Роза в ландшафтному дизайні: особливості поєднання з хвойними насадженнями
Клумби з хвойними і трояндами красиво виглядають в будь-якому саду і улюблені багатьма квітникарями. Роза - справжня королева красивоквітучих рослин, що вражає великою кількістю форм, кольорів, сортів. Її безперечна перевага - здатність до тривалого цвітіння протягом усього теплого сезону.
Якщо ви не хочете морочитися постійним пошуком сезонних партнерів для своїх прекрасних троянд, оптимальний варіант - клумба з трояндами і хвойниками, органічно доповнюють і обрамляють красу троянд. Хвойні рослини мають безліч переваг. Вони невибагливі до погодних умов, дають тінь і поглинають пил завдяки своїй кроні. З іншого боку - хвойники оздоровлюють грунт, завдяки ароматичним властивостям здатні відлякувати багатьох шкідників.
На тлі темно-зеленою, жовтою, смарагдовою, сріблястою або жовтуватою хвої, троянди виглядають просто дивовижно. Вони здаються ще більш пишними, яскравими привабливими. Крім того, хвойні рослини допомагають вирішити й інші завдання квітникаря - прикрити недостатньо декоративні стіни, створити живопліт, розмежувати зони саду, ефектно оформити доріжки.
Які хвойники краще всього поєднуються з трояндами?
Хвойних дерев і чагарників, як і сортів троянд, дуже багато. Які з них найбільш невибагливі, прості в догляді і відмінно виглядають в тандемі з трояндами? Створити розарій з хвойними можна, використовуючи такі рослини:
- Ялівець. Буває як високим, так і низькорослим, відмінний варіант для обрамлення клумб або створення бордюру.
- Туя. Відмінно переносить формовку і обрізку, легко перетворюється в куб або куля.
- Ялиця. Її карликові сорти дивовижно виглядають на клумбах з трояндами.
- Карликова сосна. Дуже декоративна, відрізняється дуже приємним, сильним ароматом, який чудово поєднується з ніжним запахом троянд.
- Блакитна ялина. Добре зростає, має неймовірно красиву блакитнувату хвою.
- Тис. З трояндами добре поєднуються і ніжна, салатова хвоя і яскраві ягідки цього чагарнику.
Чому багато любителів квітів садять хвойні і троянди разом? В першу чергу тому, що вони багаторічники, здатні відтіняти красу один одного. Але ще й через схожих вимог до грунту і догляду.
Троянди і хвойні в ландшафтному дизайні: основні правила поєднання
Як створити ідеальну композицію з троянд і хвойніков? В першу чергу, вивчіть досвід ландшафтних дизайнерів і вивчіть фотографії клумб, де присутні ці рослини. Найпопулярніший варіант - клумба компактного розміру, де хвойники розміщуються колами або рядами, а їх розміри підбираються по наростаючій.
У країв клумби бажано висаджувати самі низькорослі рослини, а середній ряд - заповнити карликовими деревами. Центр композиції віддайте досить високого дерева, наприклад - туї. Трояндами рекомендуємо заповнювати проміжки. Які квіти поєднуються з трояндами на клумбі? Ви можете використовувати однорічники, дворічники, багаторічники, наприклад - ароматні гвоздики, наперстянку, дельфініум.
Інші популярні варіанти, які виглядають дуже мальовничо:
- Двох'ярусне клумба, яку створюють з хвойніков одного виду, але різних сортів, в тому числі по висоті. Наприклад, зовнішній ярус клумби формують з карликової ялиці, а внутрішній - зі звичайної. Троянди між ярусами допоможуть розставити додаткові кольорові акценти і зробити композицію контрастною.
- Фігурна клумба. Для її облаштування підбираються рослини різної висоти, які висаджуються поруч один з одним. Між сусідніми кущами і деревами повинен бути великий розкид по висоті. Біля великих хвойніков можна висадити лишайники і мох.
Які троянди найкраще використовувати на клумбі з хвойними? Будь-які! Важливо, щоб вони вдало вписувалися в клумбу і подобалися вам. Але окреме місце займають почвопокривні троянди в дизайні саду. Вони ростуть невисокими і складаються з безлічі ароматних бутонів самих різних забарвлень, ніби покриває грунт, довго цвітуть. З їх допомогою ви зможете заповнити проміжки між хвойними, розставити красиві кольорові акценти, домогтися цілісності композиції.
Як зробити ідеальну клумбу з першого разу? Для цього вам знадобиться серйозно підготуватися до процесу. Спочатку спробуйте накреслити план майбутнього розарію із зазначенням масштабу, при необхідності відкоригуйте свій план.
Периметр майбутньої клумби треба обов'язково заповнити цеглою, камінчиками, щебенем. Потім - розмітьте місця, де ви посадите кожен кущик і приступайте безпосередньо до висадки. На дно посадочних ямок не забудьте насипати трохи камінчиків - це дренажний шар, завдяки якому волога не буде застоюватися біля коріння. Після підготовчих робіт висадіть троянди і хвойні, заповнивши ями живильної почвосмесью. Замульчуйте прикореневу зону кожної рослини.
Особливості догляду за трояндами і хвойниками в саду
Щоб ці рослини радували вас якомога довше, рекомендуємо не нехтувати основними правилами догляду. Важливо уникнути підгоряння хвої і листя від яскравого сонця, над саджанцями можна встановити захисні екрани.
Протягом усього теплої пори року саджанці хвойників поливають рідко - 2-3 рази на місяць, але рясно. Підгодовують їх біогумусом або компостом, вносячи його по 5 кг на кожен квадратний метр. Упор роблять на калій і фосфор, але не азот. Іноді з'являється жовтизна хвої, викликана нестачею магнію, який бажано вносити в превентивних цілях. Також хвойні треба періодично обрізати.
Троянди погано переносять велику кількість бур'янів, тому треба всипати грунт навколо них дрібним гравієм або щебенем. До речі, це забезпечить додатковий захист кущах в теплу пору року. Ніжні пагони троянд схильні до навали попелиці та інших шкідників. Комахи можуть пошкоджувати і молоду хвою сусідніх кущів і дерев. Попередити навала шкідників можна, використовуючи інсектициди від надійних виробників.
Відзначимо, що полив троянд необхідний більшою мірою, ніж хвойники. Якщо деревця та кущі з пишною хвоєю можна полити всього кілька разів на місяць, то під троянди воду ллють тоді, коли підсихає грунт. Бажано це робити пізно ввечері або рано вранці, щоб не нашкодити і не обпекти ніжні пелюстки.
Сподіваємося, стаття була корисною і цікавою і ви вже придумали, як прикрасити свою ділянку за допомогою хвойних і троянд! Ще більше актуальної інформації по темі ландшафтного дизайну в інших наших статтях!