Яку огорожу для винограду і інших садових ліан найкраще вибрати?

Написати нам

Кучеряві рослини улюблені багатьма садівниками України. Але щоб вони радували красивим цвітінням або соковитими плодами, треба подбати про те, щоб садові ліана мала хорошу підпірку. В першу чергу, ми розповімо про те, як вибрати огорожу для винограду, яка допоможе отримувати відмінний урожай і буде виглядати дуже декоративно. Не пропустіть цікаву і корисну інформацію!

Шпалери для виноградника

При грамотному плануванні ділянки, виноград може стати самим справжньою окрасою вашого саду. Головне, вибрати для нього правильне місце, яке буде досить просторим і добре освітленим сонцем. Розташування шпалер має бути зорієнтована строго з півночі на південь. Тільки таким чином вдасться організувати одночасне освітлення всіх кущів протягом всього сонячного дня.

Шпалер може бути кілька, але відстань між сусідніми рядами має становити два метри. Простір між рядами в цьому випадку виходить більшим, тому, якщо ділянка маленький на них можна розбивати город і садити овочі. Нижче поговоримо про конструктивні особливості шпалер.

Одноплощинні шпалери

Такі конструкції треба вибирати, якщо виноградник виступає ще і як город. Лоза, закріплена на таку конструкцію, буде рости в одній площині. Вона формується з одного ряду опор, між якими в горизонтальному положенні натягнута оцинкована металевий дріт, товщиною в три міліметри.

Дріт натягується в кілька рядів. Відстань між землею і першим рядом повинно бути не менше 40 см. У цьому випадку під час дозрівання врожаю, грона не будуть стикатися з грунтом. Наступний ряд натягується на відстані 40 см від першого ряду. Той, хто знає, як зробити огорожу для винограду, натягує не три, а п'ять, шість рядів дроту. Така шпалера, як показує практика, найбільш ефективна.

Для кріплення дроту можна використовувати різні пристосування. Вибір чогось конкретного залежить від матеріалу, з якого виготовляються стовпи. Підходять кільця, металеві скоби, цвяхи (якщо це дерево).

Стандартну конструкцію можна вдосконалювати і додавати інші елементи. Можна міняти кількість опорних стовпів і споруджувати г-подібну конструкцію. Якщо потім пустити по ній лозу, вийде створити зелений навіс, під яким можна буде влітку рятуватися від полуденного сонця. Зазвичай такі шпалери розміщуються по периметру ділянки, таким способом вивільняється внутрішній простір. Дуже популярна у садівників любителів і т-подібна модель. У неї дріт натягується НЕ поперек опор, а поверх них. Зробити це вдається завдяки установці на опори верхніх поперечин. Дріт в цьому випадку закріплюється попарно. Подібний варіант кріплення лози має свої переваги. Він дозволяє не робити кріплення молодих пагонів. Вони опиняються всередині коридору, тому самостійно чіпляються за дріт.

Двохплощинні шпалери: основна особливість конструкції

Багато фахівців, розповідаючи про те, як облаштувати виноградник на присадибній ділянці, часто радять використовувати підпірки для лози, конструкція яких знаходиться відразу в двох площинах. Звичайно, робити їх набагато складніше, і матеріалу знадобиться вдвічі більше, а це значить, вартість робіт зросте. Але цей варіант найбільше підходить для вирощування сортів, яких не потрібно вкривати на зиму.

Конструкція у двоплощинних шпалер може бути різною. Найпростіша п-образна. Вона створюється з двох площин, розташованих паралельно відносно один до одного. По суті, на одній ділянці споруджуються дві одноплощинні опори, які перетягуються дротом і з боків, і поверх опорних стовпів.

Використовуючи красиві шпалери для винограду, нескладно створювати тераси, повністю повиті лозою. Подібні об'єкти завжди виглядають дуже мальовничо. Вони допомагають насолодитися і багатим урожаєм, і декоративними можливостями зеленої рослини. Зовсім неважко завити виноград і пустити його по прямовисній стіні будинку. Для цього потрібно в неї вбити невеликі гвоздики і закріпити на низ в вертикальному положенні ту ж металеву дріт. Якщо вдасться її добре натягнути, вийде суцільна зелена стіна, здатна замаскувати непривабливі ділянки фасаду.

Популярні статті
2022-09-27
Як вибрати місце на ділянці для басейну
Обираючи місце для басейну на ділянці, потрібно враховувати весь комплекс факторів. Звичайно, пріоритетом буде наявність вільної площі, але звертати увагу варто і на тип басейну, і на наявність комунікацій, і на розташовані поруч об'єкти.Найпростіше розібратися, як краще розмістити басейн на ділянці, можна, спільно працюючи над прое
Детальніше
2022-09-27
Ландшафтний дизайн у стилі кантрі
Мабуть, одним із найпростіших у реалізації рішень при благоустрої території буде оформлення дачної ділянки в кантрі стилі. Стиль кантрі в ландшафті виглядає природно навіть за мінімальної підготовки — але якщо до завдання докладе руку професіонал, то результат буде значно кращим.Який вигляд має ландшафт у стилі кантрі, і на що варто
Детальніше
2022-08-02
Штучний та натуральний, рулонний та посівний газон: у чому різниця і що вибрати?
При благоустрої території часто виникає питання – штучний газон чи натуральний вибрати для відкритих ділянок? Однозначної відповіді на нього немає: і штучна трава, і натуральний лужок мають свої переваги. Крім того, натуральний газон можна виростити традиційним способом або купити у вигляді рулонів – і це також варто враховувати!Тож
Детальніше
2022-07-11
10 свіжих ідей ландшафтного дизайну
Фахівці, прагнучи створювати оригінальні композиції, постійно шукають нових ідей ландшафтного дизайну для саду або присадибної території. Звичайно, є класика, що не старіє, але й актуальні тренди варті уваги.Які сучасні ідеї ландшафтного дизайну варто обміркувати, плануючи вашу ділянку, і як їх втілити в життя – розповімо у нашому о
Детальніше
2022-07-11
Сад у стилі модерн
Стриманий, лаконічний і при цьому привабливий ландшафт у стилі модерн буде сучасним не лише за назвою. Це справді найбільш актуальне рішення для благоустрою ділянки – при цьому територія буде і красивою, і комфортною.Що потрібно враховувати, плануючи озеленення у стилі модерн – розповімо у нашій статті.
Детальніше
04
Написати нам
Контактні дані
Ім'я та прізвище

як до Вас звертатися?

E-mail

ми Вам зможемо надіслати наші пропозиції

Номер телефону

номер, за яким ми зможемо з Вами зв'язатися

Повідомлення

напишіть Ваше питання