Як оформити ствольні дерева: кращі ідеї
У ландшафтному дизайні присадибної ділянки важливо, щоб усі елементи виглядали впорядковано та гармонійно, а рослини були доглянутими та здоровими. Якщо говорити про дерева, це стосується не лише їхньої наземної частини, а й кореневої системи. Тому ви повинні подбати про пристовбурні круги, правильне оформлення яких зробить рослини здоровими і додадуть саду привабливості.
Приствольними колами називаються ділянки ґрунту, які обробляються особливим чином і розташовуються навколо стовбурів. Вони потребують особливого догляду, тому що через них до кореневої системи дерев потрапляють поживні речовини та волога. Розмір пристовбурного кола повинен постійно розширюватися і починаючи з п'ятирічного віку досягати розміру крони.
Найважливіші правила, про які треба пам'ятати, оформляючи ствольні кола
У процесі формування та догляду за ствольними колами, треба пам'ятати про такі важливі правила: перші кілька років грунт навколо треба регулярно розпушувати, а також прополювати бур'яни. Дорослі дерева не потребують особливого догляду, тому під ними можна садити невеликі рослини або влаштовувати комфортні зони відпочинку для сім'ї. Провесною необхідно позбавлятися від снігу в області приствольного кола. Завдяки цьому грунт швидше підсохне та прогріється. Якщо необхідно затримати процес цвітіння і вегетації, можна використовувати прийоми утоптування снігу або мульчування. В результаті земля прогрівається повільніше.
Інші важливі правила:
- Розпушуючи грунт лопатою, не занурюйте її надто глибоко в землю.
- Влітку регулярно зволожуйте землю, використовуючи для цього прийоми додаткової обробки, що запобігають швидкому випару вологи.
Як найкраще оформити ствольні круги?
Сьогодні розроблені прості методи, які підійдуть як для оформлення ствольних кіл будь-якого дерева, так і складні прийоми, що підходять тільки в певних випадках. Досить складною видається чорна пара, яка добре підходить для молодих дерев. Він являє собою розпушування та перекопування ґрунту.
Залежно від сезону та погодних умов змінюється частота обробки землі. Навесні та влітку при достатній кількості опадів доглядати ґрунт потрібно близько 4 разів за сезон. Якщо ж опадів недостатньо, допустимо обробляти ґрунт до 6 разів. Між обробками радимо стежити за зростанням бур'янів і за необхідності їх позбуватися.
Також рекомендуємо використовувати метод мульчування. Він дозволяє досягти ефекту приблизно як при використанні чорної пари, але є деякі переваги. Мульча допомагає довше утримувати вологу у ґрунті, а також запобігати росту бур'янів. Завдяки мульче запобігає сильному ущільненню ґрунту та його пересиханню. Також грунт під мульчею стабільно зволожений і захищений від негативного впливу постійних опадів.
Інші варіанти оформлення ствольних кіл
Пристовбурні кола, як і весь решта саду, можна прикрасити за допомогою рівного, красивого газону. Це виглядає дуже акуратно та гармонійно. Але якщо ви оформляєте ствольні кола молодих дерев, дійте з великою обережністю!
А ось дорослі дерева на газоні почуваються набагато краще. Єдине, що треба зробити – невеликі заглиблення в пристовбурній зоні для більш швидкого надходження підгодівлі до коріння.
Незвичайною прикрасою для дерев можуть бути бордюрний камінь, натуральний камінь, цегла. Навколо дорослих дерев можна створювати цілі композиції та викладати бордюр у вигляді певного малюнка. Головне, щоб між камінням залишалися вільні зони, щоб до коріння дерева вільно надходили волога та кисень.
Ще один цікавий спосіб – мощення. Іноді власник ділянки хоче замостити доріжки, але на заваді зустрічаються дерева. Звичайно, рослини можна вписати в простір, якщо дотримуватись деяких правил.
Щоб дерево продовжувало рости та радувати власників своїм виглядом, необхідно залишити його корінням доступ до повітря та вологи. Тому пристовбурне коло залишають вільним від кам'яного покриття.
Таким чином, варіантів правильного і водночас ефектного оформлення приствольних кіл - безліч. Слідкуйте за оновленнями нашого блогу та дізнавайтеся ще більше цікавої інформації зі світу ландшафтного дизайну!