Чи можна видалити пні на ділянці без корчування?

Написати нам

На вашій присадибній ділянці є пні, від яких хочеться позбутися якнайшвидше? Це поширена проблема, вирішувати яку найчастіше доводиться за допомогою спеціальної техніки. Але не завжди такі методи рентабельні, та й не кожен господар саду захоче, щоб по його газону і клумб їздили. У цій статті ми розглянемо методи, які допоможуть впоратися з пнем, що псує красу ділянки своїми руками.

Хімічні і органічні методи усунення пня, який глибоко засів в землі

Якщо ви спиляли дерево і залишився пень, щоб видалити його, можна спробувати застосовувати спеціальні засоби. Просто розсипте спеціальний препарат навколо пенька і через деякий час його коріння безслідно згниють. Але з іншого боку, треба пам'ятати, що метод шкодить грунті, роблячи її менш родючої.

Прихильники натуральності та органіки можуть спробувати позбутися від пенька, вдаючись виключно до натуральних засобів. Найчастіше для цих цілей використовують аміачну селітру. Регулярно поливайте її розчином пеньок і навколишнє його територію. Щоб прискорити процес природного розкладання, радимо просвердлити в підставі пня кілька дірок за допомогою ручного дриля. Метод, в основі якого використання селітри - бюджетний і надійний. Але щоб коріння згнили, треба не менше 1 року.

До речі, з пеньками можна впоратися за допомогою гербіцидів. Сучасні препарати на основі потужних коспонентов здатні змусити розкладатися і великі коріння. А також з часом перегниє і залишок стовбура. Причому все станеться набагато швидше, якщо пень в повному обсязі трухлявий (наприклад, пустив бічні пагони). В цьому випадку отруйні речовини активно поширюватися по всій кореневій системі і подіють. Досить розвести препарат по інструкції на упаковці і залити або в висвердлений отвір, або під коріння пня.

Спробувати знищити пень можна за допомогою мідного і залізного купоросу. Але цей спосіб підходить тільки для живих, а не трухлявих пеньків. Якщо ви знищите корінь таким чином, через 1 - 2 роки його доведеться викопувати, адже під впливом купоросу він не розкладається, а просто сильно всихає.

Народні способи знищення пня

Досить поширений спосіб боротьби з пнями грунтується на застосуванні звичайної кухонної солі. Вона вноситься під коріння у вигляді насиченого розчину. Краще обкопати пень невеликий канавою і засипати її сіллю. Землю повертають на місце і чекають, коли під впливом природних факторів сіль подіє.

Пеньок можна спробувати спалити. При цьому не доведеться обкладати його дровами. Звичайний багаття горітиме кілька днів. Прискорюють процес запальні суміші, наприклад - гас. Просочений пень буде горіти не так, як обкладений дровами. Але оскільки предмети великого обсягу і маси горять дуже погано, процес розтягнеться на кілька днів. Тому що поверхня буде тільки тліти.

Чи можна вирішити проблему якимось іншим шляхом: основні приклади нестандартних рішень

Пень на ділянці не обов'язково корчувати. Сьогодні існує цілий напрямок, в якому пні і корчі використовуються для прикраси саду. Декоративна композиція, яка складається з коренів і пнів називається Рутар.

Відмінний спосіб зробити старий пень більш декоративним - оформити його як клумбу для квітів. Там будуть відмінно себе почувати декоративні почвопокривні багаторічники, сукуленти і т.д. Або ще варіант - перетворити пеньок в ціле казкове королівство, накривши верхівку грибний капелюшком і оточивши фігурками гномів і тварин. Також можна на пні розташувати міцелій гливи або шампіньйонів. А що виросли гриби будуть харчуватися деревиною, поки повністю не знищать її. Правда займе цей процес не менше 5 - 6 років.

Таким чином, процес позбавлення від пнів або дуже трудомісткий, або дорогий. Вам доведеться або витратити велику кількість своїх сил на риття котловану і вирубання коренів або підключати спеціальну дорогу техніку. Але завжди можна спробувати хімічні методи або знищити корч із застосуванням органіки. Бажаємо успіху!

Популярні статті
2022-09-27
Як вибрати місце на ділянці для басейну
Обираючи місце для басейну на ділянці, потрібно враховувати весь комплекс факторів. Звичайно, пріоритетом буде наявність вільної площі, але звертати увагу варто і на тип басейну, і на наявність комунікацій, і на розташовані поруч об'єкти.Найпростіше розібратися, як краще розмістити басейн на ділянці, можна, спільно працюючи над прое
Детальніше
2022-09-27
Ландшафтний дизайн у стилі кантрі
Мабуть, одним із найпростіших у реалізації рішень при благоустрої території буде оформлення дачної ділянки в кантрі стилі. Стиль кантрі в ландшафті виглядає природно навіть за мінімальної підготовки — але якщо до завдання докладе руку професіонал, то результат буде значно кращим.Який вигляд має ландшафт у стилі кантрі, і на що варто
Детальніше
2022-08-02
Штучний та натуральний, рулонний та посівний газон: у чому різниця і що вибрати?
При благоустрої території часто виникає питання – штучний газон чи натуральний вибрати для відкритих ділянок? Однозначної відповіді на нього немає: і штучна трава, і натуральний лужок мають свої переваги. Крім того, натуральний газон можна виростити традиційним способом або купити у вигляді рулонів – і це також варто враховувати!Тож
Детальніше
2022-07-11
10 свіжих ідей ландшафтного дизайну
Фахівці, прагнучи створювати оригінальні композиції, постійно шукають нових ідей ландшафтного дизайну для саду або присадибної території. Звичайно, є класика, що не старіє, але й актуальні тренди варті уваги.Які сучасні ідеї ландшафтного дизайну варто обміркувати, плануючи вашу ділянку, і як їх втілити в життя – розповімо у нашому о
Детальніше
2022-07-11
Сад у стилі модерн
Стриманий, лаконічний і при цьому привабливий ландшафт у стилі модерн буде сучасним не лише за назвою. Це справді найбільш актуальне рішення для благоустрою ділянки – при цьому територія буде і красивою, і комфортною.Що потрібно враховувати, плануючи озеленення у стилі модерн – розповімо у нашій статті.
Детальніше
04
Написати нам
Контактні дані
Ім'я та прізвище

як до Вас звертатися?

E-mail

ми Вам зможемо надіслати наші пропозиції

Номер телефону

номер, за яким ми зможемо з Вами зв'язатися

Повідомлення

напишіть Ваше питання