Лілії в ландшафтному дизайні
Лілія - красиве і величне цибулинна рослина, яка квітне в червні-липні великими квітами різних відтінків і забарвлень. Деякі лілії, наприклад, орієнтальні володіють сильним природним ароматом і наповнюють сад пахощами.
Всупереч поширеному стереотипу, що доглядати за ліліями дуже складно, ця теза не відповідає дійсності. Якщо знати особливості вирощування цих цибулинних, своєчасно пересаджувати їх, захищати від шкідників і хвороб, лілії будуть себе відмінно відчувати. Але виникає й інше питання - як правильно висаджувати лілії, щоб вони стали справжньою окрасою саду? На це питання відповідаємо нижче.
Де найкраще посадити лілії?
Оптимальне місце для посадки лілій - то, яке захищене від вітру. Бажано, щоб клумба мала височина або ухил, що запобіжить застою талої або дощової води. Важливо, щоб нижня частина рослини перебувала в тіні, а верхня - на сонце. Тому поруч рекомендуємо посадити декоративні трави або низькорослі багаторічні рослини.
Грунт під лілії повинна бути помірно кислотної. При підвищеній кислотності обов'язково удобрити грунт деревною золою або крейдою. Так як коріння лілій йдуть в глибину на 1 м і більше, забезпечте їм пісочний дренаж.
Як правильно доглядати за ліліями? Запам'ятайте ці прості поради:
- Кращий час для посадки - це травень або вересень. Цибулини, посаджені влітку, найчастіше засихають від спеки або уражаються хворобами.
- Щоб мінімізувати ризик грибкових захворювань, вимочіть лілії в марганцівці.
- На дно лунки бажано насипати пісок, яким в подальшому ховається цибулина. Поверх присипте землею.
- Відстань між цибулинами лілій при посадці не повинно бути менше, ніж 25 см.
- У період активного росту і цвітіння лілій необхідно регулярно їх поливати, щоб грунт був помірно вологої. Щоб уникнути появи опіків на листках, воду слід лити тільки під корінь.
- Підгодовувати квіти бажано комплексними мінеральними добривами.
- Для запобігання вимерзання цибулин укрийте їх опалим листям.
- Розмножити лілію можна різними способами: використовуйте для цього деленки, цибулинки, почколуковічкі, наземні дітки, живці.
Лілії в групі
Групові посадки лілій виглядають дуже красиво і нарядно, так як ці цибулинні самі по собі самодостатні. Дуже вдало виглядає різних сортів однієї групи, посаджених двома або трьома ярусами. Такий багатоярусний масив лілій виглядає дуже ефектно. На передньому фоні рекомендуємо висадити низькорослі сорти, наприклад - азіатські лілії.
Бажано, щоб самий нижній ярус лілій зацвітає першим, а потім вже починали цвісти середній і високий ярусу посадки - їх формують з високорослих орієнтальних або ОТ-гібридів лілій. Настійно рекомендуємо розділити яруси лілій іншими рослинами, наприклад - хвойними кущами.
Лілії та багаторічники
З усіх садових квітів найкраще поєднуються з півоніями, які цвітуть раніше лілій і мають пишним листям високій декоративності - вона служить фоном для лілій, незалежно від того, висаджені вони спереду або ззаду. До речі, перед півоніями можна висадити групу низькорослих рослин, наприклад, флоксів.
А ось з трояндами і ірисами лілії краще за все не висаджувати: композиційне пляма буде занадто перенасиченим. Непоганий партнер для лілій з багаторічних рослин - флокси. Сланкі сорти флокса блакитного або ніжно-бузкового відтінку, квітучі ранньою весною, сформують непоганий фон для підростаючих пагонів лілії. Влітку ж блискучі шкірясті листя флоксів створять своєрідний бордюр на передньому плані посадки з лілій.
Добре виглядають на клумбі з ліліями невисокі багаторічні рослини з квітами або суцвіттями білого кольору, наприклад, иберис. Те ж саме можна сказати про аліссума, який поступово сформує перед ліліями гарний зелений килимок.
Сподіваємося, стаття була корисною і цікавою. Слідкуйте за оновленнями нашого блогу і дізнавайтеся ще більше цікавого зі світу ландшафтного дизайну.