Цікаві факти: шкідливі мінеральні добрива?

Написати нам

Користь і шкода мінеральних добрив - то, що змушує дискутувати багатьох людей. Одні стверджують, що шкоди від них набагато більше, ніж користі, інші дотримуються абсолютно протилежної точки зору. Правда полягає в тому, що для зростання і розвитку будь-яких рослин, у тому числі - трав, квітів, чагарників, необхідні поживні речовини. Який би сприятливою була грунт, але всіх корисних мікроелементів в ній просто немає.

Напевно, ви вже намагалися вирощувати квіти або овочі без застосування добрив. І навряд чи результат радував. Якщо говорити про овочах і фруктах, то продукція буде дрібної, а урожай невеликим. Що стосується рослин, то навряд чи вони стануть інтенсивно розвиватися і яскраво цвісти без підгодівлі. У цій статті спробуємо розібратися, що таке мінеральні добрива, користь і шкода від них не перебільшені?

Навіщо потрібні мінеральні добрива і не перебільшена чи їх небезпека?

Якщо ви займаєтеся садівництвом, то напевно розумієте - квіти, чагарники, газон постійно пересаджувати неможливо. І це не кажучи вже про дерева. Але коли рослина постійно знаходиться на одному місці, запаси поживних речовин в грунті виснажуються. Цю ситуацію складно виправити природним шляхом. Більшість рослин просто не зможе повноцінно розвиватися без мінеральних сполук і органіки.

Якщо регулярно не виробляти мінеральні підгодівлі, грунт збідніє, а рослини ослабнуть. Чи безпечні мінеральні добрива? Якщо використовувати їх обережно, з розумом, то так. Треба використовувати тільки якісну продукцію, яка пройшла сертифікацію в нашій країні, екологічно чиста і не представляє небезпеки для птахів і корисних комах. Інші важливі правила застосування - не порушувати норм дозування і вносити препарат в грунт в підходящі терміни.

Перелічимо основні переваги мінеральних добрив:

 • Доступна вартість при високій якості кінцевого результату.
 • Помітне поліпшення врожайності.
 • Поліпшення зовнішніх характеристик вирощуваних культур.
 • Рослини стають більш стійкими до впливу різного роду шкідників.
 • Дані добавки прості в зберіганні і загальнодоступні.

Чим відрізняються мінеральні добрива від органічних?

Органічні добрива - це добрива, отримані природним шляхом і мають натуральний склад. В першу чергу, до них відноситься гній, який містить велику кількість поживних речовин. Інші види органічних добрив:

 • Розклалися екскременти птахів.
 • Торф. Багатий азотом, покращує структуру грунту.
 • Сидерати. Відновлюють родючість землі.
 • Кісткове борошно. Натуральний джерело фосфору і калію.
 • Тирса. Закісляет грунт, що благотворно впливає на деякі види рослин.
 • Перегній і компост. Відмінні органічні добрива.

На перший погляд, органіка складається з суцільних переваг. Вона доступна для сільського жителя, формується природним біологічним або хімічним шляхом, стимулює розвиток корисної мікрофлори, поліпшує вологонасичення грунту.

Але з іншого боку, органіка при всій своїй натуральності має деякі недоліки. До них, в першу чергу, віднесемо присутність в добривах гельмінтів, яєць жуків і шкідників, насіння бур'янів, що несприятливо впливає на грунт.

Основні різновиди мінеральних добрив

Сьогодні на ринку представлений великий вибір мінеральних добрив, серед яких найбільшою популярністю користуються азотні мінеральні добрива. Вони добре розчиняються у воді, можуть використовуватися в рідкій або твердій формі. Найкраще вносити їх в грунт заздалегідь, щоб корисні речовини вивільнилися до початку активного росту.

Для чого потрібен азот рослинам? В першу чергу, для правильного розвитку кореневої системи, формування нуклеїнових кислот та інших важливих сполук. Якщо азоту недостатньо, рослина може навіть загинути! З іншого боку, небезпека азотних добрив полягає в тому, що їх надлишок призводить до занадто активному росту надземної частини рослини. Зелена маса стає занадто великий, що послаблює цвітіння і плодоношення культури.

