Які квіти підійдуть для альпійської гірки?

Написати нам

Плануючи закладку альпійської гірки, потрібно заздалегідь продумати, які рослини ви будете висаджувати. Навіть при оформленні невеликого рокарію, в якому центральною «дійовою особою» є самі камені, правильно підібране озеленення вкрай важливе. Ну, а якщо ви закладаєте велику кам'яну композицію — то підібрати квіти для альпійської гірки і подумати про те, як ви будете за ними доглядати, варто ще на етапі проектування.

Що потрібно врахувати, обираючи квіти для альпійської гірки?

Обираючи дизайн галявини або формуючи клумбу, ми завжди шукаємо рослини, які найкраще приживуться на цій ділянці. Цей же принцип потрібно використовувати, обираючи квіти для альпійської гірки: умови тут будуть специфічними, і не всяка рослина буде почуватися добре.

При підборі квітів для альпійської гірки варто враховувати такі фактори:

 • Розміщення альпінарію. Якщо гірка повністю знаходиться на відкритій ділянці, то для тіньолюбних видів залишається зовсім небагато місця — під великими скелями. Якщо ж частина композиції затінена високими деревами — то тіньолюбні квіти для альпійської гірки можуть становити значну частину флори.
 • Наявність джерел вологи. Невеликий ставок, струмок або просто зволожений ґрунт в нижній частині альпінарію дозволять урізноманітнити рослинність. Вологолюбні квіти для альпійської гірки висаджують саме в таких місцях — на верхніх ярусах і між камінням їм буде некомфортно.
 • Кольорову гаму. Не завжди яскраві квіти для альпійської гірки будуть доречними. Є варіанти ландшафтного дизайну, які припускають мінімум яскравих акцентів — для них підійдуть рослини з невеликими квітами, але з великими листками чи дрібним густим листям.
 • Крім того, варто також взяти до уваги такий параметр як автентичність. Хочете зробити «справжній» альпінарій? На жаль, багато квітів для альпійської гірки використовувати не вийде — вони просто не характерні для альпійської флори. Втім, такі вимоги до автентичності висуваються вкрай рідко, тому при оформленні альпійських гірок використовуються квіти з усього світу.

Ще один фактор, який враховують, підбираючи відповідні квіти для альпійської гірки — ярусність. Для дотримання ярусності всю композицію потрібно умовно розділити на три частини по вертикалі — і обирати квіти для альпійської гірки з урахуванням ярусу.

Нижній ярус альпінарію

Нижні яруси альпінарію, його основа і «подушка» — це найвологіша частина. Саме тут можна сформувати щільний покрив з рослин, тому для нижнього ярусу квіти для альпійської гірки підбирати, напевно, найпростіше.

Тут відмінно себе почувають:

 • Ломикамені самих різних видів.
 • Різуха.
 • Моховатка шиловидна.
 • Ліатріс.
 • Барвінок.
 • Чебрець.

Крім повзучих і грунтопокривних квітів для альпійської гірки можна висаджувати в нижній частині альпінарію і мініатюрні хвойні рослини — аби згодом вони не закривали саму композицію.

Середній ярус

В середньому ярусі будуть доречні сонцелюбні квіти для альпійської гірки, які при цьому витримують періодичне затінення. Вимогливість до вологи залежить від характеристик субстрату — іноді через властивості ґрунту навіть в середній частині альпінарію приживаються лише посухостійкі види.

Кого висадити тут? В середньому ярусі будуть цілком доречними такі квіти для альпійської гірки:

 • Чистеці — шерстистий і прямостоячий.
 • Флокс шилоподібний.
 • Анафаліс.
 • Обрієта культурна.
 • Сонцецвіт монетчатий.

Всі ці квіти для альпійської гірки не лише красиво квітнуть, а й мають привабливе листя.

Верхній ярус

Зрештою,  обираючи квіти для альпійської гірки, що будуть висаджені на верхньому ярусі, віддають перевагу рослинам з хорошою стійкістю до посухи та високою потребою в сонячних променях. Перше місце будь-якого рейтингу очевидне — це едельвейс альпійський, який живе виключно на освітлених ділянках, але при цьому не відрізняється вимогливістю до ґрунту (що більше каменів, то краще). Крім едельвейса підійдуть такі квіти для альпійської гірки:

 • Іберіс вічнозелений.
 • Гвоздика багаторічна.
 • Чебрець повзучий.

Ці та інші квіти для альпійської гірки будуть відмінною прикрасою скельної композиції. Правильно обираючи рослини і старанно за ними доглядаючи, ви вже через пару років після закладки отримаєте практично бездоганний шматочок Альп у вас на ділянці. 

Популярні статті
2022-09-27
Як вибрати місце на ділянці для басейну
Обираючи місце для басейну на ділянці, потрібно враховувати весь комплекс факторів. Звичайно, пріоритетом буде наявність вільної площі, але звертати увагу варто і на тип басейну, і на наявність комунікацій, і на розташовані поруч об'єкти.Найпростіше розібратися, як краще розмістити басейн на ділянці, можна, спільно працюючи над прое
Детальніше
2022-09-27
Ландшафтний дизайн у стилі кантрі
Мабуть, одним із найпростіших у реалізації рішень при благоустрої території буде оформлення дачної ділянки в кантрі стилі. Стиль кантрі в ландшафті виглядає природно навіть за мінімальної підготовки — але якщо до завдання докладе руку професіонал, то результат буде значно кращим.Який вигляд має ландшафт у стилі кантрі, і на що варто
Детальніше
2022-08-02
Штучний та натуральний, рулонний та посівний газон: у чому різниця і що вибрати?
При благоустрої території часто виникає питання – штучний газон чи натуральний вибрати для відкритих ділянок? Однозначної відповіді на нього немає: і штучна трава, і натуральний лужок мають свої переваги. Крім того, натуральний газон можна виростити традиційним способом або купити у вигляді рулонів – і це також варто враховувати!Тож
Детальніше
2022-07-11
10 свіжих ідей ландшафтного дизайну
Фахівці, прагнучи створювати оригінальні композиції, постійно шукають нових ідей ландшафтного дизайну для саду або присадибної території. Звичайно, є класика, що не старіє, але й актуальні тренди варті уваги.Які сучасні ідеї ландшафтного дизайну варто обміркувати, плануючи вашу ділянку, і як їх втілити в життя – розповімо у нашому о
Детальніше
2022-07-11
Сад у стилі модерн
Стриманий, лаконічний і при цьому привабливий ландшафт у стилі модерн буде сучасним не лише за назвою. Це справді найбільш актуальне рішення для благоустрою ділянки – при цьому територія буде і красивою, і комфортною.Що потрібно враховувати, плануючи озеленення у стилі модерн – розповімо у нашій статті.
Детальніше
04
Написати нам
Контактні дані
Ім'я та прізвище

як до Вас звертатися?

E-mail

ми Вам зможемо надіслати наші пропозиції

Номер телефону

номер, за яким ми зможемо з Вами зв'язатися

Повідомлення

напишіть Ваше питання