і на наявність комунікацій, і на розташовані поруч об'єкти.Найпростіше розібратися, як краще розмістити басейн на ділянці, можна, спільно працюючи над прое
Детальніше
2022-09-27
Ландшафтний дизайн у стилі кантрі
Мабуть, одним із найпростіших у реалізації рішень при благоустрої території буде оформлення дачної ділянки в кантрі стилі. Стиль кантрі в ландшафті виглядає природно навіть за мінімальної підготовки — але якщо до завдання докладе руку професіонал, то результат буде значно кращим.Який вигляд має ландшафт у стилі кантрі, і на що варто
Детальніше
2022-08-02
Штучний та натуральний, рулонний та посівний газон: у чому різниця і що вибрати?
При благоустрої території часто виникає питання – штучний газон чи натуральний вибрати для відкритих ділянок? Однозначної відповіді на нього немає: і штучна трава, і натуральний лужок мають свої переваги. Крім того, натуральний газон можна виростити традиційним способом або купити у вигляді рулонів – і це також варто враховувати!Тож
Детальніше
2022-07-11
10 свіжих ідей ландшафтного дизайну
Фахівці, прагнучи створювати оригінальні композиції, постійно шукають нових ідей ландшафтного дизайну для саду або присадибної території. Звичайно, є класика, що не старіє, але й актуальні тренди варті уваги.Які сучасні ідеї ландшафтного дизайну варто обміркувати, плануючи вашу ділянку, і як їх втілити в життя – розповімо у нашому о
Детальніше
2022-07-11
Сад у стилі модерн
Стриманий, лаконічний і при цьому привабливий ландшафт у стилі модерн буде сучасним не лише за назвою. Це справді найбільш актуальне рішення для благоустрою ділянки – при цьому територія буде і красивою, і комфортною.Що потрібно враховувати, плануючи озеленення у стилі модерн – розповімо у нашій статті.
Детальніше
04
Написати нам
Контактні дані
Ім'я та прізвище

як до Вас звертатися?

E-mail

ми Вам зможемо надіслати наші пропозиції

Номер телефону

номер, за яким ми зможемо з Вами зв'язатися

Повідомлення

напишіть Ваше питання