Яка альпійська гірка вам підійде?

Написати нам

Повноцінне облаштування ділянки заміського будинку передбачає і її озеленення. Та іноді, щоб урізноманітнити пейзаж, власники вирішують не обмежуватися клумбами й газонами, а облаштувати альпійську гірку (альпінарій). За професійного підходу до закладки основу і вибору рослин така гірка може стати справжньою перлиною ландшафту — проте все впирається у деталі. Облаштування альпінаріїв — це ціла наука, тому тут ми спробуємо розібратися в базових питаннях.

Отже, яку ж альпійську гірку обрати для дачі або заміської ділянки?

Типи альпійських гірок: обираємо підходящу

Для початку — що ж являє собою альпійська гірка? Як виходить з назви, це має бути штучно створений фрагмент гірського ландшафту. За основу зазвичай береться доволі приваблива і різноманітна флора альпійських лугів — в цьому випадку яскраві плями рослин чудово контрастують з масивними валунами.

Залежно від конфігурації основи альпійські гірки можна умовно поділити на кілька різновидів:

  • Гірський схил. Класичне рішення, яке потребує хіба що наявності цього самого схилу (його можна сформувати штучно). На схилі розміщуються валуни, між якими висаджують ялівець і карликові сосни.
  • Скеля. Обов'язково умова для облаштування такої альпійської гірки — наявність великих каменів, які будуть імітувати скельний вихід і слугувати центральним елементом композиції. Рослини тут лише відтіняють красу каменю, тому висаджувати слід в основному низькорослі види.
  • Долина. Досить масштабна альпійська гірка, що формується за допомогою двох схилів з доріжкою між ними. Великі рослини висаджуються на схилах долини на різних рівнях, трав'янистий покрив може бути практично суцільним.
  • Ущелина. Аналог долини, але при цьому більш вузький і глибокий. Нижня частина ущелини має добре проглядатися, але доріжку там прокладають тільки за умови дуже великої площі альпійської гірки.
  • Лісовий яр. Якщо в саду є западина або інший перепад рельєфу — їх можна поглибити і перетворити на альпійську гірку. Схили штучного «яру» прикрашають «вивернутими з землі» валунами. Вибір рослин — від мохів до низькорослих сосен.
  • Болото. Якщо ділянка знаходиться в низині, то центральну частину альпійської гірки практично будь-якого типу можна прикрасити водоймою. Для цього формується поглиблення, до якого підводиться джерело води (важливо зберегти максимальну природність рельєфу). Краї «болота» засаджують осокою або іншими вологолюбними рослинами.

При виборі типу альпійської гірки практично завжди доводиться виходити з наявних на ділянці умов. Присутність схилів та інших елементів рельєфу істотно спрощує завдання — що природніше виглядатиме композиція, то органічніше вона впишеться у ландшафт. Крім того, потрібно враховувати можливості догляду за альпійською гіркою — якщо у вас немає часу на періодичне приведення до ладу  «болота» або «ущелини», то варто обмежитися найпростішими, але не менш ефектними варіантами.

Рокарій: альтернатива альпійській гірці

У всіх описаних вище альпійських гірок є одна особливість — вони займають досить велику площу. Альпінарій взагалі виглядає ефективно лише тоді, коли він посідає центральне місце в ландшафті — але така альпійська гірка вимагає вкладень і на етапі створення, і при догляді за рослинами.

Чи означає це, що від альпійської гірки на невеликих ділянках варто відмовитися? В жодному разі: чудовою альтернативою їй може виступити рокарій. По суті, рокарій — це «альпійська гірка в мініатюрі», невеликий майданчик, прикрашений каменями і рослинами.

 Найпростіший рокарій — це група валунів, між якими висаджуються невеликі кущики і сукуленти. Однак якщо площа дозволяє, рокарій можна розмістити на кількох терасах схилу або об'єднати з невеликою водоймою. Кілька рокаріїв у різних стилях, розташованих «стратегічних точках», часто виглядають привабливіше за одну велику альпійську гірку — та й у створенні вони будуть набагато простішими.

Втім, рокарій — це все ж компроміс. Тож якщо площа ділянки і можливості дозволяють — вивчайте наведені на фото приклади і обирайте ту альпійську гірку, яка вам до душі!

Популярні статті
2022-09-27
Як вибрати місце на ділянці для басейну
Обираючи місце для басейну на ділянці, потрібно враховувати весь комплекс факторів. Звичайно, пріоритетом буде наявність вільної площі, але звертати увагу варто і на тип басейну, і на наявність комунікацій, і на розташовані поруч об'єкти.Найпростіше розібратися, як краще розмістити басейн на ділянці, можна, спільно працюючи над прое
Детальніше
2022-09-27
Ландшафтний дизайн у стилі кантрі
Мабуть, одним із найпростіших у реалізації рішень при благоустрої території буде оформлення дачної ділянки в кантрі стилі. Стиль кантрі в ландшафті виглядає природно навіть за мінімальної підготовки — але якщо до завдання докладе руку професіонал, то результат буде значно кращим.Який вигляд має ландшафт у стилі кантрі, і на що варто
Детальніше
2022-08-02
Штучний та натуральний, рулонний та посівний газон: у чому різниця і що вибрати?
При благоустрої території часто виникає питання – штучний газон чи натуральний вибрати для відкритих ділянок? Однозначної відповіді на нього немає: і штучна трава, і натуральний лужок мають свої переваги. Крім того, натуральний газон можна виростити традиційним способом або купити у вигляді рулонів – і це також варто враховувати!Тож
Детальніше
2022-07-11
10 свіжих ідей ландшафтного дизайну
Фахівці, прагнучи створювати оригінальні композиції, постійно шукають нових ідей ландшафтного дизайну для саду або присадибної території. Звичайно, є класика, що не старіє, але й актуальні тренди варті уваги.Які сучасні ідеї ландшафтного дизайну варто обміркувати, плануючи вашу ділянку, і як їх втілити в життя – розповімо у нашому о
Детальніше
2022-07-11
Сад у стилі модерн
Стриманий, лаконічний і при цьому привабливий ландшафт у стилі модерн буде сучасним не лише за назвою. Це справді найбільш актуальне рішення для благоустрою ділянки – при цьому територія буде і красивою, і комфортною.Що потрібно враховувати, плануючи озеленення у стилі модерн – розповімо у нашій статті.
Детальніше
04
Написати нам
Контактні дані
Ім'я та прізвище

як до Вас звертатися?

E-mail

ми Вам зможемо надіслати наші пропозиції

Номер телефону

номер, за яким ми зможемо з Вами зв'язатися

Повідомлення

напишіть Ваше питання