Інші види мінеральних добрив:

 • Аміачна селітра, яка збагачує грунт азотом.
 • Сечовина, що збагачує бідні грунти.
 • Сульфат калію, заповнює недоліки грунту, сприяє розвитку цибулинних.
 • Фосфорні добрива, поліпшують ріст рослин, що борються із захворюваннями і шкідниками.

Також можна використовувати комплексні добрива, штучно створені мікси, які містять велику кількість мінералів, що стимулюють ріст і плодоношення культур.

Чим небезпечні мінеральні добрива?

Мінеральні добрива за умови їхнього надлишку, здатні підвищувати рухливість токсичних елементів, збільшувати вміст солей в грунті. Але з іншого боку, мінеральні підгодівлі необхідні більшості рослин. Щоб не нашкодити культурі, собі і навколишньому середовищу, рекомендуємо дотримуватися таких рекомендацій:

 • Застосовувати в залежності від сезону. Наприклад, при дозріванні плодів рослин необхідний калій, а ось суперфосфат найкраще застосовувати при посіві.
 • Завжди ретельно вивчати інструкцію препарату і купувати його в надійному магазині.
 • Зберігайте гранули або концентрат в фабричній упаковці, в безпечному місці.

Якщо ви порушите рекомендовану дозу препарату, підвищується ризик «заморозити» корисні мікроорганізми, що знаходяться в грунті. Тому завжди строго дотримуйтеся рекомендацій виробника. Акуратним треба бути й тому, що збільшена доза мінеральних добавок може становити небезпеку для здоров'я людини, забруднювати повітря і грунтові води.

Сподіваємося на те, що стаття була корисною, цікавою і допомогла розвіяти стереотипи про крайньому шкоду мінеральної підгодівлі. А щоб дізнаватися ще більше актуальної інформації зі світу садівництва і ландшафтного дизайну, слідкуйте за оновленнями блогу. Бажаємо успіху!

Популярні статті
2022-09-27
Як вибрати місце на ділянці для басейну
Обираючи місце для басейну на ділянці, потрібно враховувати весь комплекс факторів. Звичайно, пріоритетом буде наявність вільної площі, але звертати увагу варто і на тип басейну, і на наявність комунікацій, і на розташовані поруч об'єкти.Найпростіше розібратися, як краще розмістити басейн на ділянці, можна, спільно працюючи над прое
Детальніше
2022-09-27
Ландшафтний дизайн у стилі кантрі
Мабуть, одним із найпростіших у реалізації рішень при благоустрої території буде оформлення дачної ділянки в кантрі стилі. Стиль кантрі в ландшафті виглядає природно навіть за мінімальної підготовки — але якщо до завдання докладе руку професіонал, то результат буде значно кращим.Який вигляд має ландшафт у стилі кантрі, і на що варто
Детальніше
2022-08-02
Штучний та натуральний, рулонний та посівний газон: у чому різниця і що вибрати?
При благоустрої території часто виникає питання – штучний газон чи натуральний вибрати для відкритих ділянок? Однозначної відповіді на нього немає: і штучна трава, і натуральний лужок мають свої переваги. Крім того, натуральний газон можна виростити традиційним способом або купити у вигляді рулонів – і це також варто враховувати!Тож
Детальніше
2022-07-11
10 свіжих ідей ландшафтного дизайну
Фахівці, прагнучи створювати оригінальні композиції, постійно шукають нових ідей ландшафтного дизайну для саду або присадибної території. Звичайно, є класика, що не старіє, але й актуальні тренди варті уваги.Які сучасні ідеї ландшафтного дизайну варто обміркувати, плануючи вашу ділянку, і як їх втілити в життя – розповімо у нашому о
Детальніше
2022-07-11
Сад у стилі модерн
Стриманий, лаконічний і при цьому привабливий ландшафт у стилі модерн буде сучасним не лише за назвою. Це справді найбільш актуальне рішення для благоустрою ділянки – при цьому територія буде і красивою, і комфортною.Що потрібно враховувати, плануючи озеленення у стилі модерн – розповімо у нашій статті.
Детальніше
04
Написати нам
Контактні дані
Ім'я та прізвище

як до Вас звертатися?

E-mail

ми Вам зможемо надіслати наші пропозиції

Номер телефону

номер, за яким ми зможемо з Вами зв'язатися

Повідомлення

напишіть Ваше питання