Які декоративні чагарники можна посадити в тіні на дачі?

Написати нам

На кожній дільниці обов'язково знайдеться тінистий куточок. Зробити його настільки ж декоративним, як і парадні клумби, досить складно, тому багато господарів цікавляться тіньовитривалими декоративними рослинами для саду. Які з них найкраще використовувати в оформленні саду? Розповідаємо в статті.

Залежність тіні і рослин

Відомо, що світлолюбні рослини - це види, які добре ростуть на ділянках, освітлених більшу частину дня. Якщо умова не виконується, вони починають погано себе почувати: уповільнюють зростання, відмовляються цвісти, змінюють колір листя.

Решта рослини діляться на тіньовитривалі і тіньолюбні. У побуті між ними зазвичай не помічають різниці, хоча вона існує. До тіньовитривалим відносять види, які однаково добре переносять як сонце, так і легке затінення; в окремих випадках інтенсивність цвітіння може знижуватися. А ось Тіньолюбні називають рослини-однолюби, для яких тінь - єдине прийнятне місце існування. Вони не виносять тривалий освітлення, на сонячних місцях починають хворіти і сохнути.

Насправді, якість тіні в різних місцях відрізняється, і це треба брати до уваги, підбираючи місце для того чи іншого сорту. Господарі ділянок, які вирішують, які декоративні чагарники можна посадити в тіні на дачі, повинні розібратися, до якого різновиду затінення відноситься місце майбутньої посадки.

Що ще треба знати про тінистих ділянках?

У тінистого куточка саду є солідна перевага. Саме тут, а не на сонці, краще організувати місце відпочинку: поставити лавку, а то і альтанку. Асортимент рослин для цієї мети досить різноманітний, але, щоб прикрасити навколишній простір, знадобиться приділити увагу якості грунту. Це дуже важливий параметр, так як багато сортів чагарників і квітів походять з листяних лісів, де грунт зазвичай досить пухкий, рясно зволожений і родючий. Якщо грунт бідна, її збагачують, враховуючи кислотність.

У багатьох видів коренева система розташована недалеко від поверхні, і регулярний застій води може нашкодити кореневій системі. Якщо грунт важкий, з положення виходять, організовуючи додатковий дренаж для особливо чутливих до надлишку вологи багаторічників. Як дренаж підійде бита цегла або галька; їх закладають на дно посадочних ям. За параметрами затіненій території визначаються поняття сухого та вологого тіні. При виборі тіньовитривалих декоративних чагарників важливо розуміти, суха або волога тінь формується на ділянці. Це допоможе вибрати оптимальні сорти рослин.

Популярні статті
2022-09-27
Як вибрати місце на ділянці для басейну
Обираючи місце для басейну на ділянці, потрібно враховувати весь комплекс факторів. Звичайно, пріоритетом буде наявність вільної площі, але звертати увагу варто і на тип басейну, і на наявність комунікацій, і на розташовані поруч об'єкти.Найпростіше розібратися, як краще розмістити басейн на ділянці, можна, спільно працюючи над прое
Детальніше
2022-09-27
Ландшафтний дизайн у стилі кантрі
Мабуть, одним із найпростіших у реалізації рішень при благоустрої території буде оформлення дачної ділянки в кантрі стилі. Стиль кантрі в ландшафті виглядає природно навіть за мінімальної підготовки — але якщо до завдання докладе руку професіонал, то результат буде значно кращим.Який вигляд має ландшафт у стилі кантрі, і на що варто
Детальніше
2022-08-02
Штучний та натуральний, рулонний та посівний газон: у чому різниця і що вибрати?
При благоустрої території часто виникає питання – штучний газон чи натуральний вибрати для відкритих ділянок? Однозначної відповіді на нього немає: і штучна трава, і натуральний лужок мають свої переваги. Крім того, натуральний газон можна виростити традиційним способом або купити у вигляді рулонів – і це також варто враховувати!Тож
Детальніше
2022-07-11
10 свіжих ідей ландшафтного дизайну
Фахівці, прагнучи створювати оригінальні композиції, постійно шукають нових ідей ландшафтного дизайну для саду або присадибної території. Звичайно, є класика, що не старіє, але й актуальні тренди варті уваги.Які сучасні ідеї ландшафтного дизайну варто обміркувати, плануючи вашу ділянку, і як їх втілити в життя – розповімо у нашому о
Детальніше
2022-07-11
Сад у стилі модерн
Стриманий, лаконічний і при цьому привабливий ландшафт у стилі модерн буде сучасним не лише за назвою. Це справді найбільш актуальне рішення для благоустрою ділянки – при цьому територія буде і красивою, і комфортною.Що потрібно враховувати, плануючи озеленення у стилі модерн – розповімо у нашій статті.
Детальніше
04
Написати нам
Контактні дані
Ім'я та прізвище

як до Вас звертатися?

E-mail

ми Вам зможемо надіслати наші пропозиції

Номер телефону

номер, за яким ми зможемо з Вами зв'язатися

Повідомлення

напишіть Ваше питання